fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Klasyk po latach

Adrian, źródło: Legionisci.com

Trzecim ligowym wyjazdem w sezonie 2022/2023 było spotkanie z Widzewem. Rywalizacja z łódzkim klubem od zawsze wśród fanów Legii wzbudzała wielkie emocje, podobnie było tym razem, gdy po raz pierwszy od 8 lat przyszło nam mierzyć się w spotkaniu nazywanym ligowym klasykiem.

Podobnie jak w 2019 roku przy okazji meczu w Pucharze Polski otrzymaliśmy 907 biletów, które zostały błyskawicznie wykorzystane. Chętnych do wyjazdu było oczywiście znacznie więcej. Podobnie sprawa miała się z gospodarzami - do wejścia na stadion uprawnieni byli tylko karneciarze, a kibice, którzy nie zakupili karnetów, mogli liczyć na ewentualne udostępnienie wejściówki przez posiadacza karnetu, który nie mógł pojawić się na meczu. W Łodzi wspominano nawet, iż zainteresowanie meczem sięgało 60 tysięcy kibiców.

Legioniści wyruszyli do Łodzi specjalem po godzinie 16:00 ze stacji Warszawa Gdańska. Podróż minęła bardzo szybko i po około dwóch godzinach dotarliśmy do miejsca docelowego. Ze stacji Łódź Niciarniana na stadion Widzewa jest rzut beretem, dlatego drogę przebyliśmy spacerem. Trwało to dość długo, jak na odległość, z powodu spiętej policji, która postanowiła zatrzymywać nas co kilkadziesiąt metrów. W pewnym momencie również postanowili potraktować część grupy gazem.

Widzew przygotował "aż" dwa kołowrotki, przez co wejście nie należało do najsprawniejszych, ale z uwagi na spory zapas czasowy całej grupie udało się zameldować na obiekcie RTS-u na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu.

Od samego początku w powietrzu zdecydowanie można było odczuć nienawiść pomiędzy odwiecznymi wrogami. Stadion wypełnił się szybko i każdy z niecierpliwością oczekiwał na pierwszy gwizdek sędziego. Czas "umilali" nam miejscowi napinacze. Wychodzących na rozgrzewkę piłkarzy zmotywowaliśmy krótkim "jazda z k...", po czym doszło do kilku wymian uprzejmości z Widzewem. Szybko jednak przestaliśmy, ponieważ swoje siły wokalne postanowiliśmy zostawić na mecz. Prowadzący doping długo mobilizował legionistów do wzmożonego wysiłku wokalnego.

W trakcie wyczytywania składu Widzewa każde z nazwisk gospodarzy określane było przez nas po "łódzku". Chwilę później rozpoczęło się "wesele", bowiem fani Widzewa postanowili wyklaskać hymn, doskonale się przy tym bawiąc, co chwilę zmieniając tempo i kołysząc się na boki. Dziwny obyczaj, który wywołał sporo śmiechu i zażenowania z naszej strony.



Na wyjście piłkarzy zaprezentowane zostały oprawy meczowe. W sektorze gości zaprezentowano flagowisko w barwach, które dopełniał pokaz pirotechniczny. Wszystko w akompaniamencie naszego hymnu "Mistrzem Polski jest Legia". Gospodarze natomiast postanowili zaprezentować sektorówkę wykonaną z pasów materiału z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i przerobiony słynny cytat w antylegijne hasło. Widzewiacy bardzo długo mieli rozciągniętą oprawę i po kilkunastu minutach postanowili podświetlić ją jeszcze kilkudziesięcioma racami.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Nasz doping od początku stał na odpowiednim poziomie. Gniazdowy robił co mógł, by nakręcić fanów z Warszawy do głośnego śpiewania. Sprzyjał nam w tym wynik, bowiem już w pierwszej połowie prowadziliśmy 2-0, dzięki czemu szybko mogliśmy zaśpiewać w stronę widzewiaków "coś tak cicho?". Głośno pozdrawialiśmy również nasze zgody, które licznie wspierały nas na wyjeździe. Łodzianom na jakiś czas zgasła energia, zaś my w najlepsze wykonywaliśmy nasze hity, takie jak "Niepokonane miasto", czy "Dziś zgodnym rytmem", tym razem w refrenie "pozdrawiając" Ruch i Widzew. Bluzgi rzecz jasna stanowiły dużą część repertuaru, zarówno u nas, jak i u Widzewa. Były to jedyne pieśni, do których przyłączał się cały stadion.

W drugiej połowie warte odnotowania było nasze wtrącenie się do widzewskich "czterech trybun", każde wykonanie miejscowych zakończone okrzykiem "Widzew" kwitowane było przez nas hasłem "k...". Gospodarze nic sobie z tego nie robili, mimo iż niosło się to wybornie przez kilka minut. Może im się podobało.

W naszym wykonaniu najlepiej wychodziła pieśń "Hej Legia gol", która była doskonale słyszalna na stadionie. Pech chciał, że przy jednym z "wyciszeń", gdy mieliśmy już wjechać z konkretnym pier...ciem, padła bramka dla Widzewa (ostatecznie nieuznana). Trybuny eksplodowały i wtedy ciężko było nam się przebić. Entuzjazm widzewiaków jednak szybko opadł wraz z decyzją sędziego. Gromko skandowaliśmy wówczas "taki ch..!".



Wskutek różnych wydarzeń doliczono aż 10 minut do drugiej połowy, więc musieliśmy jeszcze bardziej zmobilizować się do śpiewu. W 100. minucie padła jeszcze bramka dla Widzewa, jednak nie zdołali wyrównać i po raz kolejny musieli uznać wyższość Legii.

Akurat byliśmy w trakcie wykonania pieśni "Gdybym jeszcze raz", gdy podeszli do nas piłkarze, z którymi przez kilka minut świętowaliśmy wygraną. Nasz tegoroczny hit konkretnie niósł się po szybko opustoszałych trybunach. Każdy z zadowoleniem z dobrze wykonanego zadania oraz wyniku meczu, oczekiwał na możliwość opuszczenia przez nas stadionu, co trwało ponad godzinę. Niestety, drogę na peron pokonywaliśmy w
ulewnym deszczu. Kilka minut po północy wyruszyliśmy w drogę powrotną, do Warszawy wróciliśmy po godzinie drugiej.

Nie zwalniamy tempa, sezon trwa w najlepsze, kolejny mecz już w najbliższy piątek, gdzie na Łazienkowskiej o 20:30 zmierzymy się z Górnikiem Zabrze. Do wtorku można nabyć bilety w niższej cenie.

Frekwencja: 17 045
Goście: 907
Flagi gości: 10

Fotoreportaż z meczu - 88 zdjęć Mishki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Gdybym jeszcze raz, mógł odkręcić gaz... - 17.08.2022 / 19:14, *.play-internet.pl

To bym łódzki widzew, dusił cały czas!

odpowiedz
Mdread - 17.08.2022 / 09:04, *.co.uk

Ten szalom na poczatku meczu niezla beka, koniec wesela sp ..do israela

odpowiedz
Magik - 16.08.2022 / 22:59, *.plus.pl

Normalnie jakbym byl na innym meczu. Słychać was bylo jak poszly 4 trybuny, reszta przyśpiewek na Zegarze nie bylo słychać. Sektor mieliscie nabity, ale to nie jest zaskoczenie.

odpowiedz
RTS - 16.08.2022 / 21:06, *.t-mobile.pl

Chociaż raz napisalibyscie coś obiektywnie. Nigdy tego nie zrobicie bo prawda w oczy kole jak było ;)

odpowiedz
Rytm - 17.08.2022 / 07:21, *.centertel.pl

@RTS: wy za to zawsze obiektywni haha
Nawet o przepisowe decyzje sedziego się prujecie hahaha
5 cm spalony? To nie spalony wg was. Chyba za duzo lat na peryferiach futbolu się było i przepisów się zapomniało.
Kompleksiarze z was i tyle.

odpowiedz
Kalarepa - 16.08.2022 / 17:48, *.play-internet.pl

Studiowalem w Lodzi i wiekszosc ludzi z ktorymi mialem stycznosc, zawsze była za ŁKS-em. Zatem kto zapełnia ten stadion na Piłsudskiego??? Wieśniaki ze Zgierza i okolic???

odpowiedz
roben66 - 16.08.2022 / 12:02, *.207.143

Po przeczytaniu pierwszych komentarzy to widać że tu same łódzkie gnidy piszą

odpowiedz
Yeti - 16.08.2022 / 11:52, *.netfala.pl

W sektorze gości było zacnie. Dzięki Legio! Widzew tradycyjnie oprawa z kompleksami. No ale czego się spodziewać po robotniczym klubie, gdzie lwia część kibiców to mieszanka prostaków z prymitywami.

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 16.08.2022 / 11:35, *.4.114

Jestem szczęśliwy po tym meczu. Tylko LEGIA !!! I Flaga ŻYRARDÓW, to było piękne :)

odpowiedz
E. - 16.08.2022 / 11:34, *.plus.pl

ten tegoroczny hit jest tak smutny, ze sie odechciewa. piesn galernika.

odpowiedz
Arek - 16.08.2022 / 17:23, *.tpnet.pl

@E.: zawsze możesz ułożyć lepszy. Taki, po którym się wszystkim zachce.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 16.08.2022 / 17:52, *.play-internet.pl

@E.: elana (od tyłu) co ja poradze ze ziomki wam taki biesiadny hit wymyslili :)

odpowiedz
BroneK - 16.08.2022 / 11:24, *.151.69

Znowu bilety po "kumatych" się rozeszły. A potem zdziwko że frekwencja na Ł3 coraz niższa.

odpowiedz
L - 16.08.2022 / 12:16, *.aster.pl

@BroneK: po 1 . jak si emialy bilety rozejsc? Po piknikach, ktorzy pierwszy raz na mecz chca pojechac a nie wsrod tych, ktorzy jezdza na kazdy wyjazd?

Po 2. Frekwencja na Ł3 nie jest coraz nizsza
Po 3. Co to za logika? Chcesz powiedziec, ze kibic sie obrazi, ze Zyleta nie udostepnila mu mozliwosci pojechania na wyjazd i przestanie chodzic na swoj klub na domowe mecze? To przeciez musi byc totalny de*il, wiec lepiej jak nie bedzie przychodzil.

odpowiedz
Ja - 16.08.2022 / 13:04, *.183.72

@BroneK: a jak ty wiedziałbyś możliwość ich rozdysponowania?

odpowiedz
aqweds - 16.08.2022 / 13:53, *.vectranet.pl

@BroneK: Zacznij jeździć regularnie na wyjazdy, to i na widzew się znajdzie bilet dla ciebie. Jak chciałeś rozdysponować inaczej 907 biletów?

odpowiedz
Defender - 16.08.2022 / 16:25, *.orange.pl

@BroneK: a w czym ty jesteś lepszy od kumatych? Jaki masz problem że by sam zostać kumatym.

odpowiedz
Nocny żniwiarz - 16.08.2022 / 19:31, *.chello.pl

@BroneK: jeżeli byś działał ( nie mówię o pisaniu komentarzy ) to byś się załapał. Na sektorze bardzo ale to bardzo dużo znajomych twarzy . Nie było przypadkowych osób . Zacznij działać nie narzekać .

odpowiedz
fff - 16.08.2022 / 11:20, *.52.135

Jak zwykle relację pisał jakiś megaloman przekonany o wyższości i zajebistości na każdym kroku z ego większym niż PKiN - wszystko co Widzew to śmiech i żenada, a Legia na każdym kroku wspaniała, oh ah i zajebista w każdym calu, a policja znowu bez powodu gazowała dla hecy

odpowiedz
L - 16.08.2022 / 12:20, *.aster.pl

@fff: a ty sie zgubiles? Jak ciebie jaraja oprawy obrazajace inne kluby, w dodatku przy wykorzystaniu bohaterow narodowych to gratulacje. Widziales kiedys na Legii oprawe o innym klubie albo kibicow, ktorzy przed meczem i po meczu napinaja sie do gosci i rpzede wszystkim do pilkarzy? Bo ja nie. To czemu placzesz, ze ktos smieje sie z zalosnych opraw, z zalosnego napinania sie miejscowych wiesniakow? Przeciez Legia jest jedynym stadionem w tym kraju, gdzie takich zachowan nie ma, ba, jest jedynym stadionem gdzie nie uslyszysz zadnej obelgi w strone rywala gdy nie ma go w sektorze gosci. Na Widzewie pol meczu obrazano Legie nawet podczas meczu z .... rezerwami. Niestety pusty sektor gosci i 17 letni juniorzy nie odpowiedzieli. To nie zadne ego, tylko obiekywnosc.

odpowiedz
Kibic - 16.08.2022 / 12:49, *.aster.pl

@fff: a byłeś na wyjeździe w Łodzi i widziałeś, jak wyglądało gazowanie?

odpowiedz
Biała - 16.08.2022 / 14:13, *.centertel.pl

@fff: blefują po tym meczu oni czują że Widzew ma lepszych kibiców i są zszokowani że nie są pępkiem swiata

odpowiedz
Arek - 16.08.2022 / 17:26, *.tpnet.pl

@fff: chyba strony Ci się poj...ły gamoniu. To nie jakiś żyw to my, tylko strona Legii. Takie żale to nie tutaj.

odpowiedz
Imie(L)iński - 16.08.2022 / 11:14, *.chello.pl

piękny weekend ????????

odpowiedz
kula - 16.08.2022 / 10:45, *.vectranet.pl

Jednak Widzew to Widzew a nie jakieś Termaliki. Szacun dla Widzewa.

odpowiedz
roben66 - 16.08.2022 / 12:00, *.207.143

@kula: szacun ? za co dzbanie...

odpowiedz
R323 - 16.08.2022 / 12:13, *.t-mobile.pl

@kula: Właśnie.
Za oprawę, lżenie Legii przez pół meczu czy gole męskie dupy?

odpowiedz
lacatus - 16.08.2022 / 13:28, *.centertel.pl

@kula:
miałeś baranie kontakt z wieśniakami czy jesteś kibicem z neta ?

odpowiedz
Barex1916 - 16.08.2022 / 13:43, *.vectranet.pl

@roben66: za to jak sie prezentują ....

odpowiedz
L - 16.08.2022 / 10:35, *.vectranet.pl

jakie wsparcie Radomiaka, Olimpii i Sosnowca?

odpowiedz
Liczydło - 16.08.2022 / 14:12, *.t-mobile.pl

@L: odpowiednio- 5-10-15

odpowiedz
Cwks - 16.08.2022 / 14:26, *.144.231

@L: Radomiaka ok40 osob, reszta nie wiem,chyba nie bylo zorganozowanej grupy ZS z flaga

odpowiedz
CWKS - 16.08.2022 / 14:40, *.vectranet.pl

@L: Slabe ,za to Olimpii Elblag bylo 10000 chlopa.

odpowiedz