Pola Wdowiak, wicemistrzyni Polski w kl. Optimist
REKLAMA

Żeglarstwo

Pola Wdowiak wicemistrzynią Polski w kl. Optimist

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zawodniczka sekcji żeglarskiej Legii, 14-letnia Pola Wdowiak wywalczyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Optimist. W swojej kategorii wiekowej legionistka jest zatem wicemistrzynią Polski w sezonie 2022. Gratulacje dla zawodniczki oraz trenera, Adriana Palusa. W zawodach rozegranych w Pucku zwyciężyła Kaja Śledzińska z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, która wyprzedziła legionistkę o 8 punktów. Pola Wdowiak poszczególne wyścigi (12) kończyła na miejscach: 2, 1, 2, 5, 1, 7, 2, 4, 12, 4, 1, (18). Miejsce dziewiąte zajęła Zofia Brdulak.Po pierwszych wyścigach wydawało się, że o miejsce na podium powalczy także Stanisław Ługowski, ale w trakcie regat nabawił się drugiego falstartu, co przekreśliło jego szanse na medal. Ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu jedenastym.

Wyniki legionistów na OOM/MP kl. Optimist:
Dziewczynki: 2. Pola Wdowiak, 9. Zofia Brdulak, 30. Emilia Brdulak
Chłopcy: 11. Stanisław Ługowski, 25. Ian Kurtysh, 37. Antoni Brzozowski, 50. Wojciech Henryk Komenda, 51. Piotr Kowalewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.