fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Runjaić: Carlitos jest gotowy do gry

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

- Seria piątkowych meczów sprawia nam radość, chcemy ją kontynuować. Musimy odrobić pracę domową, jeśli chodzi o jutrzejsze spotkanie. Mam nadzieję, że atmosfera z trybun nam pomoże. Spodziewam się twardej potyczki - mówi przed meczem z Górnikiem Zabrze Kosta Runjaić.



- Oczywiście, cieszę się, że Carlitos do nas przyszedł, ale nie tylko ja. Carlitos może zaliczyć do udanych okres kariery, który spędził w Polsce. Lubi grać pod presją. Jego styl gry będzie pasował do naszej filozofii grania. Co ważne, prowadziliśmy wiele rozmów, ale Carlitos bardzo entuzjastycznie podszedł do powrotu, zależało mu na tym. To klub bliski jego sercu i wszystko się szczęśliwie udało. Ma 32 lata, świetny wiek i niezbędne doświadczenie. Od samego początku będzie gotowy do gry. Musimy tez wspomnieć o pozostałych za ataku, czyli Kramera i Rosołka. Myślę, że już jesteśmy mocni w tej formacji. Moje kontakty z Carlitosem mają dłuższą przeszłość. Chcieliśmy go ściągnąć do Pogoni, ale nie udało się tego zrealizować.

- Czy Carlitos zagra z Górnikiem? Przekonacie się w piątek. W środę mieliśmy pierwszy wspólny trening, była dobra atmosfera. Carlos przeszedł pełny okres przygotowawczy w Panathinaikosie i powinien być jutro w kadrze meczowej.

Napastnicy

- Ernest Muci jest obecnie w świetnej formie. Jest utalentowany i potrzebuje stabilizacji, jeśli chodzi o jego pozycję w drużynie. Przede wszystkim przemawiają do mnie jego walory techniczne, gra z dużym zaangażowaniem, dużo biega i jest elastyczny. Jeżeli utrzyma obecna formę, to będzie dla niego miejsce w zespole. Przypominam, że w dalszym ciągu jesteśmy na początku sezonu i zobaczymy jak połączymy te elementy, by osiągać najlepsze wyniki. Legia potrzebuje dobrej i wyrównanej kadry. Już w czasach Pogoni pamiętam, że w Legii była duża rywalizacji w ataku. Byli tacy zawodnicy jak Pekhart, Lopes, Niezgoda, Emreli. Jak podsumujemy teraz naszych napastników, to wygląda to obiecująco na przyszłość. Wydaje mi się, że można sobie wyobrazić grę Legii z Carlitosem i Mucim obok siebie, ale inni tez starają się wywalczyć miejsce w składzie. Obecna faza jest przyjemna i korzystna dla Legii.

Kramer i Nawrocki
- Jeśli chodzi o Kramera, operacja zmieniła jego nastawienie do świata, promienieje. 2-3 tygodnie i powinien być do naszej dyspozycji. Wrócił do treningów biegowych, ma zajęcia z fizjoterapeutami. Po ostatnim spotkaniu z Widzewem, były drobne problemy u niektórych zawodników, ale wszyscy będą do mojej dyspozycji. Maika Nawrockiego tez jest pomyślna. jego powrót do wysokiej dyspozycji jest na dobrej drodze, zagrał w rezerwach i niedługo powinien powrócić do pierwszej drużyny. Trzeba będzie podjąć decyzje, kogo skreślimy z kadry meczowej, niestety nie możemy zabrać wszystkich.

Piątkowe wieczory

- Seria piątkowych meczów sprawia nam radość, chcemy ją kontynuować. Musimy odrobić pracę domową, jeśli chodzi o jutrzejsze spotkanie. Górnik ostatni mecz zagrał słabo, ale wcześniej wygrał dwa i jest mocny. Mam nadzieję, że atmosfera z trybun nam pomoże. Spodziewam się twardej potyczki.

- Nie patrzymy na tabelę. Chcemy osiągnąć stan, kiedy przez 2 polowy będziemy grali stabilna piłkę i zachować koncentrację przez cały mecz. Słabsze momenty naszej gry maleją i dostrzegam to. Widziałem w meczu Widzewem, ze pokazaliśmy dwa oblicza. Wsparcie trybun trochę nas uśpiło, wdarły się nerwy i nie mogliśmy zamknąć tego spotkania. Mam nadzieję, że przed naszą publicznością będzie lepiej. Jestem świadomy, że nie zawsze wszystko będzie działało tak jak chcemy. Nasze mecze nie były spektakularne, ale jeśli będziemy zdobywać 3 punkty to wystarczy.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
kalosz - 19.08.2022 / 14:21, *.mm.pl

gotowy...? chyba pod wzgledem taktyki i stylu gry....boisko zweryfikuje jego forme....kiedy on ostatnio gral? sezon powrotów widze,moze jeszcze dickson choto?:)

odpowiedz
Mirus - 19.08.2022 / 17:35, *.play-internet.pl

@kalosz: pesymisto zapraszam na boisko to Ciebie zweryfikujemy mocny jesteś w słowach daj mu szanse i nie wzbudaj negatywnej energii Tylko Legia a Legia to my

odpowiedz
Zlb - 19.08.2022 / 04:17, *.t-mobile.pl

Carlos dawaj!!!

odpowiedz
AAA - 19.08.2022 / 00:18, *.chello.pl

No to Rosołek pakuj walizkę.....

.

odpowiedz
Gocław - 18.08.2022 / 22:37, *.net.pl

no to pozamiatane. z tym zawodowcem w składzie to klękajcie narody.
3 miejsce gwarantowane, ale będzie czad na Ł3 część widzów się posika z radości.
Zobaczyć taką gwiazdę fiu fiu

odpowiedz
Tomek Mokotów - 18.08.2022 / 23:51, *.vectranet.pl

@Gocław:

A wyjaśnisz dokładniej? Czemu "zawodowiec" i czemu wolisz nikogo zamiast niego (patrz budżet Legii)

Może znawcą nie będzie ale...

odpowiedz
Arek - 19.08.2022 / 00:24, *.tpnet.pl

@Gocław: ale, że co pozamiatene? Ulice sprzątałeś, czy w domu? Może objaśnisz?

odpowiedz
Rob - 19.08.2022 / 09:35, *.108.107

@Gocław: bardziej czekam niz jak na debiut Lewego haha cos w tym jest

odpowiedz
Legion - 18.08.2022 / 21:54, *.chello.pl

Nie chcę zapeszać, ale z Carlitosem, Nawrockim i Augustyniakiem w 11, to nasz skład wygląda naprawdę całkiem przyzwoicie i najsłabiej wygląda obsada bramki, choć i tak całe szczęście że nie gra Miszta.

odpowiedz
Biała siła - 18.08.2022 / 18:11, *.vectranet.pl

Nie wierzę ,że jest gotowy ,zazwyczaj wszyscy co przychodzili to za pół roku byli gotowi ,ale nam się trafiło uuuu uuu ,i dobrze nic gra !

odpowiedz
zduneq - 19.08.2022 / 09:52, *.inetia.pl

@Biała siła : może dlatego, że przyszedł z poważnego klubu i był zdrowy?Tam treningi są na większej intensywności niż mecze w esa

odpowiedz
Arek - 18.08.2022 / 16:49, *.tpnet.pl

No to lecimy z tym gównem w wiadrze. Po 3 punkty!

odpowiedz
WdW - 18.08.2022 / 15:05, *.com.pl

Tylko co teraz z Mucim,moim zdaniem chłopak swoją grą zasłużył żeby wychodzić w pierwszym składzie,jak usiądzie na ławie to będzie to bardzo niesprawiedliwe,mam nadzieję ze trener to jakoś pogodzi i nie będzie go zsyłał na ławę.

odpowiedz
ZenekL3 - 18.08.2022 / 16:15, *.chello.pl

@WdW: Problemem Muciego nie było to, że nie potrafi grać w piłkę tylko, że potrafił grać na wysokim poziomie tylko przez 10-15 minut na 90. jeśli tego nie przeskoczy wątpię, żeby zrobił większą karierę. Na razie wygląda to dobrze więc nie zapeszajmy, że musi grać itp. on musi stać się piłkarzem na seniorskim poziomie i tyle, wtedy będzie grał w każdym meczu.

odpowiedz
geds - 18.08.2022 / 16:45, *.centertel.pl

@WdW:
co to za brednie? Niesprawiedliwie to jest gdy lepszy siedzi na ławce, a słabszy gra. Ma być lepszy i tyle. Poza tym warto jednak czytać artykuł zanim się zacznie pisać. Runjac powiedział że wyobraża sobie grę Carlitosa i Muciego razem.

odpowiedz
Simon - 18.08.2022 / 23:12, *.com.pl

@WdW: myślę to samo. Nie "zabijmy" Muciego wstawianiem do składu bądź co bądź fochatego Carlitosa.

odpowiedz
WdW - 19.08.2022 / 12:23, *.com.pl

@geds: odpisze ci kulturalni,no czytałem dlatego napisałem że mam nadzieję że trener to pogodzi

odpowiedz
WdW - 19.08.2022 / 12:25, *.com.pl

@geds: jakie brednie? napisałem to co ty,w tym momencie lepszy jest Muci bo jaki jest Carlitos to nikt nie wie ,trener tylko może wiedzieć jak się prezentuje na treningach i tyle

odpowiedz
WdW - 19.08.2022 / 12:32, *.com.pl

@ZenekL3: i tu się z tobą zgodzę ale z jednym zastrzeżeniem bo napastnik nie jest od tego żeby zapierdzielał przez cały mecz tylko od tego żeby strzelał gole i dawał asysty a z tego Muci wywiązuje się jak na razie wzorowo,w dwa mecze zrobił chyba dwie asysty i dwa gole(pewien nie jestem bo z głowy piszę)a to jest bardzo dobry wynik

odpowiedz
Legia Ochota - 18.08.2022 / 13:52, *.t-mobile.pl

No zobaczymy, na razie wygląda to nieźle a ostatnie dwa mecze całkiem fajnie się oglądało.

odpowiedz
Piotrek Ochota - 18.08.2022 / 14:16, *.gov.pl

@Legia Ochota: Może poza drugą połową w Łodzi ;-)

odpowiedz
Legia Ochota - 18.08.2022 / 14:52, *.t-mobile.pl

@Piotrek Ochota: fakt, druga połowa w Łodzi rzeczywiście była kiepska ale grunt że "dowieźli" ;)

odpowiedz
PawLo - 18.08.2022 / 13:48, *.mm.pl

Kosta prowadź do zwycięstw Legii !!!

odpowiedz
Yeti - 18.08.2022 / 13:35, *.netfala.pl

W piątek nastąpi weryfikacja. Oby pozytywna!

odpowiedz
Szmu(L)ki - 18.08.2022 / 13:05, *.chello.pl

Nie mogłem się do Kosty przekonać jako trenera. Ale podoba mi się to, że mówi prosto, konkretnie, bez pustych frazesów.

odpowiedz