REKLAMA

amp futbol

Komplet zwycięstw w Krakowie. Legia liderem!

Mishka, źródło: Legionisci.com

W pierwszym niedzielnym meczu IV turnieju amp futbol ekstraklasy Legia Warszawa wygrała ze Stalą Rzeszów 4-0. W drugim spotkaniu legioniści wysoko, bo aż 6-0 pokonali Wartę Poznań, dzięki czemu z kompletem zwycięstw zostali zwycięzcą turnieju, a także liderem tabeli ekstraklasy. Kolejny turniej zaplanowano na 22-23 października w Warszawie.

Legia Warszawa 4-0 (2-0) Stal Rzeszów
1-0 - 1' Moha Aharchi
2-0 - 10' Moha Aharchi
3-0 - 23' Taras Sokol
4-0 - 25' David Mendes

Już w 52. sekundzie pierwszego niedzielnego spotkania piłkę piętką do siatki skierował Mohammed Aharchi. W kolejnych minutach legioniści wielokrotnie próbowali podwyższyć prowadzenie. W 8. minucie Michael Chambers uderzył w poprzeczkę. 2 minuty później Aharchi uderzył z prawej strony, z niepilnowanej pozycji. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Trener Mateusz Szczepaniak zdecydował się na dokonanie kilku zmian w składzie, ale wciąż to legioniści byli stroną zdecydowanie dominującą w tym spotkaniu.

W przerwie doszło również do zmiany w bramce stołecznego zespołu - Daniel Paszkot zmienił Jakuba Popławskiego. W 23. minucie po błędzie bramkarza po uderzeniu jednego z legionistów piłkę do bramki dobił Taras Sokol. Minutę później fantastycznym uderzeniem z dalszej odległości popisał się David Mendes.

Legia: 1. Jakub Popławski, 23. Adrian Bąk, 20. Mariusz Adamczyk, 9. Mohammed Aharchi, 13. Mateusz Ślusarczyk, 10. Michael Chambers, 4. David Mendes
trener: Mateusz Szczepaniak

Stal: 3. Andrzej Szczęsny, 17. Marcin Kostera, 55. Raymond Westbrook, 5. Sebastian Król, 10. Mirosław Gajerski, 9. Marcel Zając, 23. Przemysław Gromek
trener: Kacper Gajdek


Warta Poznań 0-6 (0-4) Legia Warszawa
0-1 - 7' Michael Chambers
0-2 - 11' Mohammed Aharchi
0-3 - 18' Mateusz Warakomski (sam.)
0-4 - 19' Mohammed Aharchi
0-5 - 27' Mohammed Aharchi
0-6 - 37' Mateusz Sadłowski

Będący zdecydowanymi faworytami legioniści dobrze rozpoczęli to spotkanie, raz po raz niepokojąc w bramce Przemysława Nadobnego. W 7. minucie po raz pierwszy w stołecznym zespole na listę strzelców wpisał się nowy nabytek, Michael Chambers. W 11. minucie pięknym strzałem popisał się Moha Aharchi, podwyższając prowadzenie Legii na 2-0. W 14. minucie piłkarze Warty zmarnowali doskonałą sytuację, kiedy to po faulu Adriana Bąka wykonywali rzut wolny, ale uderzenie trafiło jedynie w słupek. W 18. minucie David Mendes uderzył na bramkę, jednak piłkę dotknął jeszcze Mateusz Warakomski, było to więc trafienie samobójcze. Chwilę później Marcin Oleksy znalazł się sam na sam z bramkarzem Legii, ale to Popławski był górą w tym pojedynku. W odpowiedzi legioniści zdobyli czwartą bramkę, a jej strzelcem został Aharchi. W 27. minucie po raz trzeci do bramki trafił Aharchi. Gol był bardzo efektowny, zdobyty tyłem do bramki, piętką. Szóstą bramkę dla stołecznego zespołu zdobył w 37. minucie z bliskiej odległości Mateusz Sadłowski.


Warta: 1. Przemysław Nadobny, 7. Dawid Nowak, 9. Dawid Kaczmarek, 11. Bartosz Skrzypek, 87. Marcin Oleksy, 15. Jacek Konieczny, 8. Mateusz Warakomski
trener: Dariusz Sylwestrzak

Legia: 1. Jakub Popławski, 23. Adrian Bąk, 20. Mariusz Adamczyk, 9. Mohammed Aharchi, 13. Mateusz Ślusarczyk, 10. Michael Chambers, 4. David Mendes
trener: Mateusz Szczepaniak

żółte kartki: Adrian Bąk, Moha Aharchi

Król strzelców turnieju: Mohammed Aharchi (Legia) - 7 goli
Najlepszy zawodnik turnieju: Mohammed Aharchi (Legia)
Najlepszy bramkarz turnieju: Aleksander Kupryjanow (Nowe Technologie Różyca)

Tabela amp futbol ekstraklasy:
1. Legia Warszawa 12 meczów, 31 pkt.
2. TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 12 meczów, 28 pkt.
3. Wisła Kraków 12 meczów, 27 pkt.
4. Nowe Technologie Różyca 16 meczów, 15 pkt.
5. Warta Poznań 16 meczów, 15 pkt.
6. Stal Rzeszów 12 meczów, 0 pkt.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.