amp futbol

Komplet zwycięstw w Krakowie. Legia liderem!

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym niedzielnym meczu IV turnieju amp futbol ekstraklasy Legia Warszawa wygrała ze Stalą Rzeszów 4-0. W drugim spotkaniu legioniści wysoko, bo aż 6-0 pokonali Wartę Poznań, dzięki czemu z kompletem zwycięstw zostali zwycięzcą turnieju, a także liderem tabeli ekstraklasy. Kolejny turniej zaplanowano na 22-23 października w Warszawie.

Legia Warszawa 4-0 (2-0) Stal Rzeszów
1-0 - 1' Moha Aharchi
2-0 - 10' Moha Aharchi
3-0 - 23' Taras Sokol
4-0 - 25' David Mendes

Już w 52. sekundzie pierwszego niedzielnego spotkania piłkę piętką do siatki skierował Mohammed Aharchi. W kolejnych minutach legioniści wielokrotnie próbowali podwyższyć prowadzenie. W 8. minucie Michael Chambers uderzył w poprzeczkę. 2 minuty później Aharchi uderzył z prawej strony, z niepilnowanej pozycji. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Trener Mateusz Szczepaniak zdecydował się na dokonanie kilku zmian w składzie, ale wciąż to legioniści byli stroną zdecydowanie dominującą w tym spotkaniu.

W przerwie doszło również do zmiany w bramce stołecznego zespołu - Daniel Paszkot zmienił Jakuba Popławskiego. W 23. minucie po błędzie bramkarza po uderzeniu jednego z legionistów piłkę do bramki dobił Taras Sokol. Minutę później fantastycznym uderzeniem z dalszej odległości popisał się David Mendes.

Legia: 1. Jakub Popławski, 23. Adrian Bąk, 20. Mariusz Adamczyk, 9. Mohammed Aharchi, 13. Mateusz Ślusarczyk, 10. Michael Chambers, 4. David Mendes
trener: Mateusz Szczepaniak

Stal: 3. Andrzej Szczęsny, 17. Marcin Kostera, 55. Raymond Westbrook, 5. Sebastian Król, 10. Mirosław Gajerski, 9. Marcel Zając, 23. Przemysław Gromek

0-6 - 37' Mateusz Sadłowski

Będący zdecydowanymi faworytami legioniści dobrze rozpoczęli to spotkanie, raz po raz niepokojąc w bramce Przemysława Nadobnego. W 7. minucie po raz pierwszy w stołecznym zespole na listę strzelców wpisał się nowy nabytek, Michael Chambers. W 11. minucie pięknym strzałem popisał się Moha Aharchi, podwyższając prowadzenie Legii na 2-0. W 14. minucie piłkarze Warty zmarnowali doskonałą sytuację, kiedy to po faulu Adriana Bąka wykonywali rzut wolny, ale uderzenie trafiło jedynie w słupek. W 18. minucie David Mendes uderzył na bramkę, jednak piłkę dotknął jeszcze Mateusz Warakomski, było to więc trafienie samobójcze. Chwilę później Marcin Oleksy znalazł się sam na sam z bramkarzem Legii, ale to Popławski był górą w tym pojedynku. W odpowiedzi legioniści zdobyli czwartą bramkę, a jej strzelcem został Aharchi. W 27. minucie po raz trzeci do bramki trafił Aharchi. Gol był bardzo efektowny, zdobyty tyłem do bramki, piętką. Szóstą bramkę dla stołecznego zespołu zdobył w 37. minucie z bliskiej odległości Mateusz Sadłowski.

Warta: 1. Przemysław Nadobny, 7. Dawid Nowak, 9. Dawid Kaczmarek, 11. Bartosz Skrzypek, 87. Marcin Oleksy, 15. Jacek Konieczny, 8. Mateusz Warakomski
trener: Dariusz Sylwestrzak

żółte kartki: Adrian Bąk, Moha Aharchi

Król strzelców turnieju: Mohammed Aharchi (Legia) - 7 goli
Najlepszy zawodnik turnieju: Mohammed Aharchi (Legia)
Najlepszy bramkarz turnieju: Aleksander Kupryjanow (Nowe Technologie Różyca)