Koszykówka

Sparing: Twarde Pierniki Toruń 96-96 Legia

W pierwszym meczu, rozegranym w Toruniu w ramach memoriału Wojtka Michniewicza, Legia Warszawa zremisowała z Twardymi Piernikami Toruń 96-96. Konieczna była dogrywka, ponieważ po regulaminowym czasie gry było 87-87, ale i ona nie wyłoniła zwycięzcy. Wyniki kwart: 25-28, 29-16, 16-23, 17-20, d. 9-9. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w niedzielę o godzinie 11 z mistrzem Litwy, Rytasem Wilno.

Obie ekipy były ofensywnie usposobione już od pierwszych minut spotkania. Bardzo dobrze w szeregach Legii Warszawa funkcjonował Janis Berzins, który nie tylko znajdował kolegów pod koszem, ale także oddawał skuteczne rzuty. Po stronie gospodarzy zdecydowanie wyróżniał się Jordan Burns, który w pierwszej połowie był najlepszym strzelcem Twardych Pierników Toruń. Świetna końcówka drugiej kwarty w wykonaniu torunian sprawiła, że Ci schodzili na przerwę prowadzać 54-44.

W trzeciej kwarcie warszawianie ruszyli do odrabiania strat. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego lepiej spisywali się w defensywie, a kolejnych punktów dostarczał Devyn Marble. Legia wyszła na prowadzenie, ale raz jeszcze ostatnie momenty kwarty należały do rywali i to Twarde Pierniki cieszyły się prowadzeniem 70:67. Decydująca o losach meczu kwarta przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy ponownie w krótkim okresie czasu zbudowali blisko dziesięciopunktową przewagę. Legia raz jeszcze rzuciła się do ataku i odrobiła starty. Do remisu doprowadził Ray McCallum, który wykorzystał trzy rzuty wolne po tym jak był faulowany przy próbie trafienia zza łuku. Remis 87:87 po 40 minutach gry oznaczał dogrywkę, w której jak się okazało także nie padło rozstrzygniecie. Dodatkowy czas gry zakończył się wynikiem 9:9, a całe spotkanie remisem 96:96.

„Ofensywny mecz, rywal postawił twarde warunki, cieszę się, że potrafiliśmy skutecznie gonić rywali, mieliśmy już chyba 9 punktów starty pod koniec meczu, ale zdobyliśmy kilka punktów z rzędu i doprowadziliśmy do dogrywki. Nietypowo mecz zakończył się remisem, ale spotkanie przyniosło nam wiele dobrego” – powiedział Janis Berzins.

Sparing: Twarde Pierniki Toruń 96-96 Legia Warszawa
Kwarty: 25-28, 29-16, 16-23, 17-20, d. 9-9

Twarde Pierniki: Marcus Burk 22, Jordan Burns 20, Joey Brunk 12, Stefan Kenić 11, Bartosz Diduszko 11, Wojciech Tomaszewski 9, Szymon Janczak 9, Kacper Gordon 2, Mateusz Kruszkowski 0, Aleksander Griszczuk 0, Wit Szymański -.

Legia: Geoffrey Groselle 19, Devyn Marble 17, Ray McCallum 17, Janis Berzins 15, Travis Leslie 14, Grzegorz Kamiński 7, Dariusz Wyka 6, Jakub Sadowski 1, Szymon Kołakowski 0.