Koszykówka

Sokół Łańcut 72-83 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu sezonu 2022/23 koszykarze Legii Warszawa wygrali 83-72 na wyjeździe z Sokołem Łańcut. Kolejny mecz podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają za tydzień - w czwartek, 29 września w hali Torwar podejmą aktualnego mistrza Polski, Śląsk Wrocław.

Legioniści rozpoczęli od prowadzenia 5:0, ale Sokół szybko odpowiedział dwoma trafieniami zza łuku. Gospodarze poszli za ciosem i po pięciu minutach gry prowadzili 14:8. Skuteczny za linią 6,75 m był także Janis Berzins – po jego dwóch „trójkach” Legia odzyskała prowadzenie. Przerwa na żądanie trenera Radosława Soi nie przyniosła szybkich efektów, pierwsza kwarta padła łupem Legii, która prowadziła 21:16.

Kolejne minuty to wymiana ciosów, wciąż prowadzili warszawianie, ale nie potrafili oni zbudować większej przewagi nad rywalem. W końcu jednak podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrali szybciej, co przyniosło efekty. Po 16 minutach gry faworyt meczu prowadził 42:25. Łańcucianie w ciągu kilkunastu sekund odrobili sześć „oczek”. Ostatnia akcja, sprytnie rozegrana przez Zielonych Kanonierów sprawiła, że Ci do szatni udali się prowadząc 52:36.

W trzeciej kwarcie także dominowali goście, który pozwalali przeciwnikom na coraz mniej. Przewaga Legii przekroczyła barierę 20 punktów, co pozwalało jej zawodnikom grać z nieco większa swobodą. Przed ostatnią odsłoną meczu było 73:53 dla Legii. Sokół nie zamierzał się poddawać i w ciągu nieco ponad dwóch minut gry, po celnych rzutach Thorntona i Moore’a, zmniejszył stratę do 14 punktów. Ostatecznie Legia Warszawa pokonała Rawlplug Sokól Łańcut 83:72.

- To nie był łatwy mecz, mówi o tym zresztą jego wynik. W pewnym momencie mieliśmy już ponad 20 punktów przewagi, ale słabo zaprezentowaliśmy się w ostatniej kwarcie. Musimy popracować jeszcze nad wieloma aspektami gry – powiedział po meczu Travis Leslie.

PLK: Sokół Łańcut 72-83 Legia Warszawa
Kwarty: 16-21, 20-31, 17-21, 19-10