Legioniści na podium MP w sezonie 2022 PEŻ
REKLAMA

Żeglarstwo

PEŻ: Legia brązowym medalistą MP w sezonie 2022

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ten weekend miała się odbyć czwarta, finałowa runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej na Zalewie Zegrzyńskim. Z powodu braku wiatru, przez dwa dni nie odbył się żaden z zaplanowanych wyścigów i sezon 2022 został zakończony na podstawie wyników 37 flightów z trzech dotychczas rozegranych rund. Załoga Legii Warszawa tak jak przed rokiem wywalczyła brązowe medale Mistrzostw Polski.

Na Zalewie Zegrzyńskim legioniści mieli startować w składzie: Jakub Pawluk, Michał Szmul, Marcin Banaszek i Tobiasz Zajączkowski (w wcześniejszych regatach startował Jacek Przybylak).

Mistrzem Polski został Balex YKP Gdynia (54 pkt.), który wyprzedził Yacht Club Gdańsk (47 pkt.), Legię Warszawa (42 pkt.) i Pogoń Szczecin (39 pkt.). Łącznie rywalizowało 18 ekip.

- Gratulujemy naszym rywalom, szczególnie YKP Gdynia. Chłopaki po raz trzeci z rzędu wywalczyli klubowe mistrzostwo Polski . Ściganie w czołówce było naprawdę ciasne i najmniejszy błąd mógł kosztować spadek o kilka miejsc. Podsumowując jesteśmy zadowoleni z tego sezonu, w dwóch z trzech rund pływaliśmy naprawdę skutecznie, w tej jednej nieudanej zaliczyliśmy wpadkę po nierównej walce z podwodnymi glonami. Atakowały tam nas wodorosty niczym Kraken z oceanicznych głębin, oczywiście żartuję, ale zabrakło nam nieco szczęścia w kluczeniu między wyspami wodorostów. Cieszymy się z obrony brązowych medali, choć mieliśmy chrapkę na krążki z droższych kruszców. Srebro było w zasięgu przez cały sezon. Dziękuję chłopakom z załogi; z taką załogą choćby na kraj świata - powiedział Jakub Pawluk. Podczas ceremonii wręczenia nagród nie mogło zabraknąć popisów pirotechnicznych.

Końcowa kolejność PEŻ w sezonie 2022:
1. Balex YKP Gdynia 54 pkt.
2. Yacht Club Gdańsk 47 pkt.
3. Legia Warszawa 42 pkt.
4. Pogoń Szczecin 39 pkt.
5. AZS WAT Warszawa 37 pkt.
6. AZS AWFiS Gdańsk 36 pkt.
7. Junga Gdynia Olsztyński Klub Żeglarski 33 pkt.
8. YKP Szczecin 32 pkt.
9. UKS Żeglarz Wrocław 30 pkt.
10. KS Iskra AMW Gdynia 29 pkt.
11. Yacht Club Sopot 25 pkt.
12. AZS Politechnika Gdańska 24 pkt.
13. Sztorm Grupa 21 pkt.
14. GGR Nowy Sztynort Osada Wolności 19 pkt.
15. Sport Vita Ski&Sail 16 pkt.
16. Yacht Club Białołęka 15 pkt.
17. Miasto Gliwice KW Garland 10 pkt.
18. Odyssey Sailing Club 4 pkt.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.