Tomasz Bartnik - fot. pzss.org.pl

Strzelectwo

Wyniki legionistów na ME (akt.)

Katarzyna Klepacz z sekcji strzeleckiej Legii zajęła 26. miejsce na Mistrzostwach Europy w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet 50m. Nasza zawodniczka uzyskała w sześciu seriach 520 punktów - kolejno 91, 83, 88, 89, 84 i 85. Aby wejść do finału potrzebnych było 546 punktów.

W piątek we Wrocławiu rozegrano również konkurencję w strzelaniu z karabinu w trzech postawach Mix. Tomasz Bartnik w parze z Anetą Stankiewicz zajęli odległe, 17. miejsce z wynikiem 871 pkt. Legionista uzyskał 434 pkt., 145 w pozycji klęczącej, 145 w leżącej i 144 w stojącej.

Na zakończenie Mistrzostw Europy, w sobotę Tomasz Bartnik startował jeszcze w drużynie męskiej, wraz z Maciejem Kowalkiewiczem i Rafałem Łukaszykiem. Niestety dziewiąty wynik w eliminacjach oznaczał koniec rywalizacji. Polacy zdobyli 1309 punktow, z czego najwięcej ustrzelił Bartnik - 440 pkt. (145 w pozycji klęczącej, 150 leżąc i 145 stojąc).

W ostatni weekend września nasz zawodnik wystartuje w mistrzostwach Polski we Wrocławiu, a w październiku poleci na Mistrzostwa Świata.

- We Wrocławiu poszło nam najgorzej, ale... technicznie miałem dobre starty. Strzelało mi się super i momentami nie rozumiałem, skąd biorą się te złe strzały. Zmieniły się zasady rozgrywania na przykład karabinu 3 postawy, konkurencji olimpijskiej. Dlatego że stare '3x40' wymagało samodyscypliny, bardzo ciężkiej pracy, technicznej wytrzymałości i nie było możliwości, by osoba strzelająca średnio w swoim dobrym dniu strzeliła super. A teraz jest '3x20' i większa nieprzewidywalność - podsumował Tomasz Bartnik.