Lech Poznań na meczu z Legią w kwietniu 2017 roku - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Lech sprzedaje bilety na mecz z Legią. Ceny wyraźnie wyższe

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Poznaniu dziś rozpoczęła się otwarta sprzedaż biletów na spotkanie Lecha z Legią, które rozegrane zostanie na stadionie przy Bułgarskiej w sobotę, 1 października. Wcześniej prowadzona była sprzedaż zamknięta, w ramach której posiadacze abonamentów mogli nabyć dla swoich znajomych po 4 wejściówki na spotkanie cieszące się od lat w stolicy Wielkopolski największym zainteresowaniem. I to pomimo faktu, że ceny biletów są wyraźnie wyższe, w porównaniu z pozostałymi ligowymi spotkaniami.



Za wejście na mecz z Legią lechici zapłacą 90 (trybuny za bramkami) oraz 120 złotych (trybuny proste), podczas gdy na pozostałe spotkania ekstraklasy bilety (normalne) kosztują odpowiednio 50 i 70 złotych. Dla porównania bilety na mecz Lecha w Lidze Konferencji z Hapoelem Beer Szewa kosztują 60 i 80 złotych, jedynie na spotkanie z Villarreal są nieco droższe niż na mecz z Legią - kosztują 100 i 140 złotych.

Można spodziewać się, że w sobotę na stadionie przy Bułgarskiej zasiądzie ok. 40 tysięcy kibiców, w tym ok. dwa tysiące kibiców Legii.



Ostatnie spotkanie Lecha z Legią, w kwietniu tego roku obejrzało 39 225 kibiców. Z kolei najmniejsza liczba widzów, nie licząc spotkań rozgrywanych podczas pandemii (bez publiczności lub z ograniczeniami), zebrała się w kwietniu 2019 roku, kiedy słabe wyniki piłkarzy z Poznania sprawiły, że na trybunach zasiadło niespełna 12 tysięcy fanów, w tym 733 kibiców Legii. W latach 2015 - 2017, na czterech kolejnych meczach przy Bułgarskiej na trybunach pojawiało się ponad 40 tysięcy widzów. Najwięcej - 41 567 - 19 marca 2016 roku. Dzięki dobrej postawie lechitów w obecnych rozgrywkach, także 1 października można spodziewać się frekwencji zbliżonej do 40 tysięcy.

Dla porównania, dotychczasowe mecze Lecha zarówno w lidze, jak i europejskich pucharach rzadko gromadziły więcej niż 20 tysięcy osób. Spotkanie Lecha z Widzewem obejrzało 23 725 kibiców, a mecz z Austrią Wiedeń 20 102 os.

Frekwencja na ostatnich meczach Lecha z Legią:
09.04.2022 - 39 225 widzów (2000 fanów Legii)
11.04.2021 - mecz bez udziału publiczności (pandemia)
04.07.2020 - 8167 widzów (bez kibiców Legii) - pandemia
30.05.2020 - mecz bez udziału publiczności (pandemia)
24.04.2019 - 11 935 widzów (733 fanów Legii)
23.02.2019 - 24 164 widzów (1333 fanów Legii)
20.05.2018 - 27 617 widzów (2040 fanów Legii)
01.10.2017 - 36 829 widzów (757 fanów Legii)
09.04.2017 - 41 026 widzów (1800 fanów Legii)
19.03.2016 - 41 567 widzów (2000 fanów Legii)
10.07.2015 - 40 088 widzów (1100 fanów Legii), Superpuchar
22.03.2015 - 41 545 widzów (2000 fanów Legii)
27.10.2013 - 38 458 widzów (2040 fanów Legii)



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Bolo - 23.09.2022 / 14:13, *.4.239

Dlatego śpiewka legijna: Jesteście tu chamy bo my dzisiaj gramy jest nadal aktualna!

odpowiedz
Felek - 23.09.2022 / 11:03, *.netfala.pl

A ja wam się pochwalę, że mam wycieraczkę do butów z herbem łacha, a syn mając osiem lat poprosił o papier toaletowy z herbem łacha. Muszę coś wymyśleć :-)

odpowiedz
SEBO(L) - 23.09.2022 / 15:54, *.centertel.pl

@Felek: Idź do łazienki,usiądź na dzbanek,załatw mniej lub bardziej twardszą sprawę, weź papier do ręki,użyj go... I już na stronie używanej masz herb klubu z Wronek.
Z cyklu "Adam Słodowy - zrób to sam "...

odpowiedz
Jasio - 24.09.2022 / 11:14, *.autocom.pl

@Felek: Czym tu się chwalić? życiem prymitywa?

odpowiedz
Bln - 23.09.2022 / 09:30, *.play-internet.pl

Napika w komentarzach na nich taka jak dziecka w przedszkolu na zabraną zabawkę.

odpowiedz
mojo jojo - 23.09.2022 / 05:25, *.t-mobile.pl

jazda z ku***** Hej Legio Jazda z ku*****

odpowiedz
Arek - 22.09.2022 / 23:51, *.tpnet.pl

Jadą po nas ku...wy, nawet na fecie mistrzowskiej. Ale jak tylko zbliża się mecz z Legią, od razu chcą zarobić, łachudry.

odpowiedz
Bln - 23.09.2022 / 09:27, *.play-internet.pl

@Arek: a u nas inaczej jest? już zapomniałeś czy nigdy na fecie nie byłeś? O Lechu czy tych z Konwiktorskiej co chwila okrzyki, a ceny biletów na mecz z Lechem też wyższe i o dziwo również więcej osób przychodzi. Tak to już jest na fetach mistrzowskich w naszym kraju że repertuar na Legie musi być, Śląsk, Wisła czy Piast też darli japę.

odpowiedz
Arek - 23.09.2022 / 11:24, *.centertel.pl

@Bln: domyślam się o czym piszesz, tylko ja nie o tym. Ja pisałem głównie o rutkowskim i jego szmaciarzach. A na fecie byłem nie raz, więc doskonale wiem jak to wygląda.

odpowiedz
dejne3 - 22.09.2022 / 18:10, *.plus.pl

A kiedy jak nie z Legią, kartofle mają ,zarobić, policzyli koszty za mecz z Wartą,która była gospodarzem i bilety w górę ceny Przyjeżdża Legia i frekwencja 100%, za oglądanie Legii trzeba płacić

odpowiedz
(L) - 22.09.2022 / 15:47, *.icpnet.pl

No nie do pomyslenia bo my nie gramy w Europie w tym sezonie

odpowiedz
L - 22.09.2022 / 18:21, *.aster.pl

@(L): ale gralismy w poprzednim, bystrzaku i sobie policz frekwencje na pucharach a na meczu z Lechem, potem te w Poznaniu i wroc.

odpowiedz
L - 22.09.2022 / 12:08, *.aster.pl

Czyli w Poznaniu nie dosc, ze ceny na Legie drozsze niz na pucharowy mecz z Austrią to jeszcze frekwencja 2 razy wyzsza. U nas nie do pomyslenia. Jedno i drugie.

Nawet nie udaja, ze Legia dla nich wazniejsza niz europejskie puchary :D

odpowiedz
majusL@legionista.com - 22.09.2022 / 12:33, *.174.42

@L: fajnie że ich tyle przyjdzie. Tym przyjemniej będzie wygrać!!!

odpowiedz
majusL@legionista.com - 22.09.2022 / 11:41, *.174.42

Bardzo dobry termin tego meczu ...

odpowiedz