Legia Warszawa - Hapoel Holon - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 81-84 Hapoel Holon

W pierwszym meczu koszykarskiej Ligi Mistrzów Legia Warszawa przegrała po dogrywce w hali Torwar z Hapoelem Holon z Izraela 81-84. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w najbliższy piątek o 20:00 ze Spójnią Stargard w hali OSiR Bemowo, a następny mecz w Lidze Mistrzów czeka Legię 11 października z Galatasaray w Stambule.

Fotoreportaż z meczu - 97 zdjęć Woytka

Początek spotkania był wyrównany, ale od stanu 6-5 legioniści zaczęli systematycznie tracić punkty. Wydawało się, że pierwsza kwarta zakończy się wynikiem 18-29, ale z końcową syreną z połowy boiska rzucił Janis Berzins. Rzut niespodziewanie okazał się celny i legioniści przegrywali 21-29.

Druga część spotkania rozpoczęła się po myśli Legii, która nie tylko doprowadziła do wyrównania, ale nawet wyszła na prowadzenie. Kolejne minuty były wyrównane. Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na znaczące prowadzenie. Pod koniec drugiej kwarty goście prowadzili 41-35, jednak legioniści szybko odpowiedzieli dwoma punktami. Mogli jeszcze bardziej odrobić straty, jednak rzut za 3 punkty okazał się niecelny.

Na początku trzeciej kwarty gospodarze dwukrotnie celnie rzucili za 3 punkty, dzięki czemu na tablicy widniał wynik 46-48. W odpowiedzi efektowne 2 punkty zdobył Jones, znowu nieznacznie powiększając przewagę. Na 3,5 minuty przed końcem tej części spotkania legioniści ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznie rzuconej trójki. Dobrze w tej części grał Marble i to w dużej mierze dzięki niemu Legia na 10 minut przed końcem prowadziła 60-53. Po kolejnych punktach dla stołecznego zespołu, dających wynik 65-53, o czas poprosił trener zespołu gości. W grę drużyny z Izraela wkradło się dużo nerwowości, zaczęły pojawiać się proste błędy, niecelne rzuty. Niestety, zawodnicy Hapoelu zdołali się pozbierać i doprowadzili do remisu 65-65, a następnie do wyniku 68-65 na swoją korzyść. Ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 68-68 i konieczna była dogrywka.

W dodatkowym czasie minimalnie lepsi okazali się goście i to oni wygrali spotkanie.

14. H. Dadon -

Sędziowie: Marius Ciulin (Rumunia), Carsten Straube (Niemcy), Franko Gracin (Chorwacja)