Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Popsuliśmy Lechowi to święto

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Mówiłem, że będzie to dla nas wielki test, trudny mecz, i tak było. To aktualny mistrz Polski, silny zespół, który ma dużo indywidualnej jakości. Grają ze sobą przez ok. 2 lata.



Lech dobrze funkcjonuje jako drużyna, są dobrze zorganizowani. Od początku meczu grali twardo, było wiele pojedynków. Jestem zadowolony z tego punktu. Już w pierwszej połowie mieliśmy 3 żółte kartki plus jedna dla trenera, Lech miał 0. To dla mnie dziwne, ale nie będę oceniał pracy sędziów, nie jestem ekspertem. W drugiej połowie dostaliśmy kolejne kartki i nie było nam łatwo grać. Potem doszła czerwona kartka. Byłem blisko tej sytuacji i dla mnie nie był to faul na żółtą kartkę. Potem mądrze się broniliśmy, w jednej sytuacji mieliśmy dużo szczęścia, ale zasłużyliśmy na ten punkt.

Wiem, że wielu kibiców Lecha przyszło dziś na stadion zobaczyć zwycięstwo nad Legią, ale to się nie udało. Jestem dumny z tego, w jaki sposób graliśmy jako drużyna, że pokazaliśmy charakter na boisku. Nasi fani świetnie nas wspierali - bardzo dziękuję. Lech z pewnością oczekiwał dziś wygranej, ale popsuliśmy im to święto.

SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
LewLegia - 03.10.2022 / 22:46, *.net.pl

Święto to zepsuliscie nam.
Zero zero zero celnych strzałów .
Zero zero zero to reprezentujecie

odpowiedz
tom - 03.10.2022 / 07:56, *.gov.pl

Po 1 trenerzyno to nie było żadne święto tylko zwykła kopanina.A po 2 jeżeli nawet uwarzasz że było to jakieś święto to na pewno nie wy popsuliście je amicarzowi ( 0 ZERO!!! celnych strzałów) tylko oni sami sobie nie wykorzystując sytuacji które mieli.Weź się ogarnij bo wydaje mi się że żyjesz w innym świecie.

odpowiedz
Lee cooper - 02.10.2022 / 19:20, *.icpnet.pl

Jakie święto popsuliscie pajacyku? Święto to np mecz z Villarrealem a wy to jedynie dostarczyciel punktów

odpowiedz
zp - 02.10.2022 / 20:21, *.centertel.pl

@Lee cooper: tak, tak a świstak siedzi… leć świętować bezcenny remis zamiast leczyć tu swoje kompleksy „kolego” z krainy podziemnej pomarańczy

odpowiedz
Klaus - 02.10.2022 / 20:33, *.plus.pl

@zp: z tego remisu to akurat cieszymy się my...

odpowiedz
zp - 02.10.2022 / 20:50, *.centertel.pl

@Klaus: wszyscy powinni się cieszyć ale to dla Lecha większe osiągniecie niż dla nas

odpowiedz
Arek - 02.10.2022 / 22:39, *.tpnet.pl

@Lee cooper: w lustrze sobie pajacyka poszukaj. A póki co wypier... łachudro z tej strony. Wiesz jaka jest różnica między Legią, a jakimś łachem? Wy świętujecie z Villarealem, a my graliśmy z Realem. Kilka lat minęło, ale łapiesz różnicę? Łach zawsze za Legią zj...ie.

odpowiedz
bronek49 - 02.10.2022 / 16:38, *.chello.pl

jak długo jeszcze będzie wychodził w pierwszym składzie Baku niesamowicie słaby .już wole tak krytykowanego Rosołka bo nie jest słabszy od Baku a w dodatku Polak ,wychowanek i młody

odpowiedz
grzesiek - 02.10.2022 / 14:09, *.centertel.pl

Kolejny trener ktory uwaza, ze kazdy mecz bedzie trudnym. Dodatkowo jednak zauwazam nowy dodatek " wiedziałem, że bedzie to trudny mecz".

odpowiedz
Kolko - 02.10.2022 / 13:28, *.chello.pl

Mental Kosty jest tak fatalny.. uważa remis za dobry wynik i że dzięki temu zepsuliśmy komuś święto.. tu nie chodzi o psucie komuś święta.. tu chodzi o to że obowiązkiem jest wygrywanie. Zepsuć nastroje przed weekendem to może Legii Korona Kielce.. to Lech Legii zespół weekend a nie na odwrót. Trener traktuje Legię jak taki sam klub jak Pogoń a jednak są to dwa arozne miejsca pracy..

odpowiedz
Uboot - 02.10.2022 / 12:32, *.play-internet.pl

Nic nie osiągniemy jeśli już teraz nie zakontraktujemy na długie umowy najlepszych juniorów

odpowiedz
Adam - 02.10.2022 / 10:49, *.chello.pl

Z roku na rok drużyna była oslabiana. Zawodników dobrych w ramach oszczędności zastępowano slabszymi. W poprzednim roku ten cyrk w budowie omal nie spadł z ligi. Dlatego to co Runi robi z tym składem papy i drewna w obecnym sezonie, to sukcesy ponad stan. Nie ma co oczekiwać fajerwerków w grze, kiedy drużyna złożona z ogórków. Brawo za walkę i punkty w Poznaniu.

odpowiedz
Mariot85 - 02.10.2022 / 09:15, *.play-internet.pl

Jestem ciekaw kiedy zobaczymy świetny mecz w naszym wykonaniu.Narazie punkty są ale gra padaka

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 02.10.2022 / 09:25, *.plus.pl

@Mariot85 : i chyba o punkty chodzi żeby zbierac w tej lidze nie? Za styl MP czy pucharów nie ma tylko za miejsce w tabeli i punkty. Mi to bardzo przypomina sezon 2001/2002 gra była taka sobie ale Okuka mistrza zdobył.

odpowiedz
Xyz - 02.10.2022 / 09:33, *.orange.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : dokładnie, a jak po 20 latach pojawiają się artykuły to jest tamta Legia wychwalana na każdy możliwy sposób :)

odpowiedz
tomiacab - 02.10.2022 / 09:39, *.centertel.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : trochę się nie zgodzę. Za Okuki gra była bardzo dobra. Mieliśmy bardzo solidną obrone Zieliński, Omeljanczuk i Jóźwiak. Na wahadłach zapir...li Sokołowski i Kiełbowicz. Owensywnie wyglądalismy wtedy o niebo lepiej. Piłeczka chodziła od nogi do nogi między ofensywnymi zawodnikami. Wyniki z reguły nie były wysokie ale traciliśmy bardzo mało goli. Przy okazji Radostin Stanew, to był jeden z lepszych i chyba najbardziej niedoceniany bramarz w Legii.

odpowiedz
Mrok - 02.10.2022 / 10:21, *.com.pl

@tomiacab: Dokładnie, mieliśmy przede wszystkim środkowych obrońców na poziomie. Teraz co mecz obrona w innym składzie gra, a 80% straconych bramek to błędy indywidualne obrońców albo straty defensywnych pomocników. Ataku to my w rzeczywistości nie mamy od czasów Ljuboji. Przypomnę, że we wczorajszym meczu też były kardynalne błędy w obronie ale na szczęście Tobiasz grał mecz sezonu. Niestety wynik tego sezonu zaciemnia rzeczywistość, jedziemy nadal na dużym farcie a w klubie myślą, że stabilizacja wróciła.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.10.2022 / 10:50, *.play-internet.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Twoje podejście do sytuacji świadczy o tym,że "ważne jest tu i teraz". A ponieważ w ten sam sposób podchodzą do tematu ci,którzy rządzą w Legii,to ligę wygrywamy (przeważnie),bo tu nie potrzeba ani stylu,ani jakości,ale niestety przychodzi czas pucharów i.......albo na megafarcie przechodzimy do 4 rundy przedwstępnej,albo odpadamy zaraz po starcie.Tak się kończy "nie styl i jakość,tylko punkty się liczą".

odpowiedz
Arek - 02.10.2022 / 13:13, *.tpnet.pl

@tomiacab: moim zdaniem, to najbardziej niedoceniany był Kowalewski. Choć Stanew nie powiem, bardzo dobry był. Pamiętam mecz z Barcelony. Mimo trzech wpuszczonych, to był kozak.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 02.10.2022 / 15:52, *.plus.pl

@FOREVER LEGIA : ,,ważne jest tu i teraz" ? a jednak i w pucharach wyniki były z utrechtem 3:1 i 4:1 na wyjeździe elfsborg 6:1 dopiero z Valencia się zesralo 1:6 ale u nas remis 1:1 po dobrej grze i karnym wątpliwym dla Valencii a weź teraz coś takiego wykręć w Europie.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 02.10.2022 / 15:59, *.plus.pl

@tomiacab: na początku sezonu 2 porazki były bodajże z Amica i Śląskiem potem odpaliło ale styl był taki sobie na koniec sezonu zwłaszcza remisy w Krakowie i gol Svitlicy po błędzie krakusów co prawie dał mistrza i na koniec z Odrą gdzie remis nam wystarczał a naszym spetalo nogi a najlepsze mecze były później w pucharze ligi z Wisełka 3:0 w finale eh to były czasy. Także zbierajmy punkty styl przyjdzie z czasem Okuke zwalniali po 2 meczach sezonu a MP było jednak więc dajmy czas Runjaiciowi co najmniej sezon zobaczymy potem co ugra w Europie i można go wtedy rozliczać.

odpowiedz
Ana - 02.10.2022 / 08:05, *.play-internet.pl

Bardzo słabe gra legii Ale Lech nie wiele więcej pokazał sędzia też nie wiele widział na boisku Ale widać że legii nie lubil

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 02.10.2022 / 18:46, *.t-mobile.pl

@Ana: lech z dużej Legia z małej,brawo ty

odpowiedz
jo - 02.10.2022 / 06:10, *.plus.pl

PZPN na siłę ciągnie wronicką pokrakę rozdając karki w jedyną słuszną stronę. Sądziłem, że tak młody sędzia nie będzie potomkiem linii dziurowiczów w kwestii ślepoty w jedną stronę.

odpowiedz
Kolega po szalu - 02.10.2022 / 16:21, *.plus.pl

@jo: najlepiej skomentował to Malarz gdy schodzilli do tunelu powiedział Lasykowi zeby w przerwie sędzia nie pomylil szatni sędziów z szatnia Lecha i była mała spina co Kramer z ishakiem dostali żółte kartki.

odpowiedz
Hiszpan - 01.10.2022 / 22:37, *.play-internet.pl

Panie Trenerze. Co się dzieje? Zero pomysłu, zero motoryki , masa błędów i znowu Kacper ratuje Wam tyłek.

odpowiedz
L - 01.10.2022 / 23:18, *.aster.pl

@Hiszpan: zero motoryki? Ze co? Wszystkie parametry fizyczne, biegowe, sprinty mielismy wyzsze, a chlop pisze, ze 0 motoryki. Zero pomyslu?! Wystawia ci w srodku Slisza z Augustyniakiem zeby zabezpieczyc srodek pola i liczyc na kontry i tak gramy i to wychodzi a chlop pisze, ze 0 pomyslu. Chlopie, wlacz telewizor, przyjechalismy do mistrza Polski, bez swojego najlepszego pilkarza i ustawilismy sie na kontre. Plan wykonany, nie wiem czego ty oczekiwales? A Kacper ratuje nam tylek w przypadkowej sytuacji, takie rzeczy sie zdarzaja.

odpowiedz
T-1000 - 02.10.2022 / 00:18, *.chello.pl

@L: Ja tam oczekiwałem, że Tobiasz nie będzie znowu musiał ratować nam tyłków i że nie będzie znowu głupich żółtych kartek, ale niestety się przeliczyłem.

odpowiedz
Hiszpan - 02.10.2022 / 07:09, *.play-internet.pl

@L: Jeżeli wybijanie po autach, zero akcji do przodu to szczyt twoich ambicji napisz do Runaijca może Cię weźmie do sztabu. Ps . Josue najlepszy? Zjedli by nas w środku...

odpowiedz
Luk - 02.10.2022 / 11:55, *.timplus.net

@L: Jak się nastawili na kontry to dlaczego z żadną nie wyszli???

odpowiedz
:) - 02.10.2022 / 16:17, *.plus.pl

@L: a to dobre bez najlepszego piłkarza heh właśnie tak powinien wyglądać środek pola w tym meczu co Amice nie pozwolił na wiele bo z Josue to byśmy przegrali jak z medalikami.

odpowiedz
Rado1916 - 01.10.2022 / 22:02, *.com.pl

Do 80 minuty graliśmy 12 na 12. Nasi piłkarze z kibicami (świetnie słyszanymi na stadionie), a amikorze z panem lasykiem. W takich warunkach remis nie jest zły.

odpowiedz
Chcemy trenera a nie pozoranta frajera - 01.10.2022 / 21:46, *.datapacket.com

Mamy pozoranta nie trenera, o aparycji Jurka z Klanu. Wypad z Legii dziadu amatorze!

odpowiedz
Warszawa 44 - 01.10.2022 / 22:34, *.chello.pl

@Chcemy trenera a nie pozoranta frajera: z gówna bata nie ukręcisz!!! Tobiasz i drwale. Ani zdolnych młodych ani dobrze płatnych gwiazd

odpowiedz
L - 01.10.2022 / 23:20, *.aster.pl

@Chcemy trenera a nie pozoranta frajera: chlop praktycznie bez ławki, kilka miesiecy w klubie przy rewolucji kadrowej robi najwiecej punktow w lidze ale dla eksperta to amator bo nie wygrywamy nagle z kazdym 5-0 XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

odpowiedz
kulturalny cham - 01.10.2022 / 23:22, *.vectranet.pl

@Chcemy trenera a nie pozoranta frajera: idz sie leczyś chory człowieku

odpowiedz
Arek - 02.10.2022 / 13:18, *.tpnet.pl

@L: już po nicku widać, że odpisałeś dzbanowi. Szkoda klawiatury na takich bez pojęcia.

odpowiedz
mojo jojo - 01.10.2022 / 21:14, *.t-mobile.pl

nam swieto popsuliscie ! bo Legia powinna ich roz***** jak to zawsze było!

odpowiedz
lolo - 01.10.2022 / 21:13, *.plus.pl

Do roboty się bierz a nie święta będziesz psuł! Nie oddać celnego strzału przez 90 minut to sztuka! Brawo! A może ze trzy dni wolnego? Do czego to doszło w Legii! Aż przykro patrzeć...

odpowiedz
CWKSiak - 01.10.2022 / 20:53, *.orange.pl

Jędrzejczyk ma dysfunkcje czynnosci mózgowych i nie wyciąga wniosków , nie trudno było się dzisiaj zorientować jakie parcie miał lasyk…

odpowiedz
Hugon - 01.10.2022 / 23:15, *.vectranet.pl

@CWKSiak: Piłkarze z trenerem powinni wzięć Lasyka i bić mu brawo .Dobrze wspomagał łacha.

odpowiedz
Ogladam mecze w 60 calach - 01.10.2022 / 20:53, *.play-internet.pl

Równie dobrze można powiedzieć amika popsuła nam święto.

odpowiedz
L - 01.10.2022 / 23:20, *.aster.pl

@Ogladam mecze w 60 calach: patrzysz czasem w tabele?

odpowiedz
Luk - 02.10.2022 / 12:01, *.timplus.net

@L: Tak, na koniec sezonu... w zeszłym wiedziałem, że jak zwolnią w końcu Cześka to się utrzymamy i w tym wiem, że z niemcem na ławce mistrza nie będzie. Miejmy nadzieję, że chociaż na puchary się załapie.

odpowiedz
Arek - 02.10.2022 / 13:27, *.tpnet.pl

@Luk: Ty tak na poważnie z tym mistrzem? Jeszcze nie dawno płakałeś, że spadamy, a teraz chcesz już tytuły zdobywać? Ja nie złą bekę, miałem, jak tu wszyscy jechali po Zielińskim, bo nie powiedział wprost, że walczymy o mistrza, tylko walczymy o miejsce w czołówce. Ja nie bardzo wiem, na jakiej podstawie miał on wygłaszać podobne rzeczy. Owszem, walczymy o miejsce w czołówce, znaczy na podium. A co będzie, się okaże. Jak będzie mistrz, będzie super. Jak nie, trudno. Żeby tylko walczyli do końca o coś, to będzie dobrze. I tylko nie wypisywać mi farmazonów w stylu, że ja jestem minimalistą. Bo ja jestem najzwyczajniej w świecie realistą i tyle.

odpowiedz
Oglądam mecze w 60 calach - 02.10.2022 / 21:45, *.tpnet.pl

@L: właśnie widziałem. (L)ider jedzie do zespołu ze środka tabeli, który zapłacił innemu z prowincji żeby mógł istnieć i nawet jednego celnego strzału mu nie oddał. Nie po to 60 cali kupowałem.

odpowiedz
Michał - 01.10.2022 / 20:29, *.plus.pl

Ważny punkt i tyle w temacie. Zero strzałów celnych.... to jak wygrać mecz. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Legionista - 01.10.2022 / 20:25, *.play-internet.pl

Druga żółta dla Jedza zasłużona. Środek i ofensywa bez atutów.

odpowiedz
Ju(L)ius - 02.10.2022 / 14:57, *.vectranet.pl

@Legionista: Ale pierwsza już chyba nie...

odpowiedz
G79 - 01.10.2022 / 20:11, *.47.60

Dzięki za punkt. Gra jednak dalej beznadziejna. Ale jak tak mamy zdobyć Mistrza AD 2023 to jestem za

odpowiedz