Radość legionistów po wygranej z Anwilem - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 78-70 Anwil Włocławek

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 4. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała na Torwarze z Anwilem Włocławek 78-70. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 22 października o godzinie 15:30, na wyjeździe z Kingiem Szczecin.

Fotoreportaż z meczu - 67 zdjęć Hugollka

Początek spotkania to bardzo dobra skuteczność legionistów zza łuku – po pięciu minutach gry gospodarze prowadzili 14:5. Warszawianie nie zamierzali się zatrzymywać i kolejne akcje także kończyli z sukcesem - zza linii 6.75 metrów trafił Ray McCallum, a spod kosza przymierzył Grzegorz Kulka. Po pierwszej kwarcie Legia prowadziła 28:18. Kolejne minuty to lepsza gra Anwilu, który zmniejszył stratę do trzech „oczek” po wsadzie Luke’a Petraska. Po chwili za trzy trafił Michał Nowakowski i w połowie drugiej kwarty był remis, 32:32. Taki rezultat utrzymywał się dosyć długo, bowiem obie ekipy nie potrafiły znaleźć drogi do kosza, by powiększyć swój dorobek punktowy. W końcu na prowadzenie wyszedł Anwil. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gości, 37:36.

Drugą połowę lepiej zaczęli włocławianie, którzy po trafieniach Josha Bostica i Josipa Sobina uciekli warszawianom na dystans sześciu punktów, lecz stan ten nie trwał długo – z dystansu przymierzyli Devyn Marble i Grzegorz Kulka dzięki czemu Zieloni Kanonierzy odzyskali prowadzenie. Legioniści złapali odpowiedni rytm, który przekuli w serię 13:0. Przerwa na żądanie trenera Przemysława Frasunkiewicza nie przyniosła pożądanych rezultatów - przed ostatnią kwartą stołeczna ekipa wygrywała 60:54. Legia bardzo chciała pójść za ciosem – pięć punktów z rzędu dołożył Janis Berzins, ale Anwil się nie poddawał i za sprawą dobrej gry Josipa Sobina, Michała Nowakowskiego i Kamila Łączyńskiego zbliżył się do przeciwnika na cztery punkty. Legia nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa, pokonała Anwil Włocławek 78:70 odnosząc drugi triumf w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi.

„Wiem jak trudny jest terminarz dla drużyn, które występują w europejskich pucharach, Anwil postawił się nam bardzo mocno, cieszymy się z tej wygranej. W końcu wygraliśmy czwartą kwartę, może teraz będzie się o tym pisać nieco mniej. Gramy tym co mamy, czekamy na powrót do gry Travisa Leslie, przed nami kolejne mecze, które na pewno będziemy chcieli” – powiedział po meczu trener Wojciech Kamiński.

PLK: Legia Warszawa 78-70 Anwil Włocławek
Kwarty: 28-18, 8-19, 24-17, 18-16