Górnik Zabrze na meczu z Lechem - fot. TorcidaTV
REKLAMA

Na stadionach: Dla Ciebie płonie tysiące serc

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim tygodniu fani Lecha stawili się w 77 osób na wyjazdowym meczu z Hapoelem Beer Szewa. Mieli ze sobą jedną, niewielką klubową flagę. Gospodarze zaprezentowali oprawę "Repeat after me: We cen do it". Kibice GKS-u Katowice pojechali na ostatni mecz hokejowej Ligi Mistrzów do węgierskiego Szekesfehervar w 400 osób. A co działo się na krajowym podwórku?

Najliczniej na wyjazdowym szlaku stawiła się Arka w Chorzowie (z licznym wsparciem Polonii Bytom). Gdynianie podróżowali pociągiem specjalnym, z kolei Polonia - tramwajem specjalnym. Łącznie w sektorze gości obecnych było 1014 osób. Zagłębie Sosnowiec w 900 osób zawitało do Bielska-Białej, dobry wyjazd na zapleczu ekstraklasy zaliczyła GieKSa - 408 osób w Niepołomicach. W ekstraklasie Zagłębie Lubin w ponad 800 osób pojechało na Widzew, gdzie zaprezentowało oprawę "Miedziowa Armia". Lechici w 691 osób pojechali do Zabrza. W tym przypadku choreografię przygotowali gospodarze. "Dla Ciebie płonie tysiące serc" - to hasło przewodnie Torcidy z tego spotkania, oczywiście z odpowiednią ilością pirotechniki. Bardzo dobry wyjazd, jak na swoje możliwości, zaliczyła Stal Mielec, stawiając się w 503 osoby w Kielcach (z piro). Radomiak wpuścił delegację Śląska na swoje sektory, jako że w Radomiu oficjalnie nie funkcjonuje sektor gości. Wisła Kraków na bliski wyjazd do Niecieczy pojechała w ok. 1500 osób, zajmując sporą część trybuny gospodarzy. W niższych ligach ciekawie było na meczach Włocłavii z Elaną oraz Olimpii Grudziądz z Zawiszą.

Oprawę zaprezentowała Lechia na meczu z zaprzyjaźnionym Rakowem. Ultrasowali również fani Podbeskidzia, Stomilu, Arki, Olimpii Grudziądz, Zawiszy, Włocłavii i GKS-u Bełchatów.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze - Lech Poznań (691)
Zabrzanie na meczu z Lechem zaprezentowali foliowy napis "Dla Ciebie płonie tysiące serc", podświetlony pirotechniką. Wywiesili także transparent "Ludzie w kryminałach, walczcie o swoje prawa. Torcida Górnik". Lechici przyjechali w 691 osób i dobrze oflagowali swój sektor.

Korona Kielce - Stal Mielec (503)
Bardzo dobry wynik Stali na niedalekim wyjeździe do Kielc, gdzie stawili się w 503 osoby. W sektorze gości zaprezentowali flagowisko i trochę pirotechniki.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin (468)
Fani z Lubina do Łodzi przyjechali autokarami w dobrej liczbie - 468 osób, w tym Zawisza (13). Zaprezentowali malowany transparent "Miedziowa Armia", nad którym machali flagami na kijach i zaprezentowali pokaz pirotechniczny. Po stronie gospodarzy jak zwykle wysoka frekwencja, na poziomie 17 tys.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa (250)
Na meczu przyjaźni w Gdańsku frekwencja pozostawiała wiele do życzenia, tak jak na większości ostatnich meczów. Gospodarze zaprezentowali malowany transparent "Długa droga do piekła, kostucha to ścierwo wlekła", a całość uzupełniła pirotechnika. Raków przyjechał w ok. 250 osób, zasiadł w sektorze gości, gdzie wywiesił cztery flagi.

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław (110)
Na trybunach 2,4 tys. kibiców. Radomiak wpuścił na swoje sektory nieco ponad setkę wrocławian, bowiem w Radomiu cały czas wyłączony z użytku (na wniosek policji) pozostaje sektor gości.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok (107)
Białostoczanie do Grodziska Wielkopolskiego przyjechali w 107 osób, w tym Mazur Ełk (11). Przyjezdni z jedną flagą.

Miedź Legnica - Cracovia (102)
Słaba liczba "Pasów" na tym niezbyt dalekim wyjeździe - zaledwie 102 osoby z czterema flagami. Gospodarzy w młynie ok. 200, a na całym stadionie łącznie 3,5 tys. kibiców. Miejscowi wywiesili transparent "Wojciech Łobodziński - szacunek się należy".

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (70)
Na daleki wyjazd do Szczecina wybrało się 70 kibiców Piasta. Na sektor gości weszły 62 osoby. Przyjezdni z trzema flagami. Na trybunach ponad 17 tys. fanów.

Wisła Płock - Legia Warszawa (-)
Tylko 4,3 tys. kibiców obejrzało spotkanie w Płocku, bowiem stadion Wisły cały czas jest w budowie i zostanie otwarty w całości w rundzie wiosennej. Z powodu braku sektora, kibiców gości brak.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów - Arka Gdynia (1014)
Komplet widzów na trybunach w Chorzowie i dobra liczba arkowców (przyjechali specjalem), licznie wspieranych przez Polonię Bytom (500). Bytomianie przyjechali... tramwajem specjalnym. Wraz z Arką także delegacje Cracovii, Lecha i Gwardii Koszalin. Przyjezdni zaprezentowali płótno "PrzyjecHali goście z Gdyni" oraz kilka rac.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec (900)
Na bliskim wyjeździe pojawiło się 900 fanów Zagłębia i zgód, w tym BKS (270), Beskid Andrychów (25) i Slavia Praga (1). Gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę "Rychlińskiego 21", flagi na kijach i odpalili kilka rac.

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice (408)
GieKSiarze w nadkomplecie stawili się w Niepołomicach, wspierani symbolicznie przez Górnika (4).

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz (320)
Klub z Grudziądza mocno ograniczył liczbę wejściówek dla Zawiszy, stąd tych tylko 320. Bydgoszczanie pokazali sektorówkę w barwach, transparent "Za te barwy stań do walki" oraz piro. Olimpia zaprezentowała sektorówkę w kształcie klubowego herbu, transparent "Barwy wspaniałe!", baloniki oraz trochę piro.

Włocłavia Włocławek - Elana Toruń (200)
Gospodarzy w młynie ok. 350, w tym Górnik Konin (70) i ŁKS (25). Zaprezentowali transparent "Ultras Włocłavia", pasy materiału, chorągiewki i kilkanaście rac. Pod adresem przyjezdnych wywiesili transparent "Chuligani na wywiadach i w internecie, co się z wami stało śmieciE?". Elanowcy podróżowali pociągiem i dobrze oflagowali sektor gości.

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz (45)
Tur Bielsk Podlaski - Wigry Suwałki (45)
Motor Lublin - Kotwica Kołobrzeg (43)


Wyjazd tygodnia: 1014 kibiców Arki w Chorzowie
Oprawa tygodnia: Choreo Górnika Zabrze na meczu z Lechem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Wisła Płock na meczu z Legią Warszawa:


Górnik Zabrze na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań:


Zagłębie Lubin na wyjazowym meczu z Widzewem Łódź:


Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Lechia Gdańsk na meczu z Rakowem Częstochowa:Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Pogoń Szczecin na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Miedź Legnica na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:
Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice:


Stomil Olsztyn na meczu z Hutnikiem Kraków:Olimpia Grudziądz na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz:GKS Bełchatów na meczu z Ceramiką Opoczno:


Włocłavia Włocławek na meczu z Elaną Toruń:


Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Włocłavią Włocławek:


Hapoel Beer Szewa na meczu z Lechem Poznań:
Anwil Włocławek na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.