Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi ulegli 0-3 Lechowi, grając przez ostatnie 20 minut w 10. Legia U17 odniosła 10. zwycięstwo z rzedu, a wygrana 4-0 z wiceliderem Wisłą Kraków, pozwoliło na zwiększenie przewagi w tabeli. Legia U15 po zaciętym meczu uległa 0-1 Jagiellonii, ale utrzymuje prowadzenie w Grupie I CLJ U15. Legia U16 wygrała 5-1 z STF Champion Warszawa '07. Legia U14 pokonała 11-0 SEMP Pogoń Siedlce i zajmuje pozycję lidera mazowieckiej Ekstraligi. Legia Soccer Schools U15 wygrała 6-0 z Olimpem Ciechanów. Swoje mecze rozegrały też najmłodsze roczniki Akademii i LSS.

CLJ U-19: Legia Warszawa 0–3 (0-1) Lech Poznań 04/5/6
1-0 3 min. Adrian Tymiński
2-0 90+2 min. Dawid Zięba
3-0 90+4 min. Sebastian Goc (as. Kacper Kroczyński)

Strzały (celne): Legia 15 (9) - Lech 12 (8)

Legia: Franciszek Chojak – Marcel Krajewski (62' Franciszek Saganowski [06]), Rafał Boczoń [06] CZ (69'), Jakub Okusami, Patryk Romanowski (46' Maciej Bochniak) – Sebastina Kieraś, Oskar Lachowicz (75' Kacper Knera), Maddox Sobociński (46' Szymon Grączewski) – Wiktor Puciłowski, Maksymilian Stangret, Dawid Niedźwiedzki (62' Dawid Kiedrowicz)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Radosław Pruchnik

CLJ U17: Wisła Kraków 06 0-4 (0-2) Legia Warszawa U17
0-1 4 min. Karol Kosiorek (as. Jakub Adkonis)
0-2 28 min. Jakub Grzejszczak (as. Maciej Saletra)
0-3 62 min. Jakub Adkonis (as. Kacper Bogusiewicz)
0-4 72 min. Igor Skrobała (as. Jakub Żewłakow)

Legia: Hubert Nowak - Karol Kosiorek, Kacper Potulski [07], Bartosz Dembek (75' Przemysław Mizera), Jakub Grzejszczak (55' Viktor Karolak) - Maciej Saletra (Kpt) (55' Igor Skrobała), Fryderyk Misztal (70' Roman Zhuk), Jakub Adkonis [07] - Kacper Bogusiewicz (70' Mateusz Szczepaniak [07]), Tomasz Rojkowski, Cyprian Pchełka (65' Jakub Żewłakow). Rezerwa: Michał Bobier (br) [07]
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Ekstraliga U16: STF Champion Warszawa '07 1-5(1-4) Legia U16
0-1 2 min. Dawid Nos (as. Aleksander Iwańczyk)
0-2 16 min. Jan Leszczyński b.a.
0-3 20 min. Igor Busz (as. Dawid Nos)
1-3 38 min.
1-4 41 min. Max Pawłowski (as. Alex Cetnar)
1-5 90+1 min. Dawid Nos b.a.

Strzały (celne)[40-90']: Champion 2 (1) - Legia 30 (18)

Legia: Antoni Błocki [08] (46' Konrad Kassyanowicz) - Jan Leszczyński, Franciszek Pollok, Jakub Błażejczyk, Mateusz Lauryn [08] (77' Maksymilian Michałowski) - Alex Cetnar, Aleksander Iwańczyk, Max Pawłowski (77' Aleks Płoszka), Igor Busz (66' Konrad Kraska), Dawid Nos, Stanisław Gieroba (66' Kuba Solecki). Rezerwa: Dawid Foks.
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

CLJ U15: Legia Warszawa U15 0-1 (0-0) Jagiellonia Białystok 08
Gol:
0-1 78 min. Jakub Sielawa

Strzały (celne): Legia 8(6) - Jagiellonia 12 (5)

Legia: Marcel Grzejda - Daniel Foks, Antoni Sobolewski, Igor Mirowski, Bartosz Lesiuk (60' MAsymilian Dołowy) - Marcel Kiełbasiński (51' Kacper Morawiec Ż), Pascal Mozie, Bartosz Czarkowski (41' Mikołaj Jasiński) - Jakub Oremczuk (51' Kacper Borowiec), Maksymilian Sterniczuk, Juliusz Rafalski (41' Tomasz Babiloński)
Trener: Rafał Klimkowski, II ttrener: Mateusz Gut

I liga mazowiecka U15: APN Olimp Ciechanów '08 0-6 Legia LSS U15

Po remisie w pierwszym meczu, tym razem gracze Legia Soccer Schools pewnie pokonali drużynę z Ciechanowa. Wygrana dała podopiecznym Rafała Wajmana awans na drugie miejsce w tabeli i zbliżenie się na 34 pkt. do prowadzącej MKS Polonii II Warszawa.

Ekstraliga U14: Legia Warszawa U14 11-0 (7-0) SEMP Pogoń Siedlce 09
0-1 3 min. Wojciech Chachuła (as. Jakub Juszczak)
0-2 8 min. Wojciech Chachuła (as. Wojciech Paczosa)
0-3 15 min. Kazimierz Szydło (as. Norbert Merchel)
0-4 25 min. Kazimierz Szydło b.a.
0-5 30 min. Szymon Piasta b.a.
0-6 31 min. Mateusz Strzelecki (as. Norbert Merchel)
0-7 40 min. Norbert Merchel b.a.
0-8 52 min. Edo von Brandt-Etchemendigaray b.a.
0-9 53 min. Edo von Brandt-Etchemendigaray (as. Bartosz Korżyński)
0-10 59 min. Edo von Brandt-Etchemendigaray (as. Mateusz Strzelecki)
0-11 78 min. Piotr Bartnicki (as. Wojciech Paczosa)

Legia: Denys Stolarienko, Jan Pietrzak - Aleksander Marciniak, Bartosz Korżyński, Piotr Kaniewski, Jakub Juszczak, Kazimierz Szydło, Wojciech Paczosa, Norbert Merchel, Szymon Piasta, Wojciech Chachuła, Fabian Mazur, Jakub Piaseczny, Jan Rodak, Piotr Bartnicki, Mateusz Strzelecki, Edouard von Brandt-Etchemendigaray
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

UKS FC Komorów '09 2-1 Legia LSS U14

Drużyna z Komorowa jest niewygodnym rywalem dla legionistów, choć w tabeli plasuje się w środkowych rejonach. To z nią stracili jedyne punkty w tym sezonie (remis i porażka). Zabrakło odrobinę lepszej gry i skuteczności.

AP 11 Legionowo 2010 - Legia U13

Legia: Olaf Szczęsny, Olivier Pruszyński, Marcel Laszczyk, Kacper Jaczewski, Krzysztof Krzemiński, Antoni Błoński, Aleksander Badowski, Tymon Płoszka, Igor Lechecki, Jan Szybicki
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Pewna postawa drużyny Legii, która - podobnie jak w pierwszym meczu - miała pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania.

I liga U12: Barca Academy "Grana" 2011 - Legia Warszawa U12

Strzały (celne): Barca 13 (6) - Legia 22 (13).

Legia: Antoni Pawłowski, Filip Komorowski - Nicodeme Chodkowski, Stanisław Głębowski, Tomasz Stefański, Wojciech Łygan, Stefan Podgórski, Bartosz Gawryś, Filp Wancerz, Fryderyk Paprocki, Aleksander Dąbrowski, Stanisław Sałek
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Krystian Sowiński

Niezłe spotkanie w wykonaniu legionistów. Gospodarze, których z grubsza mozna nazwać drugą drużyną Barca Academy w tym roczniku, prezentowali się zrazu całkiem nieźle, niemniej zdecydowanie lepiej i dokładniej wykańczali akcje legioniści którzy z minuty na minutę przejmowali inicjatywę w grze. Szczególnie było to widoczne po przerwie, gdy od 35. minuty gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy.

Orły Zielonka 2011 - Legia LSS U12

Tak jak w pierwszej rundzie, spotkanie miało zacięty charakter, choć nieco bardziej efektywni pod bramką byli momentami gospodarze.

Legia U11 - SEMP Ursynów 2012

Legia: Aleksander Kurowski, Seweryn Orzechowski, Aleksander Obidziński, Antonio Gralewicz-Mendez, Antoni Czuchnowski, Ignacy Silski, Dawid Ruciński
Trener: Michał Konieczny, II trener: Cezary Żarczyński

Udany mecz rozegrali w LTC legioniści z rocznika 2012. Grając bardzo ofensywnie stwarzali sobie wiele sytuacji. Niejednokrotnie narażali się na kontry, jednak sami odpowiadali ze zdwojoną siłą. Zawodnicy z (L)-ką na piersi grali dziś w mocno okrojonym zestawieniu, bez zmian, ale mimo to w końcówce prezentowali się niemal równie dobrze, co w pierwszych minutach.

Liga U10: Legia - Varsovia 2013

Strzały (celne): Legia 65(36) - Varsovia 6(4)

W pierwszym z 2 meczów w tym tygodniu, Legia U10 zmierzyła się w czwartek z Varsovią. Legioniści sporo odbierali, budowali też cierpliwie akcje, stwarzali mnóstwo sytuacji. Nie zawsze jednak, zwłaszcza przed przerwą udawało się im skutecznie wykończyć te ładnie budowane akcje. Sama gra mogła jednak bez wątpienia się podobać, a w ostatnich 10 miunutach i skuteczność nieco wzrosła.

Drukarz Warszawa 2013 - Legia U10 (2013)
Legia: Ignacy Wojciechowski, Leon Gańko, Konstanty Leonkiewicz, Michael Oyedele, Jakub Szymul, Antoni Adamkiewicz, Szymon Chodkowski
Trener: Łukasz Listwan