Koszykówka

King Szczecin 69-65 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała 65-69 na wyjeździe z Kingiem Szczecin. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 26 października w ramach Basketball Champions League, a ich przeciwnikiem będzie zespół BC Oostende. Najbliższy ligowy mecz zaplanowano na 30 października z Czarnymi Słupsk.

Spotkanie od samego początku miało wyrównany przebieg – najpierw to Legia objęła minimalne prowadzenie, ale wkrótce gospodarze cieszyli się z nieznacznej przewagi. Gra punkt za punkt trwała w najlepsze – pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Legii, 21:19. Podobny przebieg miały kolejne minuty w których warszawianie zyskali maksymalnie cztery „oczka” przewagi. Nie cieszyli się tym prowadzeniem zbyt długo bowiem za sprawa dobrej postawy Zaca Cuthbertsona i Tonego Meiera to King zaliczył lepszy okres gry, który przełożył się też na wynik meczu. Ostatnie momenty drugiej kwarty należały jednak do Zielonych Kanonierów. W ostatnich sekundach spod kosza trafił Janis Berzins i dal swojemu zespołowi remis, 35:35 na półmetku spotkania.

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęli szczecinianie, którzy uciekli rywalom na dystans sześciu punktów. Legia nie pozwoliła Kingowi na więcej i błyskawicznie odrobiła straty. Duża w tym zasługa Devyna Marble’a, który dwukrotnie z rzędu popisał się celnym rzutem zza łuku. Końcówka tej odsłony starcia ponownie należała do gospodarzy, którzy przed decydującą kwartą meczu prowadzili 54:50. King tym razem dużo bardziej zadbał o to, by nieznacznej przewagi szybko nie stracić. Trafiał Tony Meier po czym tablica świetlna wskazywała rezultat 58:52 dla miejscowych. Podopieczni trenera Arkadiusz Miłoszewskiego grali szybko i skutecznie dzięki czemu nie pozwolili sobie wydrzeć cennego prowadzenia. Legia próbowała do samego końca doprowadzić przynajmniej do dogrywki, ale ta sztuka im się nie udała. King Szczecin zwyciężył 69:65.

„Uciekł nam kolejny mecz, rywale nie oddali już przewagi, którą zbudowali w ostatniej kwarcie. Chyba zabrakło nam koncentracji, którą pokazał dziś King. Mamy nadzieję, że popełnione dziś błędy poprawimy do kolejnego meczu” – powiedział po spotkaniu z Kingiem Grzegorz Kamiński.

PLK: King Szczecin 69-65 Legia Warszawa
Kwarty: 19-21, 16-14, 19-15, 15-15