Legia Warszawa - BC Oostende - fot. Woytek / Legionisci.com

Liga Mistrzów

Legia Warszawa 59-68 BC Oostende

W trzecim meczu fazy grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów Legia Warszawa przegrała z belgijskim BC Oostende 59-68. W hali Torwar obecni byli m.in. Kosta Runjaić i Bartosz Kapustka. Kolejne spotkanie stołeczny zespół rozegra w niedzielę o godzinie 19:30 z Czarnymi Słupsk.

Fotoreportaż z meczu - 71 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Hugollka

To legioniści jako pierwsi zdobyli punkty w tym meczu. Długo trzeba było czekać na pierwsze trafienie rywali. Początek pierwszej kwarty można określić jako festiwal błędów. W zaledwie 2 minuty legioniści zanotowali 3 straty. Rywale także się mylili. Przez połowę pierwszej części utrzymywała się niewielka przewaga gospodarzy, ale w pewnym momencie rywale wyszli na prowadzenie 11-10. Legia mogła bardzo łatwo zmienić rezultat na swoją korzyść, ale 2 rzuty wolne spudłował Geoff Groselle. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 21-21. Legioniści mieli 56% skuteczności rzutów za 2 punkty i 60% za 3 punkty, przy zaledwie 25% skuteczności rywali.

Legioniści dobrze rozpoczęli drugą kwartę, szybko zyskując 6 punktów przewagi. Bardzo efektownym zagraniem popisał się Kamiński, na co błyskawicznie zareagował trener belgijskiego klubu, prosząc o przerwę. Legia cały czas utrzymywała przewagę, w pewnym momencie prowadząc 38-30 po bardzo dobrej akcji Raya Mc Calluma. Potem jednak rywale zdołali nieco odrobić straty. Kolejne minuty to okres słabej gry stołecznego zespołu. Rywale seryjnie zdobywali punkty, by do przerwy doprowadzić do remisu 40-40.

Początek trzeciej kwarty nie przyniósł zbyt wielu zdobyczy punktowych zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny. Wreszcie za 3 punkty trafił Łukasz Koszarek, dzięki czemu Legia wyszła na prowadzenie 48-44. Przy stanie 50-47 Grzegorz Kulka celnie rzucił za 3 punkty. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 13-12, a łączna liczba punktów to 53-52.

Czwarta kwarta nie zaczęła się po myśli legionistów, którzy w pewnym momencie przegrywali 57-63. Kolejne 3 punkty zdobyli przeciwnicy. Przy stanie 57-66 Devyn Marble spudłował 3 rzuty wolne. Legioniści przegrali tę kwartę wynikiem 6-16, co zadecydowało o końcowej porażce.

Kwarty: 21-21, 19-19, 13-12, 6-16

Legia: (punkty, celne za 2, celne 3)