Koszykówka

Legia Warszawa 70-63 Czarni Słupsk

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 6. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Czarnymi Słupsk 70-63. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 5 listopada o godzinie 19:30 z Twardymi Piernikami Toruń.

Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Hugollka

Początek pierwszej kwarty ułożył się po myśli legionistów, którzy wyszli na prowadzenie 6-2 po celnych rzutach Marble i Grosella. Po ośmiu minutach na tablicy widniał wynik 13-8 dla Legii. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego nie potrafili jednak odskoczyć rywalom na więcej punktów i w połowie drugiej odsłony to Czarni rzucali celniej i objęli prowadzenie 24-19. Na przerwę słupczanie schodzili z trzypunktową przewagą (30-27).

Trzecia kwarta to dużo skuteczniejsza gra gospodarzy, którzy zdobyli o 8 oczek więcej od Czarnych i przed ostatnią kwartą prowadzili 54-49. W ostatnich 10 minutach Zieloni Kanonierzy nie pozwolili się dogoni rywalom i zanotowali cenne zwycięstwo.

PLK: Legia Warszawa 70-63 Czarni Słupsk
kwarty: 15-12, 12-18, 27-19, 16-14