Robert Lewandowski cieszy się po bramce - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

MŚ 2022

Polska 2-0 Arabia Saudyjska

Mishka, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu podczas mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski wygrała z Arabią Saudyjską 2-0. Na boisku nie pojawił się Artur Jędrzejczyk. W środę, 30 listopada, o godzinie 20:00 rywalem Polaków będzie Argentyna.





Polacy rozpoczęli spotkanie wysokim pressingiem. W 6. minucie mieliśmy pierwszą okazję bramkową, jednak Milik nie sięgnął piłki i złapał ją Mohammed Al-Owais. W odpowiedzi z dystansu uderzał Mohammed Al-Breik, piłka musnęła jeszcze głowę Krychowiaka i opuściła boisko. W 13. minucie doskonałą paradą popisał się Wojciech Szczęsny, który wybronił strzał Mohammeda Kanny. Pierwszy kwadrans należał do Arabii Saudyjskiej, która nie tylko musiała większe posiadanie piłki, ale też tworzyła groźniejsze sytuacje. w 25. minucie Frankowski próbował dośrodkowania, jednak Lewandowski został uprzedzony. Chwilę później po rzucie rożnym głową uderzał Bielik, ale głową wybił Saleh Al-Shehri. W 30. minucie Mohammed Kanno celowo zagrał ręką, jednak z niezrozumiałych przyczyn sędzia nie pokazał mu żółtej kartki. 5 minut później Lewandowski mocno powalczył w polu karnym z Alim Al-Bulaihim, niestety nadepnął przy tym rękę przeciwnika i sędzia przerwał grę. W 39. minucie padła bramka dla Polski. Po bardzo szybkiej akcji, czterech podaniach najpierw źle trafił w piłkę Lewandowski, ale zdołał odegrać i chwilę później świetnie dobił Piotr Zieliński. Nie minęła minuta, a mogło być 2-0. Lewandowski zagrał przed bramkę, niestety, nieco spóźniony Milik nie wykończył akcji. W 43. minucie błąd popełnił Krystian Bielik, który faulował przeciwnika. Po interwencji VAR sędzia wskazał na jedenasty metr. Szczęsny wyczuł jednak doskonale intencje strzelającego Salema Al-Dawsariego, a potem jeszcze perfekcyjnie obronił dobitkę Mohammeda Al-Breika. To mogła być kluczowa akcja dla przebiegu spotkania. W 9. minucie doliczonego czasu Polska miała kolejną dobrą sytuację, jednak napastnicy zostali uprzedzeni przez bramkarza. Jeszcze Polacy mogli wyjść z szybką kontrą, ale Lewandowski zaplątał się o piłkę. Po chwili sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK
fot. Piotr Kucza / FotoPyK

W 52. minucie do przewrotki złożył się jeden z przeciwników, na szczęście jednak nie trafił. W 55. minucie ponownie doskonale spisał się Szczęsny. W dużym zamieszaniu Bereszyński, Kiwior i Bielik nie mogli poradzić sobie z wybiciem piłki, ale świetnie grający dziś bramkarz reprezentacji Polski zażegnał niebezpieczeństwo. W 60. minucie rywale mogli doprowadzić do wyrównania, ale Firas Al-Buraikan z bliskiej odległości fatalnie przestrzelił. Po chwili Mohammed Kanno posłał piłkę wysoko nad bramką. W 63. minucie powinno być 2-0. Doskonałe podanie z lewej strony dostał Milik, jednak po jego uderzeniu głową piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. Chwilę później błąd popełnił Lewandowski, który zamiast zdobyć bramkę, nabił swoją własną nogę i był tylko słupek. W 69. minucie Szczęsny dobrze obronił strzał z dystansu Salema Al-Dawsariego.

W 71. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Piątek, który zmienił Arkadiusza Milika. 7 minut później po niezbyt dobrej interwencji obrony do piłki doszedł Al-Malki, na szczęście jednak uderzył niecelnie. Chwilę później niekryty Sultan Al-Ghanam zagrał przed bramkę, jednak nikt nie zamknął tego podania. W 82. minucie piłkę tuż przed polem karnym po fatalnym błędzie Abdulellaha Al-Malkiego w wyprowadzeniu przejął Robert Lewandowski, przeskoczył jeszcze nad rywalem i płaskim strzałem pewnie umieścił ją w siatce. W 90. minucie Lewandowski stanął przed kolejną szansą na podwyższenie wyniku, nie udało mu się jednak przelobować bramkarza. Sędzia doliczył jeszcze 7 minut. W 90+5 na bramkę niecelnie strzelał Kanno.


Polska 2-0 (1-0) Arabia Saudyjska
1-0 - 39' Piotr Zieliński
2-0 - 82' Robert Lewandowski

Polska: 1. Wojciech Szczęsny, 18. Bartosz Bereszyński, 14. Jakub Kiwior, 15. Kamil Glik, 2. Matty Cash, 10. Grzegorz Krychowiak, 6. Krystian Bielik, 24. Przemysław Frankowski, 20. Piotr Zieliński (63' 13. Jakub Kamiński), 7. Arkadiusz Milik (71' 23. Krzysztof Piątek), 9. Robert Lewandowski
trener: Czesław Michniewicz

Arabia Saudyjska: 21. Mohammed Al-Owais, 4. Abdulelah Al-Amri, 5. Ali Al-Bulaihi, 6. Mohammed Al-Breik (65' 2. Sultan Al-Ghanam), 12. Saud Abdulhamid, 8. Abdulellah Al-Malki (85' 20. Abdulrahman Al-Aboud), 23. Mohammed Kanno, 10. Salem Al-Dawsari, 16. Sami Al-Najei (46' 18. Nawaf Al-Abed, 90+5 19' Hattan Bahebri), 9. Firas Al-Buraikan, 11. Saleh Al-Shehri (85' 24. Nasser Al-Dawsari)
trener: Herve Renard

żółte kartki: Kiwior, Cash, Milik - Al-Malki, Al-Amri

Tabela
M. Pkt. Bramki Bilans
1.
Polska
242-0+2
2.
Argentyna
233-2+1
3.
Arabia Saudyjska
232-3-1
4.
Meksyk
210-2-2
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (56)

+dodaj komentarz
radix - 27.11.2022 / 16:26, *.vectranet.pl

TYLKO WYGRANA Z MESSIM!
inaczej awans grupy bez sensu, trafiamy na Francje i do widzenia, a tak byłaby szansa o coś ważnego powalczyć

odpowiedz
wukashi - 28.11.2022 / 14:29, *.supermedia.pl

@radix: ja to bym wolał, żeby nie wygrali tego i wyszli i następny dopiero wygrali.

odpowiedz
Pan - 28.11.2022 / 20:07, *.centertel.pl

@radix: Bez sensu to ty się wypowiadasz

odpowiedz
Cudny Zenon - 27.11.2022 / 16:02, *.jmdi.pl

Niedzielne mecze trochę zaskakują: Japonią oraz Belgia znacznie dłużej posiadały piłkę niż swoi, teoretycznie słabsi, pogromcy (Kostaryka, Maroko). To samo było w meczu Polski z Arabią - czyżby posiadanie piłki jest tak męczące że aż negatywnie odbija się na wyniku??

odpowiedz
floyd - 27.11.2022 / 13:59, *.161.126

To, w jaki sposób wygraliśmy z Arabami, to nie była jedna i jedyna droga. Tak naprawde, robiliśmy wszystko aby tego meczu nie wygrać. Nie graliśmy wcale w piłkę, dzięki geniuszowi Ziela, Lewego i WSZ mamy trzy punkty. Tak słabej Legii i Reprezentacji jak za tego grubego łapówkarza to nie widziałem nigdy. I powiedzcie mi, wyznawcy Michnieiwcza, co z tego ze wyjdziemy z grupy? Ze zagramy jeden dwa mecze więcej? Skoro oglądanie Polaków to żadna przyjemnośc i żadna satysfakcja, tylko męczarnie i marnowanie potencjału… To tak jakby awansować z Legia do Ligi Mistrzów i oddać mecze walkowerem.

odpowiedz
Qolfik - 27.11.2022 / 15:38, *.mm.pl

@floyd:

odpowiedz
Wolfik - 27.11.2022 / 15:42, *.mm.pl

@floyd: Dokładnie o tym pisałem i zostałem zrugany. W meczu z Argentyną trzeba będzie coś ugrać. Pytanie, czy sam autobus wystarczy.

odpowiedz
Daszka - 27.11.2022 / 18:16, *.chello.pl

@Wolfik: przegubowiec (ew. wagonik metra) być może wystarczy, ale z dwoma skutecznymi kontrami.
Korzystne jest to, że mecz z Argentyną zagram o godz. 20; będzie zdecydowanie mniej niewiadomych. Ostatecznie i tak zadecyduje skuteczność...

odpowiedz
Daszka - 30.11.2022 / 00:02, *.chello.pl

Ps.: niestety, mecze trzeciej rundy fazy grupowej odbywają się równolegle. Od strony sportowej, to jest oczywiście ok, ale z ew. niewiadomymi będziemy się zmagać praktycznie do godz. 22.

odpowiedz
Ding - 27.11.2022 / 11:16, *.chello.pl

Dlaczego nie było reprezentacyjnej flagii Legii na meczu?

odpowiedz
Morda - 27.11.2022 / 08:14, *.orange.pl

Żałuję, że nie ma reprezentacji Polski na tym mundialu. No chyba, że uważać za REPREZENTACJĘ kraju czerwoną mordę 711 o czystym jak łza sumieniu. Mnie to nie reprezentuje. Szkoda, że rozwiązali reprezentację Polski z odejściem Sousy. Była słaba ale była...

odpowiedz
Wukashi - 29.11.2022 / 10:18, *.supermedia.pl

@Morda: Człowieku, o czym ty rozmawiasz? xd

odpowiedz
Sarcastico. - 27.11.2022 / 00:23, *.inetia.pl

Musimy ugrać punkt z Argentyną, bo Meksyk przegra z Kozolubnymi.

odpowiedz
Legiak83 - 27.11.2022 / 11:51, *.inetia.pl

@Sarcastico. :
A ja myślę że będzie remis Meksyku z arabami. W najgorszym wypadku dla nas Meksyk wygra.

odpowiedz
Maverick - 27.11.2022 / 00:12, *.vectranet.pl

Brawo Polacy!!!!Zmiana poszczególnych zawodników, odrobina zmiany ustawienia i gra o niebo lepsza.Gdyby te warunki które przed chwila wymieniłem nie byłoby zwycięstwa.Bardzo dobrze ze nie zagrał Zalewski!!!!
A szkoda ze od początku nie zagrał Grosicki.
Teraz z Argentyna zagrać:Szczesny-Cash Glik Kiwior Bereszynski-Krychowiak Bielik-Grosicki(albo Szymański) Zieliński Frankowski-Lewandowski.Zagrać Zielinskim na 10-ce.Myślę ze z zaangażowaniem możemy ugrać remis,a przy sporej dawce szczęścia nawet wygrać.

odpowiedz
dd - 26.11.2022 / 23:44, *.ap-media.pl

jednak ten Trzeciak się nie poznał na Lewym, a już miałem nadzieję po 1 meczu...

odpowiedz
stabur - 26.11.2022 / 22:58, *.orange.pl

idziemy na mistrza

odpowiedz
Karina - 26.11.2022 / 22:07, *.45.233

Dlaczego nie gra Jędrzejczak!!!????????????

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2022 / 22:09, *.mm.pl

@Karina: Pewnie dlatego, że nie istnieje taki piłkarz.

odpowiedz
Kurak (L) - 27.11.2022 / 10:37, *.32.241

@Wolfik: Bo poszła popływać w basenie :D:D:D

odpowiedz
Tom - 27.11.2022 / 13:11, *.com.pl

Na bank jest na rybach :)

odpowiedz
Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski - 26.11.2022 / 19:43, *.jmdi.pl

Każdy piłkarz Arabii Saudyjskiej, po wygranej z Argentyną, dostał od króla Rolls Royce wartego ponad 7 mln złotych - bałem się, że sędzia dzisiejszego meczu TEŻ.

odpowiedz
Abbul-Habalahul - 26.11.2022 / 20:43, *.t-mobile.pl

@Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski: nie dostał, potwierdzam.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 26.11.2022 / 18:18, *.btcentralplus.com

Czeslaw King.

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2022 / 19:38, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!: Sring, nie king. Jakby nie Szczęsny, bylibysmy w czarnej dupie. Pierwsza połowa to jedna akcja, druga nieco lepiej i kunszt "Lewego". Czesław nadal zesrany. Jak przyjdzie odrabiać straty, Czesław będzie bezradny jak dziecko. I przypomne - graliśmy z Arabami na miłość boską....a mieliśmy 28%posiadania piłki.

odpowiedz
Tymon - 26.11.2022 / 20:13, *.t-mobile.pl

@Wolfik: szkoda mi ciebie, biedny musisz być... I nie chodzi mi o finanse, głównie o twój mental - moje kondolencje.

odpowiedz
Daszka - 26.11.2022 / 21:06, *.chello.pl

@Wolfik: na tym Mundialu dominuje i sprawdza się sposób gry atletyczny, siłowy, defensywny i destrukcyjny. Celują w tym szczególnie reprezentacje o średniej i niskiej kulturze gry. Dla przeciętnego kibica, to piłkarska smuta, nudy i powtarzalność. Niestety, ten styl jak na razie tryumfuje w Katarze.
Dlatego też, sugeruję wstrzymać się z negatywnym rozliczaniem selekcjonera Czesława przynajmniej do zakończenia fazy grupowej.
Niekwestionowaną busolą tych mistrzostw jest skuteczność; czy się to komuś podoba czy też nie...

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2022 / 21:50, *.chello.pl

@Tymon: Zobaczysz mental - nie mój tylko Ćzesława - w meczu z Argentyną, która bedzie musiała nas pokonać, zwłaszcza po dzisiejszym wyniku z Meksykiem.

odpowiedz
Tymon - 26.11.2022 / 22:45, *.t-mobile.pl

@Wolfik: ahhh kurła, oby się Ćesiosiowi noga powinęła z Argentyną. Wasza kurła jest najważsza... biedaki.

odpowiedz
hajdukL - 26.11.2022 / 22:58, *.centertel.pl

@Daszka:
Serio?
Dla Ciebie USA, Kanada, Korea PŁD, Japonia to smuta, nuda, powtarzalność i tryumf... Chyba za dużo do jednego wora wrzuciłeś.

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2022 / 23:14, *.mm.pl

@Tymon: Na inwektywy nie odpowiadam. Ale jak stracimy szansę awansu pomyśl o w meczu z Meksykiem i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego Czesław do końca zabetonował wynik.



odpowiedz
Tymon - 26.11.2022 / 23:21, *.t-mobile.pl

@Wolfik: a co jeżeli wyjdziemy z grupy pierwszy raz od 1986? Będziesz płakał z rozpaczy?

odpowiedz
Tymon - 26.11.2022 / 23:25, *.t-mobile.pl

@Wolfik: będziesz załamany i psuł ludziom krew, że awansowaliśmy z drugiego, a nie z pierwszego miejsca?xD

odpowiedz
Daszka - 27.11.2022 / 00:07, *.chello.pl

@hajdukL: w tym woreczku na pewno mieści się mecz Amerykanów z Anglikami.
Ciekaw jestem jak zakwalifikowałeś pojedynek Meksykanów z Polakami. Też do wora...?

odpowiedz
Wolfik - 27.11.2022 / 12:11, *.mm.pl

@Tymon: Będę przeszczęliwy. Tak czy owak jakoś ten punkt trzeba Argentyńcom urwać. A obowiam się, że nasz autobus może nie wytrzymać... Trzeba ich czymś postraszyć.

odpowiedz
Legiak83 - 27.11.2022 / 15:25, *.centertel.pl

@Wolfik:
Przy odrobinie szczęścia do awansu mogą wystarczyć 4pkt, nawet w przypadku przegranej z Argentyną. Tylko arabusy nie mogą wygrać z Meksykiem.

odpowiedz
Wolfik - 27.11.2022 / 15:40, *.mm.pl

@Legiak83: Matematycznie oczywiście tak. Napisałem o punkcie właśnie po to, by nie liczyć na nikogo gdyż zazwyczaj nie kończy się to dobrze.

odpowiedz
hajdukL - 27.11.2022 / 18:57, *.plus.pl

@Daszka:
Ten mecz zakwalifikowałbym do jak najszybszego zapomnienia bo jak dla mnie był to najsłabszy mecz do tej pory na mundialu. Jednak takie łatwe to nie będzie. Zarówno zapomnienie jak i przebicie tego futbolowego łajna przez inne ekipy.

odpowiedz
Biała siła - 26.11.2022 / 17:54, *.vectranet.pl

Gratulacje dla drużyny i nas kibiców

odpowiedz
Tymon - 26.11.2022 / 17:31, *.t-mobile.pl

Czesiek zamknął usta po raz kolejny hejterom, na czele z lewackimi dziennikarzynami. Brawo Czesiek-Zadaniowiec :)

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2022 / 19:34, *.chello.pl

@Tymon : Jaki ku...a zadaniowiec???!! Mecz wygralismy dzięki indywidualnym umiejętnościom Lewandowskiego, Szczęsnego i Bereszyńskiego. Arabowie nas zodominowali (sic!!) , a większośc ich piłkarzy to kompletne "no-name"". Nie dajmy się zwariować. Ja cieszę się ze zwycięstwa ogromnie, ale to zwycięstwo to droga przez mękę.

odpowiedz
Tymon - 26.11.2022 / 20:05, *.t-mobile.pl

@Wolfik: wy naprawdę jesteście poj....ani. Meksiory nas zdominowały, Arabskie również i co z tego? Kto ma 4 punkty?

odpowiedz
hajdukL - 26.11.2022 / 22:33, *.centertel.pl

@Tymon:
Może i jesteśmy ale podobnie jak Ty poczekamy cierpliwie co te 4pkt dadzą nam w środę późnym wieczorem.

odpowiedz
matus007 - 26.11.2022 / 16:48, *.orange.pl

Brawo Brawo chociaż walczyli do końca !!!! wreszcie w w dobrym humorze

odpowiedz
Greg - 26.11.2022 / 16:42, *.tpnet.pl

A gdzie się podziali wszelkiej maści krytykanci Trenera ? Oj ciuchutko tam cichutko.

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2022 / 19:39, *.chello.pl

@Greg: Jestem. I mówię, że Czesław to ciul, nie trener.

odpowiedz
PopuLaryzator Polskiej kopanej - 27.11.2022 / 01:07, *.120.44

@Wolfik: Ciul i tyle.. był w Legii i co sie stało?był sukces a potem sie zesrało...

odpowiedz
Luk - 27.11.2022 / 19:52, *.centertel.pl

@Greg: dupa nie trener. Cała Polska myśl szkoleniowa to dno i metr mułu. Niezwykle mi szkoda tego pokolenia piłkarskiego, porównywalnie podobnie niewykorzystany potencjał jak u Belgów...

odpowiedz
MSK - 26.11.2022 / 16:37, *.orange.pl

Dobrze jest a po meczu wieczornym duzo sie wyjasni !!!

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 26.11.2022 / 16:26, *.play-internet.pl

Szczęsny to obronił dwa karne bo ta dobitka to prawie jak druga jedenastka

odpowiedz
p10 - 26.11.2022 / 17:35, *.centertel.pl

@Miasto dupiarza Rafałka: Gol nie zostalby uznany, bo Saudyjczyk wbiegl w pole karne przed strzalem. Nawet karny celny bylby powtorzony

odpowiedz
ja - 26.11.2022 / 18:04, *.chello.pl

@p10: Uznaliby gola i tyle.
Nawet protesty piłkarzy o var, by nic nie pomogły.

odpowiedz
grzesiek - 26.11.2022 / 18:29, *.centertel.pl

@ja: o wiele rzeczy można się kłocić ale jak dla mnie bardzo wysoki poziom sędziowania. Nie ma przekręcania narazie drużyn.
Jedynie iran vs walia dokładnie nie oglądałem tam coś mogło być.

odpowiedz
1234 - 27.11.2022 / 16:25, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Nie masz racji, karny dla Arabii to był rozbój w biały dzień. Gdyby taki "faul" miał miejsce w środku pola, to sędzia machnąłby na to ręką i gra zostałaby kontynuowana.

odpowiedz
Korwinista - 26.11.2022 / 16:17, *.t-mobile.pl

W końcu 3 mecz nie będzie o honor

odpowiedz
popuLaryzator piłki kopanej - 26.11.2022 / 16:06, *.187.134

Oooooooolleeeeoooleee!PooooLaaand!Goooool!2!

odpowiedz