Jakub Adkonis - fot. legionisci.com

U16: Polska - Niemcy 0-3 i 4-0. Gol Adkonisa

Raffi, źródło: Legionisci.com / 90 minut.pl / legia.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski U-16 prowadzona przez Rafała Lasockiego wygrała 4-0 (1-0) z Niemcami w drugim meczu towarzyskim rozegranym w Opolu. Pierwsze spotkanie, które odbyło się w Brzegu, zakończyło się wygraną Niemiec 3-0. W obu spotkaniach 90 minut rozegrał środkowy obrońca Kacper Potulski. Drugi z powołanych legionistów, środowy pomocnik Jakub Adkonis, najpierw rozegrał 62 minuty, a w rewanżu wszedł w 71. minucie i zdobył gola.

22 października 2022, 14:00 - Brzeg (Stadion Miejski)
Sparing U16: Polska 0-3 Niemcy
Francis Onyeka 23, Alessandro Gaul Souza 26, Naba Mensah 57

Polska: 1. Mateusz Pruchniewski - 2. Jakub Jaroszuk (76, 20. Szymon Królak), 3. Dawid Szwiec, 4. Mateusz Dziewiatowski (76, 16. Kamil Bartkowiak), 5. Kacper Potulski, 6. Igor Brzyski (76, 15. Jakub Kaczemba), 7. Adrian Przyborek (85, 21. Cyprian Popielec), 8. Jakub Adkonis (61, 18. Hubert Jasiak), 9. Igor Stankiewicz (46, 19. Kacper Szulc), 10. Kamil Jakóbczyk (76, 14. Dominik Sarapata), 11. Dawid Mazurek (61, 23. Damian Sokołowski).

24 października 2022, 18:00 - Opole (Stadion Miejski Odra)
Sparing U16: Polska 4-0 Niemcy
Dawid Szwiec 2, Damian Sokołowski 47, Cyprian Popielec 60, Jakub Adkonis 82

Polska: (skład wyjściowy) 1. Mateusz Jeleń - 2. Jakub Jaroszuk, 5. Kacper Potulski, 4. Mateusz Dziewiatowski, 3. Dawid Szwiec, 6. Hubert Jasiak, 8. Dominik Sarapata, 7. Adrian Przyborek, 10. Cyprian Popielec, 9. Kacper Szulc, 11. Damian Sokołowski.