Tomasz Wójtowicz
REKLAMA

Siatkówka

Zmarł Tomasz Wójtowicz

Bodziach, źródło: Legionisci.com

24 października, w wieku 69 lat na raka trzustki zmarł wspaniały przed laty siatkarz Legii i reprezentacji, Tomasz Wójtowicz. W barwach Legii Wójtowicz występował w latach 1978-83, z którą zdobył dwa mistrzostwa Polski (1982 i 1983), wicemistrzostwo kraju (1981) oraz dwa brązowe medale MP (1978, 80). Tomasz Wójtowicz z Legii wyjechał do Włoch, gdzie występował m.in. w Modenie, Parmie, Ferrarze i Città di Castello.

W pierwszej reprezentacji Polski rozegrał 325 meczów. Występował na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku (złoty medal) oraz Moskwie w 1980 roku (czwarte miejsce), a na mistrzostwach Świata w Meksyku w 1974 roku wywalczył złoty medal. Na Mistrzostwach Europy wywalczył cztery srebrne medale - w 1975 roku (w Belgradzie), w 1977 roku (w Helsinkach), w 1979 roku (w Paryżu) i w roku 1983 (w Berlinie).


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Franko(L) - 27.10.2022 / 10:41, *.play-internet.pl

Pamiętam. Chodziłem do stajni na 29 Listopada Go oglądać.
Salka na 300 osób, ławki metr od linii boiska, a Oni lali wtedy wszystkich.
RIP (*) (*)(*)

odpowiedz
jasio865 - 26.10.2022 / 18:10, *.play-internet.pl

Tomciu!!!!odpoczywaj w pokoju,niech Ci ziemia lekką będzie!!!

odpowiedz
Trampek - 26.10.2022 / 12:54, *.125.90

(*) (*) (*)

odpowiedz
Arek - 25.10.2022 / 18:01, *.tpnet.pl

Szkoda. Nawet siedemdziesiątki nie dożył.

odpowiedz
bronek49 - 25.10.2022 / 17:24, *.chello.pl

niech mu lekka ziemia będzie ,doskonały siatkarz

odpowiedz
GT - 25.10.2022 / 13:37, *.orange.pl

Montreal 1976, mecz ze ZSRR ( ruskimi, info dla młodszych) i ataki Wójtowicza. Pamiętam do dziś. RiP

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.10.2022 / 13:49, *.aster.pl

@GT: Ruscy mieli 2:0 w setach i 14:8, w trzecim (seta grało się do 15-tu). I trzy meczbole. I trzy razy piłka wystawiana do Tomasza. I trzy fantastyczne ataki. A potem .... 3:2 dla Polski. A jeszcze później, ruscy siatkarze, s....li w gacie na dźwięk polskiej mowy... Piękne. Wtedy polscy sportowcy mieli charakter zwycięzców. Teraz to miękkie faje.

odpowiedz
GT - 25.10.2022 / 14:13, *.orange.pl

@Po(L)ubiony: Nie wiem czy wszystkie ataki, ale przynajmniej jeden był z drugiej linii ( tak się wtedy mówiło ).

odpowiedz
jarekk - 25.10.2022 / 14:23, *.metrointernet.pl

@GT: Cala noc sie czekalo na mecz a skonczyl sie o 5 rano jak ludzie wychodzili do pracy.

odpowiedz
Aigel35 - 25.10.2022 / 13:23, *.chello.pl

Pan Tomasz był nie tylko wspaniałym sportowcem ale i doskonałm komentatorem.
Spokój Jego Duszy.PS:Co raz więcej ludzi z Legijnym DNA,po tamtej stronie...

odpowiedz
matus007 - 25.10.2022 / 09:40, *.orange.pl

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. Amen

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.10.2022 / 09:26, *.aster.pl

Wielki to był sporowiec! Najlepszy polski siatkarz w historii.... Niech Mu ziemia lekką będzie...

odpowiedz