Strzelectwo

Brąz Klepacz na MŚ w pistolecie dowolnym Mix

Podczas strzeleckich Mistrzostwach Świata w Kairze, Katarzyna Klepacz z sekcji strzeleckiej Legii wraz z Szymonem Wojtyną (Śląsk Wrocław) zdobyli brązowy medal w konkurencji Pistolet Dowolny Miks. W rywalizacji o brązowy medal Polacy wygrali 16-14 z parą z Ukrainy - Oksaną Kowalczuk i Olechem Omełczukiem. Konkurencja ta polega na oddaniu 60 strzałów ocenianych w postawie stojącej do tarcz, których czarne pole ma średnicę 200 mm. Dziesiątka w środku tarczy ma średnicę 50 mm. Podobnie jak w konkurencjach karabinowych, pistolet musi być ładowany jednym nabojem, a dystans do tarczy wynosi 50 metrów.

Katarzyna Klepacz trzy lata temu (po długiej przerwie) wróciła do startów w zawodach. Z kariery sportowej zrezygnowała w 2003 roku, skupiła się na trenowaniu młodzieży. - To dla mnie bardzo ważne, bo mam 45 lat i dużo osobistych przeżyć za sobą. Zaczynam coś "starego" od nowa. To wciąż te same emocje, ale już inne i dojrzalsze spojrzenie - podsumowuje zawodniczka Legii Warszawa.

- Do sportu wróciłam dzięki wsparciu mojego klubowego trenera, Roberta Osmulskiego. Ten medal to nagroda nie tylko dla nas, zawodników. Trenerka Jolanta Samulewicz stworzyła świetny team, bardzo dobrze strzela mi się z Szymonem. Ona też nad wszystkim czuwa. Przez telefon wspierał mnie Robert Osmulski z Legii Warszawa. Współpracuje z nami fizjoterapeuta Krystian Mrozik, psycholog Hubert Trzebiński i wiele, wiele innych osób. To jest nasz medal! - uśmiecha się legionistka.

W klasyfikacji drużynowej polscy pistoleciarze, z Katarzyną Klepacz w składzie, zajęli 4. miejsce na świecie.

Z kolei Tomasz Bartnik był o włos od kolejnego medalu MŚ. Tym razem w konkurencji karabin 3 postawy w strzelaniu na 300 metrów legionista zajął miejsce czwarte, a do strefy medalowej zabrakło mu dwóch punktów. Legionista uzyskał ich 587 (194 + 199 + 194). Zwyciężył Francuz, Emilien Chassat z wynikiem 592 pkt.

W konkurencji Karabin Standard Open, Bartnik zajął miejsce 10. z wynikiem 584 pkt. (193 + 200 + 191).