fot. Woytek /Legionisci.com
REKLAMA

Wyniki 1/8 finału Pucharu Polski

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kilka meczów 1/8 finału Pucharu Polski zakończyło się sensacyjnymi wynikami. Na początek Górnik Zabrze niespodziewanie przegrał w Kaliszu po serii rzutów karnych. Z kolei Piast po dogrywce uległ Górnikowi Łęczna. Do rozstrzygnięcia meczu Lechii z Legią również konieczne były karne. W tych lepiej prezentował się zespół z Warszawy. W środę Raków wyeliminował Pogoń, Motor wygrał z Wisłą Kraków, a starcie Sandecji ze Śląskiem nie zostało dokończone w trakcie serii rzutów karnych. Mimo wyraźnej przewagi, w czwartek Radomiak odpadł z Lechią Zielona Góra. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ale zespół z Radomia fatalnie pudłował rzuty karne. Mecze kolejnej rundy zaplanowane są na początek marca. Na koniec Pogoń Siedlce wygrała z Resovią po bramce w ostatnich minutach spotkania. Decyzja odnośnie meczu Sandecji ze Śląskiem ma zapaść 17 listopada.

1/8 finału PP:
KKS Kalisz 3-3, k. 5-3 Górnik Zabrze
Górnik Łęczna 1-0 pd Piast Gliwice
Lechia Gdańsk 2-2, k. 2-4 Legia Warszawa
Motor Lublin 1-0 Wisła Kraków
Pogoń Szczecin 0-1 Raków Częstochowa
Sandecja Nowy Sącz 2-2, k. 1-2 Śląsk Wrocław (mecz przerwany, Sandecja zeszła z boiska)
Lechia Zielona Góra 0-0, k. 3-1 Radomiak Radom
Pogoń Siedlce 1-0 Resovia Rzeszów

Terminarz i wyniki PP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
SF - 11.11.2022 / 15:48, *.tpnet.pl

Miejmy nadzieje ze w przyszlym tygodniu !!

odpowiedz
WSL - 11.11.2022 / 15:45, *.tpnet.pl

PZPN musi znalezc czas zeby podjac decyzje odnosnie meczu Sandecja - Slask ! Czekamy moze niedlugo !!!

odpowiedz
PP - 11.11.2022 / 08:29, *.tpnet.pl

Kiedy decyzja w sprawie meczu Sandecja - Slask ?

odpowiedz
oLaf - 11.11.2022 / 23:28, *.vectranet.pl

@PP: za tydzień ale już Ci powiem jaki będzie efekt: Śląsk zdyskwalifikowany. Inaczej w obecnym świecie multi-kulti cała Europa by ''zagryzła" Polskę że nie ukarała kibiców za -swoja drogą śmieszne- okrzyki (zawsze się jakiegokolwiek strzelca deprymuje, a że czarnoskórzy najłatwiej dają się zrobić w konia na małpę... ; )

odpowiedz
TomTom1916 - 11.11.2022 / 00:46, *.plus.pl

niech zgadnę losowanie ...Raków-Legia

odpowiedz
olew - 11.11.2022 / 01:12, *.vectranet.pl

@TomTom1916: Też bym tak chciał, lecz na Łazienkowskiej, ale może być i u nich. Wolałbym, żebyśmy my ich w 1/4 skaleczyli, a nie jakiś KKS lub Zielona Góra ( oczywiście szanuję Kalisz i Lubuszan ...).

odpowiedz
ESA floresa - 10.11.2022 / 23:24, *.plus.pl

Poziom esy obnażyły zespoły 2 i 3 ligowe. Zielu czeka na transfery ale wie, ze tego szrotu nigdzie nie kupią, bo tylko kibice wieża w ich możliwości. Kto ma ich sprawdzić? Kalisz czy Mielec? Jeśli do lig afrykanskich będą szukali to można wysłać im CV naszych grajków. Z 27 lig przed nasza zaden skaut do nas nie przyjeżdża. Prawda jest taka, ze najlepszego naszego piłkarza nikt kompletnie nie chce, bo jest drewniany. Poza tym ich sprawdzają jeszcze bardziej drewniani piłkarze. To kto ma szrot kupić skoro za darmo go nie weźmie. Medaliki zdeklasowały ligę i maja dublet w tym roku. Nam pozostają marzenia. Kwestia kiedy medaliki je przerwa. Jeśli ktoś wierzy ze jest dobrze, to niech zrozumie ze ta liga to mega dno, a my w tym roku gramy tylko w niej. Zielona Góra nas sprawdzi. Jest super wiec oby te marzenia trwały długo bo stadion trzeba zapełniać. Prezes potrzebuje za coś żyć, a na transfery kibice najlepiej jakby się zrzucili. Teraz klapki na oczy. Nie poddawaj się ukochana ma.

odpowiedz
Urs72 - 10.11.2022 / 21:07, *.chello.pl

A co z Sandecja ? O co tam poszło ? Były karne i co obsrali się ?

odpowiedz
Ja - 11.11.2022 / 01:13, *.play-internet.pl

@Urs72 : masz na jednym z kanałów Śląska na yt. Podchodził do karnego, było buczenie, małpę z trybun było słychać może dwie sekundy. Karny przestrzelony więc foszek grany i Sandecja zeszła z boja XD Jedyne słuszne rozwiązanie to walkower dla Malinowych, ale wszystko w tym walniętym kraju jest możliwe.

odpowiedz
L fan - 10.11.2022 / 20:27, *.chello.pl

A może tak wycieczka do Motoru

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2022 / 21:48, *.mm.pl

@L fan: Również ostawiam, że wylosujemu Lublinian.

odpowiedz
WSL - 10.11.2022 / 19:40, *.tpnet.pl

Dwa czolowe zespoly w 1/8 - LEGIA - Pogon S.oby tak bylo - zobaczymy !!!

odpowiedz
SF - 10.11.2022 / 19:34, *.tpnet.pl

Nie do wiary nie przypominam zeby tak bylo 1/8 - 5 lub nawe moze byc 6 zespolow z nizszych lig a 2 lub ewntualnie 3 z extraklasy to przy takim ukladzie rywalem bedzie zespol z nizszych lig bo raczej niemozliwe aby LEGIA grala z Rakowem teraz to wskazuje na mecz finalowy !!!

odpowiedz
Ding - 10.11.2022 / 19:28, *.chello.pl

Dawać Pogoń i mamy derby im. Artura Boruca!

odpowiedz
Kibic L - 10.11.2022 / 19:27, *.tpnet.pl

Pogoń Siedlec Legia i jedziemy wszyscy do Siedlec naszych ziomków

odpowiedz
PP - 10.11.2022 / 17:25, *.tpnet.pl

LEGIA - Lechia Z.G. oby to sie spelnilo !!

odpowiedz
P-RP - 10.11.2022 / 17:04, *.tpnet.pl

Nastepny rywal LEGII - PogonS. lub KKS Kalisz jako marzenie !!!

odpowiedz
(L) - 10.11.2022 / 15:04, *..

Ależ ta ekstraklapa jest beznadziejna...

odpowiedz
ZWP - 10.11.2022 / 19:57, *.cyfrowypolsat.pl

@(L):

5 wyrazów a wszystko i to mądrze napisane. Tylko pogratulować takiego umysłu i znajomosci języka.

odpowiedz
grzesiek - 10.11.2022 / 14:49, *.centertel.pl

Brawo lechia zielona góra

odpowiedz
xcx - 10.11.2022 / 13:10, *.t-mobile.pl

znowu widzę pragnących meczu z czwą... w następnej rundzie.. słodka chwila? to samo pisali po losowaniu w szczecinie paprykarze, przecież i tak trzeba wygrać wszystko a jeśli teraz u siebie to lepiej.. z tego co wiem ponoć są tacy co już zmienili zdanie po kolejnej wtopie ... teraz potrzebny jest jakiś leszcz a czwa w finale..

odpowiedz
PP - 10.11.2022 / 12:28, *.tpnet.pl

W przypadku niekorzystnej decyzji dla Slaska bedzie to mialo czesciowy wplyw na postawe pilkarzy na mecz ligowy z nasza "LEGIA" - zobaczymy ! Pwodzenia "LEGIO" !!!

odpowiedz
P-RP - 10.11.2022 / 12:24, *.tpnet.pl

Jaka bedzie decyzja odnosnie meczu Sandecja - Slask ?

odpowiedz
ding - 10.11.2022 / 17:23, *.chello.pl

@P-RP: Walkower dla Śląska to pewnik. Nie wiem, czy za rasizm z trybun mogą ich wykluczyć - trzeba sprawdzić regulamin. Ale sprawa jest głośna, więc pewnie dowalą im pięciocyfrową karę i kilka meczów u siebie i na wyjeździe bez kibiców, którą szybko zredukuje KO.

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 09:10, *.vectranet.pl

No podziało się w Małopolsce; Sandecja oczywiście się próbuje ratować, karne jej nie wyszły (weszły ?), ale pretekst (powód ! ) walkowera jest... debilni kibole prymitywnie pomogli Wrocławowi, przeszkadzać trzeba umieć (vide Miszta ! ) ... Ja bym zarządził powtórkę karnego z udziałem Murzynka, bez udziału wrocławskich debili.

odpowiedz
ding - 10.11.2022 / 09:19, *.chello.pl

@olew: Przeczytaj najpierw regulamin i przepisy.

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 09:29, *.vectranet.pl

@ding: regulaminy dla prusaków, ja z Mazowsza jestem...

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2022 / 09:49, *.mm.pl

@olew: Najzabawniejsze jest to, że winni całego zajścia to piłkarze Śląska a zwłaszcza jeden taki tuz piłkarstwa, który w 125 minucie meczu głową zagrał w kierunku swojej bramki prosto pod nogi Kosakiewicza. To było całe podsumowanie naszej ligi.

Dlatego frustracji wrocławskich "fanów" się nie dziwię, choć nie popieram.

odpowiedz
eN - 10.11.2022 / 02:10, *.as13285.net

Są de ja co odstawia :D doszło do karnych a jak już w nich przegrywali 0:2 to nagle uslyszeli rasistowskie okrzyki z trybun zeszli z boiska i nie dokończyli meczu.

odpowiedz
olew - 09.11.2022 / 23:37, *.vectranet.pl

chciałbym jakiś mecz u siebie, z Rakowem na Łazienkowskiej... to byłaby rozkoszna chwila !

odpowiedz
Alan - 10.11.2022 / 14:58, *.t-mobile.pl

@olew:
Na ta chwile Raków jest nie do ruszenia....miejmy nadzieję że w przerwie zimowej im coś się posypie bo inaczej przyjdą po PP i MP jak po swoje.

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 16:43, *.vectranet.pl

@Alan: Nie do ruszenia ?! Raków to enerdowski futbol, presing, bieganie i bałagan.Mała drużyna z małego miasta. Co prawda kiedyś Mielcowi udał się taki eksperyment, ale gdzie Rakowowi do tamtego Mielca. Fajnie byłoby wygrać z nimi, bo wszyscy ich lansują przeciw nam, wygrać na naszym normalnym stadionie, a nie na tym beznadziejnym narodowym powiatowym. Modlę się by ominąć taki Motor albo Zieloną Górę (choć tam akurat mamy sporo kiboli...). Boże daj nam Raków w ćwierćfinale !!!

odpowiedz
Alan - 10.11.2022 / 16:54, *.t-mobile.pl

@olew:
Przemawia przez Ciebie megalomania....jestem ciekaw gdzie Ty się urodziłeś lub Twoi rodzice że za takiego miastowego się uwazasz....
Ps. Popatrz na Nasze liczne fan kluby które nam zapewniają frekwencję u Nas i na wyjazdach a później wysmiewaj małe miasteczka.....

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 17:00, *.vectranet.pl

@Alan: Nie wyśmiewam małych tylko uważam, że w małych ma być mały futbol, a duży futbol w dużych. Szanuję małe, ale : metro, filharmonie, opery ( no i piłeczka) mają być w dużych. A poza tym, nie lubię o innych, lubię o sobie; od kołyski aż po grób jedno Miasto jeden Klub !

odpowiedz
B - 10.11.2022 / 23:13, *.46.43

@olew: Olew ty to ze wsi może nie jesteś, ale za to jesteś wie....k. Czyli cała ekstraklasa w Warszawie bo tam jest..... metro!!!!

odpowiedz
olew - 11.11.2022 / 00:55, *.vectranet.pl

@B: "tam", jak nazywasz naszą ukochaną Warszawkę, są też trzy opery, dwie filharmonie, kilka dobrych orkiestr, cztery duże biblioteki, kilkanaście teatrów i najważniejsze muzea w Polsce; ale nie dlatego nie macie z nami szans, nie macie z nami szans - bo jesteśmy najlepsi !
Cała liga to nie , wszak lubimy wyjazdy, melanże i bijatyki, ale byłoby przyjemnie mieć ligę z Hutnikiem, Okęciem, Warszawianką, Drukarzem i Ursusem.

odpowiedz
B - 11.11.2022 / 01:59, *.46.43

@olew: A kiedy byłeś w ogóle w operze lub w teatrze??? Wiesz jak tam się wchodzi? Rozumiem nie wpuścili Cię, za dużo słomy miałeś na gumiakach.

odpowiedz
olew - 11.11.2022 / 02:18, *.vectranet.pl

@B: już wiesz - nie macie szans, a Ty nie rozklejaj się, na naszej planecie jest bogactwo form życia... cześć , cześć , cześć Legia żegna wieś !

odpowiedz
B - 11.11.2022 / 03:41, *.46.43

@olew: Hej miastowy. Wymieniając warszawskie kluby zapomniałeś o POLONII WARSZAWA, no i Pałac Kultury i Nauki, a przede wszystkim na Placu Zbawiciela o Łuku ,,Triumfalnym'' Tak takiego ŁUKU na żadnej wiosce w Polsce nie ma.

odpowiedz
SF - 09.11.2022 / 12:04, *.tpnet.pl

@ (L) eon: Zgoda! Odnosnie dnia to oby to sie spelnilo a Puchar RP bedzie bardzo blisko !!!

odpowiedz
(L) eon - 09.11.2022 / 11:56, *.inetia.pl

Dziś dzień będzie udany jeżeli medaliki odpadną. Wtedy 20-ty Puchar Polski na wyciągnięcie ręki.

odpowiedz
P-RP - 09.11.2022 / 11:53, *.tpnet.pl

@ Arek: Nic z tych rzeczy awans wywalczony po ciezkiej walce i skutecznym rzutow karnych a teraz czekamy na rywala !!!

odpowiedz
Arek - 09.11.2022 / 00:38, *.tpnet.pl

Puchar za ligę, liga za puchar, czy tam jakoś tak.

odpowiedz
WSL - 08.11.2022 / 20:54, *.tpnet.pl

@ Zmija: W zanadrzu finaly LEGIA- Pogon po ewentualnej wygranej z Rakowem oraz LEGIA-Radomiak i LEGIA-Pogon S. !!!

odpowiedz
PP - 08.11.2022 / 14:52, *.tpnet.pl

Lechia 1-2 LEGIA ! LEGIO zagraj tak jak Rakow co prawda w lidze a awans bedzie bezdyskusyjny ! Jedziemy "LEGIO " i strzelamy tylko celnie wiec nie zawiedz "NAS KIBICOW" - powodzenia !

odpowiedz
WSL - 08.11.2022 / 14:46, *.tpnet.pl

Marzy sie final LEGIA - Gornik na stadionie "L" !!!

odpowiedz
Żmija - 08.11.2022 / 17:15, *.vectranet.pl

@WSL: No to na kurnika poczekasz jeszcze minimum sezon. Brawo KKS Kalisz!!!

odpowiedz