Artur Jędrzejczyk i Kacper Tobiasz - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Tobiasz: Trener trafił ze zmianami

Woytek, źródło: Canal+ Sport - Wiadomość archiwalna

- Cieszę się, że moje urodzinowe życzenia się spełniły i zdobyliśmy trzy punkty w meczu z Lechią. Do momentu stracenia bramki nie graliśmy w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Było zbyt pasywnie i zbyt mało ryzyka, przez co nie mogliśmy stworzyć dogodnych sytuacji, ale po pierwszym golu to ruszyło. Dobrze, że poszliśmy za ciosem i udało się odwrócić losy tego spotkania - powiedział po meczu Kacper Tobiasz, który tego dnia obchodził 20. urodziny.

- Zgadzam się, że trener trafił ze zmianami. Kosta Runjaić widzi nas na treningach i jest świadomy tego, że kogo na boisko nie wpuści, to da mu odpowiednią jakość. To, że ma czutkę trenerską, pokazuje, że jest doświadczonym szkoleniowcem i potrafi w odpowiednim momencie wpuścić lub zdjąć odpowiedniego zawodnika.

- "Jędza" to lider naszej defensywy, więc czuć gdy nie ma go na boisku. Jego postawa wiele daje, a do tego dochodzą umiejętności i doświadczenie. Przed sezonem byliśmy przygotowani na to, że będziemy się siebie uczyć z obrońcami. Pierwsze kroki stawialiśmy razem wcześniej, ale nowy pomysł trenera i nowe rozdanie inaczej działa. Tak naprawdę zaczynaliśmy od zera i to się rozwija. Zawsze jest miejsce na postęp, a że chcemy być perfekcyjni, to w tym celu zmierzamy.

- Zdaję sobie sprawę, że klub musi gdzieś budżet odbudować, który jest teraz mniejszy. Odpowiedni moment do wyjazdu jest wtedy, gdy jeżeli pójdziesz to dasz radę. Jak odejdziesz i nie dasz rady za granicą, to znaczy, że nie był to dobry moment. Można gdybać, ale też nie zawsze w zagranicznych klubach od razu dostaje się szansę. Doświadczenie trzeba łapać z każdym kolejnym meczem i wydaje mi się, że to jest najważniejszy aspekt.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.