Artur Jędrzejczyk - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Jędrzejczyk pojedzie na mundial!

Mishka, źródło: Legionisci.com

Artur Jędrzejczyk jako jedyny piłkarz Legii Warszawa znalazł się w wąskiej, 26-osobowej kadrze reprezentacji Polski na nadchodzące mistrzostwa świata w Katarze. W szerokiej kadrze był również Maik Nawrocki, ale ostatecznie on nie pojedzie na mundial. Wcześniej reprezentacja zmierzy się towarzysko z Chile (16.11. godz. 18:00, Warszawa).

Mecze Polski w grupie C:
22.11. godz. 17:00 Meksyk - Polska (Doha)
26.11. godz. 14:00 Polska - Arabia Saudyjska (Ar-Rajjan)
30.11. godz. 20:00 Polska - Argentyna (Doha)



Kadra:
Bramkarze:
Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy:
Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matthew Cash, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Nicola Zalewski

Pomocnicy:
Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Michał Skóraś, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski

Napastnicy:
Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (72)

+dodaj komentarz
stodoła - 13.11.2022 / 20:49, *.vectranet.pl

na odwyk chyba...

odpowiedz
kalosz - 12.11.2022 / 22:02, *.mm.pl

pojedzie...o ile kontuzji nie zlapie w ostatnim meczu...a jedzie ze zwgledu na uniwersalnosc gry w obronie-w ssie pozycji boiskowej... i dobrze-wpadnie troche za powolanie do klubowej kasy:)

odpowiedz
gazza - 12.11.2022 / 17:35, *.centertel.pl

NIEAKTUALNE - JEDZIE DRUGI LEGIONISTA !
MICHNIEWICZ ZABIERA DO KATARU KACPRA TOBIASZA !!!
TAK WIEC JEDZIE DWOCH Z LEGII !!

odpowiedz
(L) - 12.11.2022 / 11:17, *.jmdi.pl

Jędza to Jędza. Stary ale doświadczony gracz i to będzie potrzebne.

odpowiedz
grzesiek - 12.11.2022 / 10:04, *.centertel.pl

Mam nadzieje że jedzie tam bardziej jako rezerwowy, ewenrualnie maskotka drużyny. Rozśmieszacz i rozładowywacz napiętej atmosfery

odpowiedz
Odp - 13.11.2022 / 19:02, *.lunet.eu

@grzesiek: chyba miałeś/masz trudne dzieciństwo

odpowiedz
Yarek Bako kopyto do kolan - 11.11.2022 / 19:05, *.45.121

Gratulacje, a hejterom gul rośnie.

odpowiedz
grzesiek - 12.11.2022 / 10:07, *.centertel.pl

@Yarek Bako kopyto do kolan: tu mamy konstruktywną krytykę, można nie zgadzać się z tym powołaniem. Co innego jakby np na lewandowskiego ludzie pisali ze po co on jedzie. To byłby hejt zwykly. Mowa nienawisci. Zazdrosc. A w prxypadku jedrzejczyka mozna sie nie zgadzac z powolaniem oj mozna

odpowiedz
Urs72 - 11.11.2022 / 15:30, *.chello.pl

Super można stawiać u buka , na czerwoną kartkę lub karniaczki zrobione przez Jedze

odpowiedz
Singspiel - 11.11.2022 / 19:06, *.plus.pl

@Urs72 : Jedza zagra na lewej obronie

odpowiedz
Zlb - 12.11.2022 / 01:41, *.t-mobile.pl

@Urs72 : Można też obstawić że Jędza zagra turniej życia!!!Lepiej brzmi???

odpowiedz
(L)ookson - 11.11.2022 / 11:00, *.chello.pl

Powołania Jędzy ok. Jedyne co mnie trochę niepokoi to czy nasza obrona będzie w stanie dotrzymać szybkościowo kroku atakowi Meksyku czy Argentyny? I czy nawet jeśli się to uda to czy przez pełne 90 minut?

odpowiedz
kryniek76 - 11.11.2022 / 09:42, *..

jedzie na układzie
pewnie Krychowiak nie płaci za treningi z naszym zespołem
a tak wpadnie pare ziko za obecność

odpowiedz
tekken (L) - 11.11.2022 / 09:38, *.chello.pl

Mój skład przykładowy:
Szczęsny
Bereś-Glik-Wietes-Jędza(Nicola)
Krycha(Bielik)
Kaminski-Żurkowski(Milik)-Zieliński(Szymański)-Skóraś(Grosik)
Lewy

odpowiedz
Benjamin - 11.11.2022 / 09:21, *.orange.pl

Z całym szacunkiem do Jędzy, Maik Nawrocki powinien zostać powołany.
Ale cóż, dla Jędzy to już ostatnia duża impreza piłkarska a Nawrocki prędzej czy później trafi do kadry jak już nie będzie otyłego słowika michniewicza

odpowiedz
Henryk - 11.11.2022 / 09:09, *.cyfrowypolsat.pl

Powołanie Jędrzejczyka to skandal!

odpowiedz
tekken (L) - 11.11.2022 / 09:32, *.chello.pl

@Henryk: Nie znasz się. Jeszcze będzie obrona Jędza-Wietes.

odpowiedz
Made in PoLand bez Michniewicza! - 11.11.2022 / 00:44, *.248.73

No prosze wielki kibic łacha zabiera tych co im kiedyś obiecał za inne sprawy...Czesław Michniewich zamieszany w afery i inne śmietdzâce sorawy..co za czasy...widocznie Fryzjer ma dalej władze na wysokich stołkach

odpowiedz
Biała siła - 11.11.2022 / 11:46, *.vectranet.pl

@Made in PoLand bez Michniewicza!: Oczywiście zamieszany ,ale nie skazany więc nie winny ,

odpowiedz
Januszek - 10.11.2022 / 23:59, *.chello.pl

Yeahbana polska pilka i uklady kolesi ludzie…dlatego mamy taki kau zwany ekstraklasa

odpowiedz
Kolorowy - 10.11.2022 / 23:37, *.25.51

Brawo Jędza! Wreszcie jedzie nasz wychowanek LTC! Oby wiecej młodzieży.

odpowiedz
gazik - 10.11.2022 / 23:28, *.156.98

Loczek płacze, jakby Maik powołany, to milionki więcej, a tak trzeba za grosze opierdzielic. Szkoda, ze nie powołali Maika i Legia by zarobiła i reprezentacja miałaby kozaka w składzie.

odpowiedz
Wyrwikufel - 10.11.2022 / 22:47, *.play-internet.pl

Gratki Jędza. Życzę zagrania we wszystkich meczach aż do wygranego finału :-)

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2022 / 21:57, *.mm.pl

Należy pogratulować. W końcu to powód do dumy. Reprezentanci kraju z rodzimej ligi to obecnie rzadkość. Mam nadzieję, że nie pojedzie tam tylko w roli widza.

odpowiedz
Legionista - 10.11.2022 / 21:54, *.play-internet.pl

Nadaje się Jędrzejczyk pchać karuzelę w cyrku.
Michniewicz to taki sam Nikodem Dyzma jak Smuda i tak samo skończy, niewykluczone, że przy udziale emerytów Glika, Krychowiaka, Grosickiego i Jędrzejczyka

odpowiedz
Hiszpan - 10.11.2022 / 21:42, *.telnaptelecom.pl

Obiektywnie Jędza i Grosik to powołanis z upy. Karbo i Maik powinni być dziadki nie dadzą rady.

odpowiedz
Kaktus - 10.11.2022 / 21:28, *.orange.pl

Dla Legii to wcale nie jest dobra wiadomość. Co prawda dostaniemy jakąś kasę za jego udzial ale będzie przemęczony przed kolejną rundą...

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera - 10.11.2022 / 20:07, *.plus.pl

Nawałka ze środkiem pola Mączyński Jodłowiec Krychowiak zrobił 1/4 ME więc Czesiek z D Szymańskim Zurkowskim tym bardziej ma szanse :)

odpowiedz
olek - 10.11.2022 / 20:31, *.chello.pl

@Wielki fan nowego trenera: Dokładnie,kadra jest dobra,jak ktoś krytykuje nie ma pojecia o piłce.Jedza powołany ,bo może zagrać na każdej pozycji w obronie,taki zawodnik na wage złota.A wyśmiewany Wieteska jest podstawowym obrońcą w drużynie z środka tabeli 1 Ligi francuskiej,to tylko pokazuje jacy tu są specialiści i znaFcy od piłki.Ale rozumiem trenerzy we Francji nie znają się,za to znają się eksperci w komentarzach,którzy ze sportem mieli do czynienia wtedy,gdy pan od WF-u kazał im przebiec 100 metrów.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 10.11.2022 / 20:06, *.orange.pl

Wieteska + Jędrzejczyk, skoro Ekstraklasę udało się uratować to dlaczego nie mieliby wygrać mundialu!

odpowiedz
Anty czesio - 10.11.2022 / 20:10, *.plus.pl

@Mateusz z Gór: dlatego że Czesław jest selekcjonerem i to on zaczął spadek w dół tabeli na dno w tamtym sezonie

odpowiedz
olek - 10.11.2022 / 20:34, *.chello.pl

@Anty czesio: Ze składem z poprzedniego sezonu to nawet Guardiola miałby problem

odpowiedz
Polski - 10.11.2022 / 20:06, *.vodafone-ip.de

Gratulacje Artur. Powodzenia.


A co do tych, co piszą komentarze tylko po to żeby się obsrać ..
Idź sam błyśnij trolu

odpowiedz
olek - 10.11.2022 / 20:24, *.chello.pl

@Polski: Dobrze napisane,większość tu piszących to hejterzy którzy nic w życiu nie osiągneli,a prują się jakby byli mistrzami w swoim zawodzie.Weź jeden z drugim osiągnij coś w życiu,załóż firme,wybuduj dom,a potem pisz.

odpowiedz
Urs72 - 10.11.2022 / 21:03, *.chello.pl

@olek: pier.sie czoło

odpowiedz
:) - 10.11.2022 / 20:00, *.plus.pl

Jakieś takie ,,bezpieczne" te powołania nie ma lipy jak u Engela z Iwanem i Sibikiem czy Janasa z Dudkiem i Frankowskim.

odpowiedz
Antyczesio - 10.11.2022 / 19:58, *.plus.pl

Dobrze że nie ma Puchaczów Recow itp podobnych wynalazkow.

odpowiedz
Atmosferović - 10.11.2022 / 20:03, *.plus.pl

@Antyczesio: ale że Kun się nie załapał hehe a podobno Raków gra najlepsza pilkę.

odpowiedz
Kibic z what's up'a - 10.11.2022 / 20:05, *.plus.pl

@Antyczesio: ale Gumny jest a mógł wziąć Nawrockiego za niego.

odpowiedz
Witamina1916 - 10.11.2022 / 19:04, *.plus.pl

Brawo Jedza! Myśle ze będzie grał od pierwszego meczu

odpowiedz
: o - 10.11.2022 / 18:57, *.t-mobile.pl

Nereszyński, Wieteska, Jędrzejczyk :o

odpowiedz
Legionistaaa - 10.11.2022 / 18:29, *.orange.pl

I już pojawiło się polskie cebulactwo. Zamiast cieszyć się ze zawodnik naszego klubu jedzie na mundial to krytykujecie go i wyzywacie. Naśladujecie polityków? WSTYD!!!

odpowiedz
grzesiek - 10.11.2022 / 18:22, *.centertel.pl

Jak dla mnie chyba dobre powolania tylko ten wieteska ja pier*** co oni w nim widza

odpowiedz
Jonas - 10.11.2022 / 19:31, *.chello.pl

@grzesiek: obejrzyj ostatnie 5 meczów z LIGUE 1 i będziesz wiedział co oni w nim widzą... ;)

odpowiedz
hajdukL - 10.11.2022 / 20:20, *.ar-network.pl

@grzesiek:
Ci 'oni' po prostu może oglądają uważnie mecze i nie oceniają zawodnika tylko przez pryzmat popełnianych jakiś czas temu błędów.
Brawo Wietes! Brawo Jędza!

odpowiedz
grzesiek - 10.11.2022 / 20:28, *.centertel.pl

@Jonas: ok to zwracam honor selekckonorowi jakkolwiek to brzmi.
Skoro doznnał olśnienia i gra dobrze to niech jedzie. Chociaz ja bym go nie brał.

odpowiedz
Rio - 10.11.2022 / 18:03, *.oxynet.pl

Jak można brać Krychowiaka, mało to już meczy zawalił ? Przecież to jest najsłabszy zawodnik tej kadry, wszystkie podania do tyłu, ewentualnie do najbliższego. W tym wieku ma dalej strach w ochach jak dostaje piłkę, bo nie wie co ma z nią zrobić. Wolny, powolny , ślamazarny i zawsze łapie kartki.
Mam nadziej, że nie jest brany pod uwagę jeśli chodzi o pierwszą jedenastkę.

odpowiedz
Excess - 10.11.2022 / 18:02, *.play-internet.pl

To forum kibicow Legii?

Komentarze jak ma weszlo. Troche wstyd.

odpowiedz
Artur - 11.11.2022 / 00:10, *.waw.pl

@Excess: znaczy że trzeba propaganę uprawiać? Artura lubię lecz on nie zasłużył tym razem na powołanie. Maik nie jest gorszy.

odpowiedz
Juri - 10.11.2022 / 17:38, *.inetia.pl

Super, gratulacje,dobry chłopak. Uniwersalny żołnierz.

odpowiedz
(L)opez pl - 10.11.2022 / 17:17, *.vectranet.pl

Spokojnie Jędza tylko jedzie na Mistrzostwa Świata
Ale czy w nich zagra ?

odpowiedz
grzesiek - 10.11.2022 / 17:15, *.centertel.pl

Na cholere on wzial tego wieteske. Jak reszta powolan podobna to na mundialu z grupy nie wyjdziemy

odpowiedz
bronek49 - 10.11.2022 / 17:04, *.chello.pl

Jędrzejczyk jak będzie tak faulował i machał łapami jak w lidze to szybko opuści boisko

odpowiedz
speed - 10.11.2022 / 16:49, *.play-internet.pl

Ja jednak myślę, że to jest bardzo szczwany i przemyślany plan grubego Czesia. Artur swoim wzrokiem tęskniącym za rozumem będzie deprymował przeciwnika.

odpowiedz
1234 - 10.11.2022 / 16:33, *.t-mobile.pl

Myślę, że Maik zasłużył na to żeby pojechać, jeśli nie kosztem Artura to kosztem Mateusza Wieteski.

odpowiedz
PLH - 10.11.2022 / 16:25, *.t-mobile.pl

Z calym szaccunkiem dla Legionisty ale to skwituje tak - hahahhahahahahahhaha parodia

odpowiedz
KAMYK - 10.11.2022 / 16:02, *.vectranet.pl

Zawsze miałem słabość do walczaków dlatego uważam,że to dobry ruch.Przynajmniej widzę,że człowiekowi naprawdę zależy

odpowiedz
tekken (L) - 10.11.2022 / 15:48, *.230.80

Dobra kadra.

odpowiedz
Darek - 10.11.2022 / 15:29, *.chello.pl

Trzy mecze i do domu jak zawsze.Takie wakacje dla piłkarzy.Pojeść,popić,poleżeć w hotelowych basenach.Pobawić się.Taka odskocznia od codzienności.

odpowiedz
olek - 10.11.2022 / 17:27, *.chello.pl

@Darek : To się zdziwisz.Mamy o wiele mocniejszy skład niż rok temu podczas ME i lepszego trenera,bo portugalczyk to pseudotrener.To kadra porównywalna z ME 2018,czyli na ćwierćfinał.

odpowiedz
Kuba - 13.11.2022 / 00:30, *.plus.pl

@olek: w 2018 były MŚ, w 2016 ME...głąbie

odpowiedz
beka - 10.11.2022 / 15:23, *.61.162

to się gruby 711 skompromitował :(

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 10.11.2022 / 15:29, *.chello.pl

@beka: Lepszy bednarek,machający łapami i kryjący powietrze?

odpowiedz
T-1000 - 10.11.2022 / 16:26, *.chello.pl

@Fan.Grotyńskiego:
Nawet Nawrocki jest lepszy od Jędrzejczyka.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 10.11.2022 / 16:39, *.chello.pl

@T-1000:Też tak uważam,ale bednarek to słabiak nie grający w klubie.Jędza nie jest do pierwszego składu.

odpowiedz
Ja - 10.11.2022 / 16:46, *.vectranet.pl

@T-1000: tylko że Jędrzejczyk nie jedzie tam jako stoper, będzie grał na lewej obronie. Stoperów jedzie czterech (Bednarek, Glik, Kiwior, Wieteska) i każdy z nich obecnie zjada Nawrockiego. Jędzę i Beresia zobaczymy po bokach w formacji z czwórką obrońców, a Zalewskiego i Casha w przypadku trójki z tyłu. A Gumny dostał powołanie jakby Cash się połamał.

odpowiedz
Kolega po szalu - 10.11.2022 / 19:53, *.plus.pl

@beka: powołaniem Bednarka nie grającego w klubie zamiast Nawrockiego to napewno, ale na + chociaż że nie ma pewniaków i zamiast Linettego czy Klicha mamy Żurkowskiego i D Szymańskiego.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 10.11.2022 / 19:57, *.plus.pl

@Ja: Bednarek zjada Nawrockiego :D :D dobre. Dla mnie to Jędrzejczyk Kiwor Nawrocki powinna być 3 stoperów ale cóż CM bierze odpowiedzialność i jego rozlicza. Zobaczymy...

odpowiedz
olek - 10.11.2022 / 20:21, *.chello.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Nawrocki to dobry obrońca,ale on w 75 minucie siada kondycyjnie,przykład mecz w Pucharze w Gdańsku i inne mecze.Czesiek powołał przede wszystkim gości co jeszcze w 85 minucie potrafią depnąć.Nawrocki niestety ta runda pod znakiem kontuzji,latem nie trenował i to wychodzi.

odpowiedz
Ja - 11.11.2022 / 01:17, *.play-internet.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Bednarek gra w Premier League, Nawrocki w ESA. Wszystko w temacie. Z całym szacuneczkiem dla Majkiego, to na razie melodia przyszłości. Ale jak będzie się tak rozwijał, to najbliższe Euro ma jak w banku.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 11.11.2022 / 10:23, *.plus.pl

@Ja: Bednarek gra duzo ppwiedziane

odpowiedz
Kolega po szalu - 12.11.2022 / 17:31, *.play-internet.pl

@Ja: Bednarek gra w premier league? Chyba na treningach gra :)

odpowiedz