fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zieliński: Jeżeli nikogo nie sprzedamy, to nie będziemy mieli budżetu na transfery

Mikołaj Ciura, źródło: Kanał Sportowy

Jacek Zieliński był gościem programu „Tylko Legia” na Kanale Sportowym. Dyrektor sportowy Legii opowiedział o wynikach w obecnym sezonie, celach drużyny, nowych kontraktach, transferach z i do klubu, ocenie letnich transferów, wprowadzaniu młodzieży oraz wysokiej porażce rezerw.Obecny sezon, wyniki i cele

- Nie chcę opowiadać różnych historii i mówić, że wyniki, jakie osiągamy, brałbym wcześniej w ciemno. Pamiętam, co mówiłem przed sezonem i to była realna ocena sytuacji. Po trudnym sezonie dla nas, nie było łatwym wrócić na ścieżkę wygrywania. Ze strony klubu były takie sygnały, że nie należy się spodziewać od razu znakomitej gry i solidnego zdobywania punktów. Było ciężko, rozkręcaliśmy się w trakcie sezonu. Końcówka, po zmianie systemu, napawa nas optymizmem. To wyglądało już dużo, dużo lepiej. Kreowaliśmy więcej sytuacji, więcej strzelaliśmy. Mamy trochę do poprawy jeżeli chodzi o grę obronną, ale to jest plan poprawy na wiosnę.

- Jeżeli chodzi o cele sportowe, to stawialiśmy sobie za niego znalezienie się w europejskich pucharach na następny sezon. Tego nam w tym zabrakło. Chcemy wrócić do Europy i to czy zrobimy to przez ligę, czy przez Puchar Polski jest sprawą drugorzędną. Powalczymy o puchary, mimo że predykcje co do naszej drużyny nie były sprzyjające. Cieszę się, że rozwialiśmy te wątpliwości.

- W rozwijaniu się pod względem organizacji gry jesteśmy coraz lepsi. Widzimy jednak duże możliwości poprawy. Na pewno zrobiliśmy niezły progres jeśli chodzi o kreowanie sytuacji i oddawanie strzałów. Musimy dalej pracować nad kontrolą. To jest ten element, w którym ustępujemy np. Rakowowi. Chciałbym, żeby zespół zaczął się czuć bardzo swobodnie i dobrze w niskiej obronie. Tu jest duży potencjał i możliwości. Jest nieźle, ale żeby grać w europejskich pucharach, musimy się poprawić i dołożyć jakości transferowej.

- Były wczoraj ciężary w meczu z Lechią, ale w pucharach nie ma łatwych meczów. Spotkanie było trudne, pomimo że mieliśmy inicjatywę i przeważaliśmy przez całe 120 minut. Oddaliśmy 29 strzałów na 4 lub 5 przeciwnika. Wynik mimo to do końca się ważył. Szczęśliwy happy end i bardzo się z tego cieszyliśmy.

Nowe kontrakty

- Rozmowy o nowych kontraktach były, ale jedynie bardzo ogólne. Na zasadzie sondowania chęci pozostania. Zabrakło konkretów, dlatego że czekałem na koniec tej rundy. Będziemy podsumowywać ją razem ze sztabem. Mamy pięciu zawodników do przedłużenia. Gdybym zaczął konkretnie rozmawiać z jednym czy drugim zawodnikiem, to nie byłby dobry układ. Byłoby dużo pytań, niepewności. Ja chcę sprawy postawić jasno i trafić do konkretnych zawodników, co do których jesteśmy zainteresowani jeśli chodzi o przedłużenie.

- Zdaję sobie sprawę, że kibice nie wyobrażają sobie nieprzedłużenia kontraktu z Josue. On jest zainteresowany, ja też jestem zainteresowany. Będziemy na pewno rozmawiać o tym. Jak widzę stronę fizyczną Josue, ile biega, jak biega itd., to można tu myśleć o dłuższym kontrakcie. Portugalczyk daje dużo zespołowi od strony techniczno-taktycznej, ale też fizycznej. Jego dane kinematyczne są coraz lepsze. Natomiast nie możemy ulegać publicznej presji, bo wtedy jest łatwo o błędy.

- Jeśli Filip Mladenović utrzyma swoją formę i pojedzie na mistrzostwa świata, to myślę, że kwoty rzędu 400-450 tys. euro będą tymi minimalnymi. Ktoś mu będzie w stanie wtedy zaoferować więcej. My - będąc szczerym - nie będziemy w stanie konkurować.

- To zawodnicy najpierw ode mnie uzyskają informacje w sprawie przedłużenia kontraktów, a później podamy je do mediów. Jeśli chodzi o Artura Jędrzejczyka i Bartosza Kapustkę, chęci są z obu stron.

Transfery

- Jeżeli nikogo nie sprzedamy, to nie będziemy mieli budżetu na transfery. Będziemy się obracać jedynie wokół pieniędzy, które uzyskamy z jakiegoś transferu wychodzącego. Środkowy obrońca jest priorytetem transferowym. Szukamy zawodników na różnych pozycjach, ale tutaj jest paląca potrzeba. Napastników obecnie mamy dostatecznie dużo. Gdybyśmy grali w europejskich pucharach, to może byśmy pomyśleli nad jeszcze jednym. Jeżeli będziemy robić roszady w środku pola, to chciałbym, żeby na to miejsce przyszedł naprawdę dobry zawodnik. Wahadła również mamy dość dobrze obsadzone, ale nie wiadomo co będzie. Na te pozycje nie jest łatwo znaleźć piłkarza.

- Po sprzedaży Luquinhasa wszyscy mówili, że nie mamy żadnego potencjału sprzedażowego. Można było tak sądzić. Od tej rundy jednak gra kilku młodych zawodników, którzy fajnie pracują pod opieką obecnego sztabu. Pytań o tych młodszych piłkarzy pojawia się coraz więcej. Na razie jednak nie kalkuluje się nam podchodzić do rozmów o ich sprzedaży. Oni za pół roku, za rok będą jeszcze więcej warci, jeśli będą rozwijać się w takim tempie. Musimy być dosyć elastyczni. Jeżeli dochodziłoby do jakiegoś transferu, to takiego, który nie zaważyłby mocno na jakości zespołu.

- Będziemy rozważać opcje sprzedaży Ihora Charatina. To jednak jest wróżenie z fusów i hipotetyczne historie. Jeżeli chodzi o Jurgena Celhakę, to mamy na niego plan i rozmawialiśmy już z jego agentem. Jeżeli będzie blisko realizacji, to wszystko zdradzimy.

- Z oceną transferów zawsze trzeba poczekać. Można oceniać na ten moment, kiedy przychodzi zawodnik. Czy to w danej sytuacji był dobry ruch, czy nie. Potem rzeczywistość to weryfikuje. Jeżeli mówimy o tej sytuacji i transferach na koniec okienka, to ja byłem zadowolony. Opinie kibiców i mediów też były pozytywne. Na weryfikację poczekajmy do końca sezonu i będziemy mogli to lepiej ocenić.

- Jeśli chodzi o Makanę Baku, to trzeba zauważyć, kto gra na jego pozycji. Rywalizację ma bardzo mocną. Będzie dostawał swoje szanse. Mecz pucharowy był bardzo poprawny w jego wykonaniu, biorąc pod uwagę brak regularnej gry.

Młodzież i porażka 0-7 z rezerwami ŁKS-u Łódź

- Wyjazdy młodych zawodników na obozy to jest standard. To nagroda za starania, pokazywanie się z dobrej strony. Po takich wydarzeniach ci chłopcy nabierają dużego apetytu. Oczekiwaliby więcej szans. Oczekuje się, że chłopak, który dużo grał w młodzieżówce czy rezerwach od razu wskoczy do pierwszej drużyny. Jest naturalna kolej rzeczy. Musisz się zdecydowanie wyróżnić, by dostać szansę. Mamy pięciu zawodników w okolicy dwudziestu lat, którzy grają regularnie. Nie dołożymy do tego kolejnych młodzieżowców. Oni muszą czekać na swoją szansę i pokazać coś więcej.

- 0-7 z rezerwami ŁKS-u Łódź to była katastrofa. Było bardzo gorąco po tym meczu, dyrektor akademii zareagował mocno. Był to fatalny występ i trudno znaleźć jakieś usprawiedliwienie. Była to lekcja zarówno dla tych młodych piłkarzy, ale i trenerów. Konsekwencje i wnioski na przyszłość na pewno zostaną wyciągnięte. Porażki są jednak przyjaciółmi sukcesu i rozwoju.

- Piętnowanie to najgorsza metoda, która hamuje rozwój. Trzeba dać wyciągać wnioski i dzięki temu się rozwijać. Były rozmowy na temat tego meczu i niech to zostanie pomiędzy zawodnikami a sztabem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
SF - 11.11.2022 / 16:03, *.tpnet.pl

Sprzedajac nie zbudujemy zespolu na europejskie puchary nie na tym to polega zeby co runde przemeblowac zespol !!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.11.2022 / 21:26, *.play-internet.pl

Jak wlazłeś między wrony,to kracz,tak jak one.Niestety,ale w Legii wszyscy zatrudnieni przez mioduskiego działacze/trenerzy,mogą mieć własną wizję prowadzenia klubu,dopóki jest ona zgodna z wytycznymi prezesa.No i Zieliński wpisał się w tą narrację.Zresztą zapewne w tym celu został "zaprzęgnięty do "ciągnięcia tego wózka",bo jednak jest autorytetem-zdecydowanie słusznie zresztą,a wiadomo,"że jak autorytet coś powie,to trudno się nie zgodzić".No i Zielu mówi słowami mioduskiego,tyle że swoimi ustami.Ech,chciało by się zacytować "Hej,poeci z moich gniewnych lat,obrastacie w tłuszcz,już was w swoje szpony porwał szmal,zdrada płynie z ust......"

odpowiedz
L fan - 10.11.2022 / 18:58, *.chello.pl

Mioduskiego sprzedajcie na zawsze

odpowiedz
geds - 10.11.2022 / 17:29, *.chello.pl

to mają być te wzmocnienia? Jak sprzedamy to kupimy? Czyli nadal będziemy ćwiczyli rotację a nie wzmocnienia. Żeby mieć piłkarza gotowego na puchary to trzeba go kupować zimą a nie w czerwcu lub lipcu.

odpowiedz
oLaf - 10.11.2022 / 15:17, *.vectranet.pl

co ty Zielu oci..... ??? "Jeżeli nikogo nie sprzedamy, to nie będziemy mieli budżetu na transfery."

Co to jest "towarzystwo wzajemnej adoracji" ???? My jesteśmy Legia, gramy o Mistrza!!!

Kupuj napastnika i obrońcę , bo napadziorów mamy samych ślepych i kulawych : ((

PS sprzedaj Pudla to będziesz miał na transfery ; )))

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2022 / 21:53, *.mm.pl

@oLaf: Przynajmniej powiedział prawdę. Bida piszczy. Ale jak własciciel kilka lat miotał się jak pijany w amoku...

odpowiedz
Czarny76 - 10.11.2022 / 14:21, *..

Zajebiscie zarządzają tym klubem.A wyj...ac z gabinetów armie dyrektorów i zaraz kasa się znajdzie.Krótka piłka.Jestem właścicielem stawiam zadania i obowiązki…daje czas i rozliczam.Brak efektów i wypad z cieplej posadki

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 16:54, *.vectranet.pl

@Czarny76: Powaliłeś mnie, wszyscy zachwycają się Muskiem, a tu na naszym portalu najgiganciejszy z gigantów o prostym nicku "Czarny76" , no szacun...

odpowiedz
exsa - 10.11.2022 / 13:02, *.tpnet.pl

Napastnicy sa a goli brak !!!!

odpowiedz
speed - 10.11.2022 / 12:21, *.play-internet.pl

Czyli jak mawiał klasyk: Nie będzie niczego.

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 12:04, *.vectranet.pl

Legia to Potęga ! Brawo Zielu ! Brawo Legia ! dawno już Legia nie była w tak dobrych rękach.

odpowiedz
grzesiek - 10.11.2022 / 12:02, *.centertel.pl

Jezeli nikogo nie sprzedamy to nie bedziemy mieli kasy na euchy transferowe

- no to ja jestem za tym zeby nikogo nie sprzedawac :)))))))))))

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 12:07, *.vectranet.pl

@grzesiek: trochę trzeba, ale tylko trochę ...

odpowiedz
grzesiek - 11.11.2022 / 14:46, *.centertel.pl

@olew: tylko problem w tym ze zamiast sprzedac paralitykow to sprzedamy najlwpszych. Wiec lepiej pozostawic po staremu

odpowiedz
Juri - 10.11.2022 / 11:50, *.centertel.pl

Wypełniamy stadion,płacimy za bilety,prezesowi szkoda zapłacić za transfery.
Niech sprzeda klub lub znajdzie inwestora.

odpowiedz
???? - 10.11.2022 / 11:43, *.plus.pl

Mówiłem kilka razy by zrobić klubowe , kibicowskie konto na transfery i bysmy wplacali datki ale widac nikomu nie zalezy pociagnac temat dalej

odpowiedz
Darek - 10.11.2022 / 12:28, *.chello.pl

@????: A jak by za te pieniądze sprowadzili gamonia typy Ogbuke czy Obradovicia to nasza kasa poszła by w błoto.

odpowiedz
???? - 10.11.2022 / 18:27, *.t-mobile.pl

@Darek : temat do spokojnego dogadania po roku masz np 500 tyś euro na tym koncie i robimy rozeznanie kogo można kupić z Polskiej ligi temat do ustalenia . Ta kasa nie będzie do wydania bez zgody kibiców lub ich przedstawiciela

odpowiedz
Roma - 10.11.2022 / 10:54, *.plus.pl

No cóż. W paru kwestiach mam inne podejście, ale trzeba jasno przyznać, że Pan Jacek to najlepsze co się Legii przydarzyło w ostatnich czasach. Wie co ma robić, nie narzeka, a robi to na co w obecnych realiach można sobie pozwolić. Za całą resztę to podziękowania należą się prezesowi. A tak na marginesie - dobrze, że te 7:0 nie przechodzi bez echa.

odpowiedz
grzesiek - 10.11.2022 / 09:57, *.centertel.pl

Ale się rozeszła szybko kasa z LM. Z transferow w sumie też.

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2022 / 09:45, *.mm.pl

Zatem sukcesem bedzie utrzymanie obecnego stanu. A sprzedawać by kupować jakoś do mnie nie przemawia, zwlaszcza że kokosów nie należy się spodziewać. To strzelanie sobie w kolana.

odpowiedz
Goclaw - 10.11.2022 / 07:22, *.centertel.pl

P. Jacku, jeśli sprzedaż "pudla-mioduskiego"
WYBACZĘ NIEWYPALONE "transfery"

odpowiedz
Alan - 10.11.2022 / 08:58, *.t-mobile.pl

@Goclaw:
Proponuję trochę więcej szacunku dla człowieka za którego Legia zdobyła najwięcej trofeów i grała w LM 2 raz w 100 letniej historii.
Ps. Tak tak zniszczmy wszystko i nie będzie niczego...albo będzie to co na Zawiszy czy Wisle Kraków bo tam właśnie kobile mieli albo chcieli mieć najwięcej do powiedzenia co kluby doprowadziło prawie do upadku.

odpowiedz
gekon - 10.11.2022 / 13:46, *.chello.pl

@Alan:
Darek, uspokój się.

odpowiedz
oLaf - 10.11.2022 / 15:19, *.vectranet.pl

@Alan: Darek, to za LEśnego byliśmy w LM, ty potem objąłeś przewodnictwo i prowadzisz klub do ruiny....

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 17:15, *.vectranet.pl

@oLaf: LM i seryjne mistrzostwa to czasy i sukcesy Mioduskiego i Jego forsy. Jedna nasza trybuna i trybuna gości Go nie lubi, ale na Legii są jeszcze cztery trybuny...

odpowiedz
olew - 10.11.2022 / 17:17, *.vectranet.pl

@oLaf: "jeszcze trzy"

odpowiedz
Cch - 10.11.2022 / 05:20, *.plus.pl

Napastników mamy obecnie dużo ? Tak ?? A gdzie oni są???

odpowiedz
Slavo - 10.11.2022 / 02:13, *.plus.pl

Sprzedajcie Dariusza

odpowiedz
(L) eon - 10.11.2022 / 00:17, *.net.pl

Jacek, jest wyjście , cichcem pudla sprzedaj. Jak na pudla jest wyrośnięty imponująco, to i kasa by była godziwa. By starczyło na kilku chartów.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 09.11.2022 / 23:25, *.orange.pl

Może mam coś nie ten teges z pamięcia, ale czy to nie ten sam pan, po zaończeniu okienka letniego mówił, że zostały jeszcze całkiem spore, niewykorzystane środki na kolejne transfery? To co się z nimi stało, ktoś zajumał? No niech zgadnę, kto...

odpowiedz
Arek - 09.11.2022 / 23:39, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: możliwe, że masz, ale ja chyba też mam. Bo ja osobiście nie kojarzę, żeby Zieliński coś takiego miał powiedzieć. Ale możliwe, że to ja mam coś ten teges z pamięcią i nie pamiętam tej wypowiedzi. Natomiast co do Zielińskiego, no cóż. Obraca się w realiach, jakie są. A na to jakie one teraz są, niestety nie ma on wpływu. Bo to nie on mamił nas przez 5 lat swoimi wizjami i nie przez jego wizje w Legii mamy zadłużenie, jakie mamy.

odpowiedz
Wyrwikufel - 09.11.2022 / 23:01, *.vectranet.pl

Kudłata małpa swoim długofalowymi korpowizjami doprowadziła Legię niemal do bankructwa. Teraz przez lata z tego bagna nie wyjdziemy.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 09.11.2022 / 22:42, *.plus.pl

Znowu ten słodko pierdzący korpoludek Mioducha, tacy ęą i używają poważnych słów, których uczyli się wieczorami przez miesiąc - lunch, meeting, profesjonalizm itp. a jak nikt nie patrzy to kulkają kozy z nosa i pruszą na podłogę

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 09.11.2022 / 23:32, *.netfala.pl

@Koneser polskiej piłki klubowej: W punkt :) Niech sprzeda Slisza Rosołka i Picha bede go wierlil.............i niech kupi napastnika prawdziwego...

odpowiedz
Arek - 09.11.2022 / 22:09, *.t-mobile.pl

Ile trzeba dopłacić do transferu Koszty?

odpowiedz
Spoko - 09.11.2022 / 21:45, *.waw.pl

Ma racje , i tak jesteśmy wyżej niż można się było spodziewać ale fakt czy to przez puchar czy ligę trzeba się dostać do pucharów

odpowiedz
Byniu - 09.11.2022 / 21:33, *.vectranet.pl

Bez wzmocnień ciężko myśleć o ambitnych celach. Ja bardzo się cieszę ,że mamy waleczną drużynę, która wydziera punkty i zwycięstwa ale w Europie liczą się przede wszystkim umiejętności piłkarskie. Legia potrzebuje wzmocnień. Niestety Raków nam w tym względzie raczej uciekł

odpowiedz
Kibol - 09.11.2022 / 21:14, *.chello.pl

Za nisko mierzy. Ma byc Mistrz. Przez PP nie da sie dostac do LM.

odpowiedz
Michał - 09.11.2022 / 21:08, *.plus.pl

Zielu jak wygram w EuroJackpot a to wam parę złotych dorzucę. Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
ZenekL3 - 09.11.2022 / 20:48, *.chello.pl

Kredyt weźcie.

odpowiedz
Bronek - 09.11.2022 / 21:12, *.play-internet.pl

@ZenekL3: I pracę zmieńcie.

odpowiedz
Komornik Stefan - 09.11.2022 / 23:22, *.orange.pl

@ZenekL3: Ha ha ha ha, no ubawiłem się, jak nigdy...

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2022 / 09:51, *.mm.pl

@ZenekL3: Kredyty już były. A odsetki chyba ciągle spłacają.

odpowiedz
Jacq - 09.11.2022 / 20:26, *.play-internet.pl

Przed każdym jego wywiadem można z góry przewidzieć,co powie.A jak w klubie nie ma kasy,to jest wina tylko i wyłącznie ludzi, którzy nim zarządzają. Włącznie z Zielińskim.

odpowiedz
Marcinos252 - 09.11.2022 / 20:38, *.centertel.pl

@Jacq: Każdy by chciał dużo ciekawe, skąd brać może byś pokazał jak ty zarządzasz wtedy nie było by problemu z pieniędzmi .....

odpowiedz
Wolfik - 10.11.2022 / 09:56, *.mm.pl

@Marcinos252: Z boiska. Swojego czasu "podnieśliśmy" z murawy ładnych kilkanaście milionów euro za awans do LM. Wówczas nasi właściciele pożarli sie o łupy a klub został z gołą d... To jak z pienieniędzmi z OFE - trzy razy ludzi okradli, niezależnie kto rzadził. Teraz wymyślili PPK. Taki mental.

odpowiedz
Marcinos252 - 11.11.2022 / 18:47, *.centertel.pl

@Wolfik: i tu się zgodzę że tamta kasa psu w dupę poszła, pytanie czy Zielu miał na to wpływ...

odpowiedz
e(L)o - 09.11.2022 / 20:21, *.vectranet.pl

Zielu weź skończ pier****Ć !!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.