MŚ 2022: Awans Francji, Australii, Argentyny i Polski

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W decydujących meczach grupy D Francja przegrała z Tunezją 0-1, ale i tak wyszła z grupy z miejsca 1. Drugą pozycję zajęła Australia, a z turniejem niespodziewanie pożegnała się Dania, która zajęła ostatnie miejsce w grupie. Trzeba jednak przyznać, że Duńczycy prezentowali się na tych mistrzostwach słabo. Polska przegrała z Argentyną, ale wyprzedziła Meksyk i zajęła 2. miejsce w grupie C.

Australia 1-0 (0-0) Dania
1-0 - 60' Mathew Leckie

W 12. minucie strzał na bramkę oddał Mathias Jensen, ale Mathew Ryan wybił piłkę na róg. Stały fragment nie przyniósł już żadnego zagrożenia. W 14. minucie ponownie zespół z Europy miał niezłą okazję, ale Martin Braithwaite zdecydował się na podanie zamiast strzał, a Andreas Olsen znacznie spowolnił akcję, a dodatkowo jeszcze przestrzelił. W 60. minucie piłkę przejął w polu karnym Mathew Leckie i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Australia: 1. Mathew Ryan, 16. Aziz Behich, 19. Harry Souttar, 4. Kye Rowles, 2. Milos Degenek, 13. Aaron Mooy, 23. Craig Goodwin (46' 26. Keanu Baccus), 22. Jackson Irvine, 14. Riley McGree (74' 8. Bailey Wright), 7. Mathew Leckie (89' 10. Ajdin Hrustic), 15. Mitchell Duke (82' 9. Jamie Maclaren)
trener: Graham Arnold

Dania: 1. Kasper Schmeichel, 6. Andreas Christensen, 2. Joachim Andersen, 5. Joakim Maehle (70' 21. Andreas Cornelius), 13. Rasmus Kristensen (46' 26. Alexander Bah), 11. Andreas Olsen (69' 24. Robert Skov), 10. Christian Eriksen, 25. Jesper Lindstrom, 7. Mathias Jensen (59' 14. Mikkel Damsgaard), 23. Pierre-Emile Hojbjerg, 9. Martin Braithwaite (59' 12. Kasper Dolberg)
trener: Kasper Hjulmand

żółte kartki: Behich, Degenek - Skov

Tunezja 1-0 (0-0) Francja
1-0 - 58' Wahbi Khazri

W 9. minucie Nader Ghandri zdobył ładną bramkę nogą, jednak był na spalonym i gol nie został uznany. Po stracie piłki w środku pola na bramkę pobiegł Wahbi Khazri, sam oddał strzał, lekki, ale skuteczny. W końcówce spotkania Didier Deschamps posłał na boisko gwiazdy francuskiego zespołu, jednak wynik nie uległ zmianie. W 8. minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Antoine Griezmann. Niektórzy zeszli już do szatni, ale po analizie VAR okazało się, że jeden z francuskich zawodników był na spalonym.

Tunezja: 16. Aymen Dahmen, 12. Ali Maaloul, 3. Montassar Talbi, 5. Nader Ghandri, 4. Yassine Meriah, 14. Aissa Laidouni, 25. Anis Ben Slimane (83' 24. Ali El Abdi), 17. Ellyes Skhiri, 15. Mohamed Ali Ben Romdhane (74' 18. Ghailene Chaalali), 21. Wajdi Kechrida, 10. Wahbi Khazri (59' 9. Issam Jebali)
trener: Jalel Kadri

Francja: 16. Steve Mandanda, 3. Axel Disasi, 24. Ibrahima Konate, 4. Raphael Varane (63' 17. William Saliba), 8. Aurelien Tchouameni, 25. Eduardo Camavinga, 15. Jordan Veretout (63' 14. Adrien Rabiot), 6. Matteo Guendouzi (79' 11. Ousmane Dembele), 13. Youssouf Fofana (73' 7. Antoine Griezmann), 20. Kingsley Coman (63' 10. Kylian Mbappe), 12. Randal Kolo Muani
trener: Didier Deschamps

żółte kartki: Kechrida

Arabia Saudyjska 1-2 (0-0) Meksyk
0-1 - 47' Henry Martin
0-2 - 53' Luis Chavez
1-2 - 90+6 Salem Al-Dawsari

Arabia: 21. Mohammed Al-Owais, 4. Abdulelah Al-Amri, 5. Ali Al-Bulaihi (37' 26. Riyadh Sharahili), 17. Hassan Al-Tambakti, 12. Saud Abdulhamid, 2. Sultan Al-Ghanam (88' 19. Hattan Bahebri), 15. Ali Al-Hassan (46' 3. Abdullah Madu), 23. Mohammed Kanno, 10. Salem Al-Dawsari, 9. Firas Al-Buraikan, 11. Saleh Al-Shehri (62' 20. Abdulrahman Al-Aboud)
trener: Herve Renard

Meksyk: 13. Guillermo Ochoa, 3. Cesar Montes, 15. Hector Moreno, 23. Jesus Gallardo, 19. Jorge Sanchez (86' 26. Kevin Alvarez), 4. Edson Alvarez (86' 11. Rogelio Funes Mori), 24. Luis Chavez, 17. Orbelin Pineda (77' 8. Carlos Rodriguez), 10. Alexis Vega (46' 21. Uriel Antuna), 20. Henry Martin (77' 9. Raul Jimenez), 22. Hirving Lozano
trener: Gerardo Martino

żółte kartki: Al-Shehri, Al-Hassan, Al-Tambakti, Madu, Al-Amri, Bahbri - Alvarez