Arkadiusz Kobus
REKLAMA

Kosz 3x3

Legia najlepsza w I turnieju Lotto 3x3 Ligi

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W pierwszym w historii turnieju Lotto 3x3 Ligi w koszykówce 3x3, drużyna Legii Warszawa zajęła miejsce pierwsze i tym samym zagwarantowała sobie udział w lutowym turnieju finałowym. Legioniści zagrali w składzie: Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz i Piotr Robak.

W turnieju rozgrywanym w Lublinie, w sobotę legioniści zapewnili sobie awans do fazy play-off i w niedzielę o godzinie 13:00 rozpoczęli rywalizację ze Stalą Ostrów Wielkopolski, w której bryluje Michael Hicks. Legia Lotto 3x3 zwyciężyła zespół z Ostrowa 21-19, a wygrane w kolejnych spotkaniach przyszły naszej drużynie wyraźnie łatwiej. W półfinale legioniści pokonali Trefla Sopot 21-10, a w finale zrewanżowali się Arce Gdynia (grającej tym razem bez Adriana Boguckiego) za porażkę w fazie grupowej, zwyciężając 21-12.

W drugim turnieju kwalifikacyjnym, zaplanowanym na luty 2023 roku weźmie udział 12 zespołów, które w I turnieju nie wywalczyły awansu do finałów. Cztery najlepsze ekipy dołączą do Legii, Arki, Trefla i GTK.

Wyniki niedzielnych meczów LEGII LOTTO 3x3 Warszawa:
1/4 finału: Legia LOTTO 3x3 Warszawa 21-19 BM Stal Ostrów Wlkp.
1/2 finału: Legia LOTTO 3x3 Warszawa 21-10 Trefl Sopot
Finał: Legia LOTTO 3x3 Warszawa 21-12 Suzuki Arka Gdynia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Cordell Walker - 14.11.2022 / 10:52, *.cyfrowypolsat.pl

Ogromne brawa i gratulacje za serducho do grania, zaangażowanie i poświecenie dla tego, póki co, nisko opłacanego sportu, patrząc na inne dyscypliny czy sekcje. Życzę Wam Panowie, by szybko to się zmieniło. Szacun.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.