Koszykówka

MKS Dąbrowa Górnicza 93-76 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 8. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała 76-93 na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 22 listopada legioniści zmierzą się w spotkaniu Basketball Champions League z BC Oostende, natomiast 27 listopada o godzinie 17:30 odbędzie się wyjazdowy mecz ze Startem Lublin.

W pierwszych minutach meczu lepiej prezentowali się legioniści, którzy po 6 minutach prowadzili 12-6, ale następnie 8 punktów z rzędu zdobyli gospodarze i pierwszą kwartę wygrali 22-16.

W drugiej odsłonie cały czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga dąbrowian. W 17. minucie Legii udało się zmniejszyć stratę do dwóch punktów, ale tylko na chwilę, bo końcówka znów należała do miejscowych. Na przerwę do szatni MKS schodził prowadząc 48-40.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla Zielonych Kanonierów, którzy po dwóch minutach przegrywali już 14 punktami (54-40). W 26. minucie przewaga gospodarzy urosła do 17 oczek (66-49), ale udało się ją zniwelować o 6 punktów.

W ostatnich 10 minutach podopieczni Wojciecha Kamińskiego z trudem odrabiali straty. Po 35 minutach gry przerywali 8 punktami (79-71), ale to było wszystko, na co w piątek było stać legionistów i ostatecznie ulegli Dąbrowie Górniczej aż 17 punktami.

- Dziś zasłużone zwycięstwo odnieśli gospodarze. Zagraliśmy słabo w obronie - to element, który musimy poprawić. Nie mamy dobrego bilansu w lidze, gramy w kratkę i to najwyższy czas żebyśmy zaczęli grać lepiej - powiedział po meczu Łukasz Koszarek.

PLK: MKS Dąbrowa Górnicza 93-76 Legia Warszawa
Kwarty: 22-16, 26-24, 24-21, 21-15