Josue - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Klasyfikacja kanadyjska: Jesień Josue

Woytek, źródło: Legionisci.com

Klasyfikację kanadyjską w rundzie jesiennej zdominował jeden zawodnik - Josue. Kapitan stołecznej drużyny zdobył najwięcej bramek (8) i zanotował najwięcej asyst (5). Na drugim miejscu znalazł się Filip Mladenović z 9 punktami, a na trzecim Paweł Wszołek z dorobkiem 7 punktów.

Bilans sezonu 2022/23
20 meczów: 11 zwycięstw - 6 remisów - 3 porażki, bramki: 32-23
średnia punktów: 1,95
gole na mecz: 1,6
gole stracone na mecz: 1,15



Ciekawostki:

26 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 24 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 5 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w drugim kwadransie pierwszej połowy i ostatnim kwadransie drugiej połowy - po 7 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 1-15 minutą - 1 bramka.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15 minutą - 1 trafienie, a najwięcej traciła w ostatnimi kwadransie drugiej połowy - 8 bramek przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,73 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,46 l.

Dwóch zawodników wystąpiło we wystąpiło we wszystkich meczach. Po 20 spotkań na koncie zgromadzili Rosołek i Wszołek. Najwięcej minut na boisku spędził Josue (1699).

W obecnym sezonie 4 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2022/23 (Ekstraklasa, Puchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Josue8513191699
Mladenović549151365
Wszołek347201614
Carlitos33613883
Muci336191111
Kapustka123191113
Rose22161017
Kramer1110205
Ribeiro1110603
Johansson1111878
Augustyniak1114967
Nawrocki11141070
Rosołek11201134
Pich1113352
Baku1115727

Stan na 18.11.2022.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.


SONDAJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Jacq - 19.11.2022 / 02:33, *.play-internet.pl

Na dwóch pierwszych miejscach zawodnicy, których może zaraz nie być. Brawo Mioduski!!

odpowiedz
Jasio - 19.11.2022 / 09:51, *.autocom.pl

@Jacq:
brawo Josue i Mladen.
co ma Miodek do strzelonych przez nich bramek?

odpowiedz
Fuck Czempionat - 18.11.2022 / 16:47, *.autocom.pl

Zastanawiająca jest kwestia czemu takie ligi jak PKO Bank Polski Ekstraklasa, z ktorej na mundial jedzie 4 zawodników (z duzym prawdopodobienstwem, ze nawet nie wyjda tam na boisko) przerywają swoje rozgrywki na czas mistrzostw. Spokojnie moglibyśmy tak jak nizsze ligi grać i braku tych kilku grajków nikt by nie odczuł.

odpowiedz
Jasio - 19.11.2022 / 09:53, *.autocom.pl

@Fuck Czempionat: Ty tak poważnie? myslisz, ze ekstraklasa nie gra, bo nie ma 4 kopaczy?

odpowiedz
Czesio - 19.11.2022 / 19:13, *.autocom.pl

@Jasio: Jasiu, nie gra bo nie gra cały świat w tym czasie. Pytanie brzmi po co przerywać takie ogórkowe rozgrywki?

odpowiedz
Mlbets - 18.11.2022 / 12:23, *.183.118

Gdyby tylko zamiast Rosołka grał jakiś normalny napastnik...

odpowiedz
Zięciu - 18.11.2022 / 15:23, *.waw.pl

@Mlbets: Zamiast Rosołka proponuję Żurek

odpowiedz
Pit - 18.11.2022 / 18:19, *.t-mobile.pl

@Mlbets:

Normalnego mamy, szkoda tylko, że bez formy. Carlitos w formie 7/10 dałby nam co najmniej kilka pkt. ekstra.

odpowiedz
grzesiek - 18.11.2022 / 11:46, *.centertel.pl

Ribeiro przydaloby sie opylić i w jwgo miejsce kogos

odpowiedz
HHAAHA - 18.11.2022 / 11:39, *.centertel.pl

Jedrzejczyk poleciał na MŚ a nawet asysty nie zaliczyl Slisz kolejny orzeł Sokolowski wzmocnienie pomocy 0-0 Celhaka Charatin na wylocie 5 graczy ktorzy tylko smrodza w szatni

odpowiedz
Arek - 18.11.2022 / 23:52, *.tpnet.pl

@HHAAHA: byłeś, wąchałeś? Czy pieprzysz, aby pieprzyć?

odpowiedz
FWWM - 18.11.2022 / 11:26, *.orange.pl

Brawo Josue! I pomyśleć, że już za pół roku kończy mu się kontrakt...

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 18.11.2022 / 13:45, *.play-internet.pl

@FWWM: A nie za półtora?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.