REKLAMA
REKLAMA

PamiętaMY

Legijna świąteczna paczka na Kresy 2022

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Już po raz trzynasty kibice Legii Warszawa organizują Legijną Świąteczną Paczkę na Kresy. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia legioniści szykują paczki żywnościowe w ramach pomocy dla rodaków zamieszkujących tereny Wileńszczyzny."Jesteśmy im to winni, jako tym, którzy niezmiennie kultywują polskie tradycje, porozumiewają się w polskim języku i zachowują w pamięci swoją tożsamość, wpajając ją kolejnym pokoleniom. Nasza pomoc realizowana jest przy pomocy dwóch polskich szkół w miejscowościach Szumsk i Pakiena, które to szkoły typują bezpośrednich adresatów akcji, znając najlepiej lokalne realia i potrzeby poszczególnych rodzin. Skompletowane paczki jak co roku zostaną przetransportowane na Litwę i przekazane jeszcze przed Świętami" - informują organizatorzy akcji.

Zbiórka trwa do 4 grudnia, a produkty można przywozić do Źródełka (ul. Myśliwiecka 9) w godzinach 8-22 przez cały tydzień. Ewentualne pytania należy kierować na pamietamy2014@gmail.com

Poniżej lista produktów, które w niezmienionym asortymencie są zbierane od kilku lat:
Ryż - 1 kg
Cukier - 1 kg
Olej - 1 litr
Makaron - dowolne opakowanie
Herbata - dowolne opakowanie
Kawa mielona - 250/500g
Czekolada - dowolna, standardowa tabliczka
Owoce w puszce
Szynka w puszce Krakus
Masa makowa - 800g
Ciastka - Delicje


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.