fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Czy Legia powalczy o mistrzostwo? [SONDA]

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na półmetku sezonu 2022/23 Legia Warszawa zajmuje 2. miejsce w tabeli Ekstraklasy, ale strata do prowadzącego Rakowa Częstochowa wynosi aż 9 punktów. Czy wiosną Wojskowi będą w stanie nawiązać walkę z ekipą Marka Papszuna o tytuł najlepszej drużyny w kraju? Po ostatnim meczu trener Kosta Runjaić przyznał, że do tego niezbędne będą wzmocnienia, a na razie na takowe się nie zanosi.

Sprawdziliśmy, czy w ostatnich latach jakiejś drużynie udało się po półmetku odrobić tak dużą stratę i zdobyć mistrzostwo. Wnioski nie są zbyt optymistyczne dla Legii.
* Na potrzeby tego opracowania w sezonach, w których Ekstraklasie rozgrywano 37 kolejek, półmetek ustaliliśmy na 18. kolejkę.



W ostatnich 16 latach (od sezonu 2006/07) tylko raz na półmetku lider miał przewagę 9 punktów nad klubem, który na koniec zajął 1. miejsce. Stało się tak w sezonie 2014/15, kiedy to po 18 kolejkach Legia o 9 punktów wyprzedzała Lecha, a ostatecznie po 37 kolejkach to poznaniacy świętowali mistrzostwo.

Ponadto, były tylko 4 przypadki, w których lider w połowie sezonu miał przewagę większą niż 5 punktów i nie zdobywał mistrzostwa Polski.

W sezonie 2015/16 Piast Gliwice o 7 oczek wyprzedzał Legię, ale warszawiacy zdołali wyprzedzić gliwiczan w końcowej tabeli. Rok później Lechia Gdańsk miała 7 punktów więcej niż Legia, ale roztrwoniła tę przewagę i to Wojskowi cieszyli się z tytułu najlepszej drużyny w Polsce. W sezonie 2018/19 gdańszczanie na półmetku mieli 8 punktów przewagi nad Piastem Gliwice, który następnie zdołał wywalczyć mistrzostwo. Czwarty raz podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 2009/10, kiedy to po 15 kolejkach Wisła Kraków o 6 punktów wyprzedzała późniejszego mistrza, czyli zespół Lecha Poznań.

SONDACzy wierzysz w mistrzostwo Polski Legii Warszawa w sezonie 2022/23?


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (57)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 27.11.2022 / 16:49, *.play-internet.pl

A po co???

odpowiedz
Ogladam mecze na 60 calach - 26.11.2022 / 11:03, *.play-internet.pl

Sonda bez sensu. Sport to poswiecenie. Sportowiec poswieca coraz wiecej by podnosic swoje osiagniecia. W Legii poswieca sie by zarabiac jak najwiecej, a sukcesy to przy okazji.

odpowiedz
AAA - 26.11.2022 / 08:58, *.play-internet.pl

Po zeszłym sezonie i tak jest ok.
Mistrza nie będzie,ważne żeby pudel dał popracować trenerowi i koniecznie bukiet gozdzikôw,laurka i podziękować takim jak kopaczom jak Rosołek ktôry jest lansowany na siłę bo młody.
Juz Skibickiego chcieli na siłę wystawiać a obydwu miejsce to max 2 liga

odpowiedz
Maverick - 25.11.2022 / 19:01, *.play-internet.pl

Droga redakcjo.Tytuł powinien brzmieć:Czy Legia wywalczy mistrzowski tytuł.Bo każda z ekstraklasowych drużyn walczy o mistrza.
Lecz patrząc na skład legii to mówiąc obiektywnie to raczej nie ma szans.Musiało by przyjść do legii 6-7 piłkarzy na bardzo wysokim poziomie.A to w przypadku Mioduskiego jest niemożliwe.Ściągnie jakiś patałachow nie wiadomo skąd po to aby zamydlic nam oczy.Myślę że mistrzostwo zdobędzie albo raków albo Lech.Choć myślę że jeśli raków by zdobył to nie miałby gdzie rozgrywać swych męczy w europejskich pucharach

odpowiedz
(L) eon - 25.11.2022 / 19:41, *.net.pl

@Maverick: Zrozum wreszcie pyro, że LEGIA to się pisze z dużej litery. A swoje dyrdymały o łachu pisz na swoim forum. Zrozum pyrusie że nawet twój sposób budowania zdań daje pyrami. Wont do siebie..A twoje ID ... Spadaj

odpowiedz
bielan@vp.pl - 26.11.2022 / 10:08, *.jmdi.pl

@(L) eon: Jak już poprawiasz to...... zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób

odpowiedz
axlrose - 26.11.2022 / 17:34, *.orange.pl

@bielan@vp.pl: Sprawy składniowe nie zaciemniają przecież sensu (i racji moim zdaniem) w poście (L)eona. Różni ludzie pisują na forum, każdy nieraz wkurza się na wyniki czy styl gry, ale przecież nie można być wiecznym defetystą jak Mavrick.

odpowiedz
(L) eon - 30.11.2022 / 22:43, *.inetia.pl

@bielan@vp.pl: Facet, nie kończyłem polonistyki, tylko bardzo dobry wydział na PW. I co do rusycyzmów to pewnie jesteś jakimś rasowym lajkoniem , który może i przyjechał do Stolicy, tyle że bliżej mu do Galizcji , albo i może do michy z pyrami,ale nigdy się nie urodził na Śródmieściu. A lajkonie są w Warszawie pierwsi do nauki mowy polskiej. Nie pouczaj , takich jak ty widziałem już wielu. Cofnij się, spójrz na próg domostwa i módl się że że tu mieszkasz

odpowiedz
(L) uz - 25.11.2022 / 13:17, *.inetia.pl

Skupmy się na PP, puchar byłby uratowaniem sezonu. Bo miejsce na pudle , prócz pierwszego, to już tylko nagroda pocieszenia, wata na patyku , tak to widzę.

odpowiedz
Piter - 25.11.2022 / 12:28, *.plus.pl

Nawet gdy po poprzedniej rundzie byliśmy w strefie spadkowej, dla nas liczy się tylko mistrzostwo !!!

odpowiedz
olew - 25.11.2022 / 13:40, *.vectranet.pl

@Piter: tak !

odpowiedz
WSL - 25.11.2022 / 12:28, *.orange.pl

Powodzenia LEGIO w rundzie wiosennej !!!

odpowiedz
exsa - 25.11.2022 / 09:29, *.orange.pl

Wierzymy i czekamy na " MISTRZA " ! "LEGIA " !!!

odpowiedz
mojo jojo - 25.11.2022 / 05:11, *.t-mobile.pl

Legia Mistrz! mioduski won!!!

odpowiedz
True story - 25.11.2022 / 01:03, *.232.53

Najbliższy mistrz po śmierci mioduskiego nie wcześniej. On jest tak głupi że zapłacić jest w stanie za brak mistrzostwa bo mistrzostwo mu się nie opłaca. Legia się skurczyła pod względem sportowym i finansowym więc o sukcesie zapomnijmy. Legia to teraz taki średniaczek ligowy jak Zagłębie czy jakaś Wisła Płock.
Jedno pozostaje nie zmienne..... MACIE WIERZYĆ!! WIERZYC ZE LEGIA JEST NADAL TAK SAMO WIELKA. LECICIE! KUPUNECIE! KOSZULKI KARNETY A NAWET MEBLE MIODEK MA W OFERCIE!
Skończ pi....ć jeden z drugim i zejdźcie na ziemię!!

odpowiedz
olew - 25.11.2022 / 03:08, *.vectranet.pl

@True story: a Pan Pogorzelski gore !

odpowiedz
Żmija - 24.11.2022 / 22:42, *.vectranet.pl

W tym sezonie to już pograne…

odpowiedz
onomatopeja22 - 25.11.2022 / 11:01, *.interkam.pl

@Żmija : tez tak mysle!Obysmy utrzymali te druga pozycje bedzie dobrze.Strata do Rakowa zbyt duza a oni nawet grajac kiepskie zawody potrafia wymeczyc jakies 1-0

odpowiedz
Byniu - 24.11.2022 / 22:11, *.centertel.pl

Bez prawdziwych wzmocnień nie ma szans w tym roku

odpowiedz
e(L)o - 24.11.2022 / 20:46, *.ksiezyc.pl

Nie ma szans przez najbliższe 10 lat

odpowiedz
Pi(L) tr - 24.11.2022 / 18:01, *.geckonet.pl

TYLKO LEGIA I TYLKO MISTRZ

odpowiedz
Marce(L)i - 24.11.2022 / 17:55, *.t-mobile.pl

Wierzę ,że powalczy - ale,czy wywalczy? TO JUŻ INNA SPRAWA.Pozdrowienia dla wszystkich fanów "po szalu".

odpowiedz
Numerraz - 24.11.2022 / 16:07, *.orange.pl

W tym sezonie nie ma szans na mistrzostwo.
Raków na pewno złapie zadyszkę ale nie taka żeby przegrać kilka spotkań.
Legia będzie walczyć z Lechem o 2 miejsce.

odpowiedz
axlrose - 24.11.2022 / 16:02, *.tpnet.pl

Takie marzenie, nie tylko moje ale zapewne większości kibiców:
-w zimie zmienia się właściciel na extra bogatego
-kupuje 3-4 bardzo dobrych graczy, którzy z miejsca aklimatyzują się i robią różnicę
-wiosną walimy każdego do zera
-zestrachany Raków gubi punkty
...i mamy mistrza.
Ach, pomarzyć można...

odpowiedz
Lemiesz Grochuw - 24.11.2022 / 16:22, *.plus.pl

@axlrose:

To by miałosens, ale nie wiem czy Leszek Miklas i Piotr Żyto chcieliby powrócić na Łazienkowską, może uda się ich przekonać

odpowiedz
olew - 24.11.2022 / 16:29, *.vectranet.pl

@axlrose: Jest dobry i bogaty właściciel. Seryjne mistrzostwa, puchary, LE, LM, Książenice. Arabów nie chcę. LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
Moran - 26.11.2022 / 14:26, *.telkab.pl

@axlrose: Cristiano jest do wziecia za frajer ????

odpowiedz
axlrose - 26.11.2022 / 17:37, *.orange.pl

@Moran: To chyba jeszcze nie ten rozmiar buta...

odpowiedz
Arek - 24.11.2022 / 15:30, *.tpnet.pl

Nie ma co się łudzić. Za duża strata. Chociaż powalczyć, pewnie powalczą.

odpowiedz
WSL - 24.11.2022 / 14:18, *.orange.pl

Bedzie ciezko ale dopoki pilka w grze to nie wiadomo co sie wydarzy jednym slowem zobaczymy !!!

odpowiedz
olew - 24.11.2022 / 13:55, *.vectranet.pl

Legia od zawsze walczy o mistrzostwo, taka karma ... Zmieniają się rakowy, górniki, wisły, widzewy, a my zawsze na ich drodze. Dlatego jest wyjątkowa dla wszystkich Polaków. Z to nas albo szanują , albo nienawidzą , albo jedno i drugie; a dla nas Legunów, po prostu "od kolebki aż po grób ..." . W tym sezonie nie będzie inaczej. Co będzie w maju, zobaczymy. Mamy dobry kalendarz...

odpowiedz
Gnz - 24.11.2022 / 15:25, *.play-internet.pl

@olew: Dla nas Legionistów, nie Legunów ????
Pozdro

odpowiedz
chrisSiekierki - 24.11.2022 / 16:36, *.vectranet.pl

@Gnz: Nazwą Leguny określali się Legioniści Piłsudskiego. Nawet jest stara piosenka " Leguny w niebie"

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 24.11.2022 / 17:38, *.play-internet.pl

@chrisSiekierki: To na Kasztance na Legię przyjeżdżaj-Legunie.

odpowiedz
oLaf - 24.11.2022 / 13:39, *.vectranet.pl

walczyć trzeba i wierzyć, chociaż szanse są poniżej 10%, a jak się weźmie pod uwagę jak poukładany jest Raków a jakiego gamonia (Mioduskiego) my mamy to ... poniżej 5% ....

odpowiedz
Rysio - 24.11.2022 / 13:38, *.play-internet.pl

Walczyć trzeba..bodaj w roku 93 mieliśmy na półmetku 10 punktów straty do Lech i ostatecznie to zniwelowaliśmy,więc oby była forma to kto wie...

odpowiedz
Kobo(L)t - 24.11.2022 / 13:28, *.vectranet.pl

Walczyć trzeba do końca to tylko ekstraklasa. Zobaczymy co się wydarzy w przerwie zimowej i czy np. czasem Raków nie zostanie rozkupiony. Zresztą dla nas najważniejsze jest budowanie własnej kadry, bo inaczej czeka nas cięzkich kilka lat.

odpowiedz
oLaf - 24.11.2022 / 13:40, *.vectranet.pl

@Kobo(L)t: taaa, "Raków rozkupiony" ... właśnie podpisali nową umowę z Ivi Lopezem bo zapewne "mają za mało pieniędzy"... ; P

Reszta - zgoda.

odpowiedz
Andrzej74 - 24.11.2022 / 13:08, *.plus.pl

Legia zamiast myśleć o MP bardziej powinna koncentrować się na obronie 2-go miejsca bo przewagę ma mizerną nad ,,grupą pościgową"

odpowiedz
Peter - 24.11.2022 / 14:43, *.vectranet.pl

@Andrzej74: Dokładnie tak. Utrzymanie drugiego miejsca będzie ogromnym sukcesem.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 24.11.2022 / 19:30, *.play-internet.pl

@Andrzej74: W tym sezonie max to wicemistrzostwo w EX i trzeba też powalczyć o kolejny Puchar Polski

odpowiedz
Karol - 24.11.2022 / 13:07, *.orange.pl

Proponuje rozbudować sondę o wiarę w zdobycie Pucharu Polski :-) W puchar zawsze można wierzyć :D:D:D

odpowiedz
danije(L) - 24.11.2022 / 13:06, *.vectranet.pl

Trzeba mieć na uwadze, że Raków nie pracuje na to mistrzostwo "od wczoraj" tylko, co najmniej od 6 lat tj. od kiedy Papszun zaczął tam pracę...

odpowiedz
(L)egia - 24.11.2022 / 13:04, *.virginm.net

Niestety, ale Raków odjeżdźa coraz dalej. Wiadomo, że to piłka i różne cuda się już zdarzały w historii, ale oni najzwyczajniej dobrze grają w piłkę i są na dobrej drodze do mistrzostwa, w przeciwieństwie do nas.

odpowiedz
MaLy PowisLe - 24.11.2022 / 12:57, *.chello.pl

Nie zdawałem sobie sprawy że jest tylu naiwnych ludzi na ziemi :O A może głupich sam nie wiem. Wiadomo że Raków jest poza zasięgiem. Pytanie czy na przestrzeni 5 lat jakieś mistrzostwo wpadnie.. Przy Panu Darku i biorąc pod uwagę to co zrobił przez ostatnie 5 lat może być bardzo ciężko. Obecnie Raków i Lech poza zasięgiem. Pan Dariusz nas zrównał sportowo z Pogonią(przy ich wzroście poziomu sportowego).

odpowiedz
oLaf - 24.11.2022 / 13:42, *.vectranet.pl

@MaLy PowisLe: do Darka się nie mówi "Panie" a jedynie: "Miałeś chamie złoty róg...." ; )))

odpowiedz
Ding - 24.11.2022 / 12:55, *.chello.pl

Czy wierzę w zdobycie przez L MP? Tak.
Czy L zdobędzie MP? Nie

odpowiedz
majusL@legionista.com - 24.11.2022 / 12:54, *.214.95

Legia bedzie MP !!! co sezon jakis piast czy lechia pedzi jak rakow w tym sezonie, by w marcu wywalic sie na ryj

o Mistrzostwo walcz, Ukochana ma !!!

odpowiedz
t - 24.11.2022 / 12:41, *.edu.pl

Ta przerwa na Mistrzostwa Świata jest idealna dla trenera Runjaica. Ma czas by poukładać pewne rzeczy na nowo. W wakacje miał za mało czasu na to. Oby teraz to się udało i Legia zaczęła grać jeszcze lepiej.
Oczywiście ważne by miał możliwość ściągnąć 2-3 nowych piłkarzy i wzmocnić zespół.
Dogonić Raków będzie ciężko, ale Wiara przenosi góry!

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 24.11.2022 / 15:05, *.plus.pl

@t: Ta przerwa na Mistrzostwa Świata jest idealna dla trenera Runjaica.
Ale tylko dlatego że będzie miał wymówkę przez drugą część sezonu że nie miał wszystkich dostępnych piłkarzy ze względu na te mistrzostwa.

odpowiedz
ReaL - 24.11.2022 / 12:17, *.39.65

Dawniej rozmawialiśmy o LM, teraz tematem jest miejsce w rodzimej tabeli. Co za upadek.

odpowiedz
Ding - 24.11.2022 / 20:22, *.chello.pl

@ReaL: Do tej LM awansowaliśmy na kredyt 6,5 roku temu i do tej pory spłacamy długi z tego tytułu

odpowiedz
Miasto dupiarza Rafałka - 24.11.2022 / 12:15, *.play-internet.pl

W tym sezonie o wicemistrza

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.11.2022 / 12:14, *.orange.pl

Do autora pytania: Czy w przerwie zimowej będą wzmocnienia? Jeżeli tak, to jakie? Czy zostanie sprzedany któryś z zawodników, jeżeli tak, to który?

odpowiedz
Woytek / Legionisci.com - 24.11.2022 / 12:20, *.legionisci.com

@Leśny Dziadek: Zapewne przekonamy się wkrótce. Zakładam, że jak ktoś odejdzie, to pewnie ktoś przyjdzie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.11.2022 / 22:08, *.orange.pl

@Woytek / Legionisci.com: Gdy wszystko będzie jasne, wtedy zagłosuję w sondzie. Pozdrowienia

odpowiedz
grzesiek - 24.11.2022 / 12:06, *.centertel.pl

Raczej nie no bo...raków?

odpowiedz