fot. OFMC
REKLAMA

PamiętaMY

Legioniści w 104. rocznicę Obrony Lwowa

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek wieczorem, z okazji przypadającej 104. rocznicy Obrony Lwowa, delegacja kibiców Legii zapaliła znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza ku Pamięci i Chwale Lwowskich Orląt i pozostałych Bohaterów walk o polski Lwów.

Nic tak trwale nie łączy Warszawy ze Lwowem jak właśnie to miejsce pamięci - Grób Nieznanego Żołnierza, w którym od 1925 roku spoczywają prochy anonimowego Bohatera z Cmentarza Obrońców Lwowa. To trzeba pamiętać: w warszawskim Grobie Nieznanego Żołnierza leży jedno z Lwowskich Orląt, a sam Lwów w okresie zaborów był "Piemontem Polskiej Niepodległości". Te fakty na zawsze będą symbolami trwałego związku Lwowa z Polską.


fot. OFMC


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Daniel (L) - 24.11.2022 / 22:47, *.41.106

Polskie Kresy, polski Lwów. Warto poczytać na ten temat. Jak zawsze jest moc. Brawo kibice ????????????

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.