Kibice Lechii na meczu PP z Radomiakiem - fot. tylkoradomiak.pl
REKLAMA

Lechia ZG chce zagrać z Legią w obecności 5 tys. fanów

Bodziach, źródło: Legionisci.com / wzielonej.pl

Przeciwnik Legii Warszawa w 1/4 finału Pucharu Polski czyni starania, by spotkanie w Zielonej Górze mogło obejrzeć co najmniej 5 tysięcy kibiców. Klub chce rozegrać je na stadionie lekkoatletycznym przylegającym do stadionu piłkarskiego, ze względu na większą pojemność trybun.

Dotychczasowe mecze III-ligowej Lechii nie były zgłaszane jako imprezy masowe, a w związku z powyższym, mogło je oglądać jedynie 999 widzów. Niedawno na stadionie piłkarskim przy ul. Sulechowskiej zamontowano 746 nowych krzesełek, a inwestycja kosztowała 320 tys. złotych.

Przyjazd Legii oczywiście wzbudził o wiele większe zainteresowanie zielonogórskiej publiczności, choć już we wcześniejszych rundach Lechia mierzyła się z dwoma przeciwnikami z ekstraklasy - Jagiellonią i Radomiakiem.

Krzysztof Stacewicz, dyrektor zarządzający Lechii, przyznaje, że klub czyni starania, aby mecz odbył się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Sulechowskiej w obecności 5 tysięcy kibiców. - Jest tam 6800 miejsc. Z czego, jeśli wydzielimy sektor gości i strefy buforowe, to wyjdzie nam, że możemy zorganizować imprezę dla 5 tys. kibiców. Oczywiście, że będą tacy, którzy biletu nie nabędą, ale myślę, że nikt w nas nie będzie rzucał kamieniami. To jest maksimum zdroworozsądkowe, które możemy zrobić - powiedział w rozmowie z wzielonej.pl.

Kluczowe dla rozegrania meczu w obecności pięciu tysięcy fanów będą opinie odpowiednich służb. W przyszłym tygodniu władze klubu spotkają sę z policją. Wiadomo, że klub nie bierze pod uwagę przeniesienia spotkania do innego miasta w województwie, dysponującego większym obiektem. - Różne scenariusze były omawiane, ale mecz 800-lecia Zielonej Góry powinien się odbyć w Zielonej Górze. To nakazuje logika - powiedział dyrektor klubu.

Spotkania ćwierćfinałowe zaplanowano 28 lutego - 2 marca przyszłego roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Plaskacz - 30.11.2022 / 04:11, *.net.pl

Ultraska żużlowego Falubazu zrobiła zacną oprawę z okazji rocznicy PW44. Szacunek

odpowiedz
SzaLoneLata90te! - 27.11.2022 / 20:19, *.102.16

ZieLona Gòra zawsze z Legiá jak Kraśnik, GóraL Zakopane,czy KoLobrzeg!aaa Jastrzèbia gòra jeszcze!i Łeba latem kiedy na kilkanascie aut smigalismy po dyskotekach!????Lata 90te aLe sie działo✨

odpowiedz
XYZ - 27.11.2022 / 11:35, *.play-internet.pl

Byłem na Lechii Z.G.jak grała z Pogonią w (chyba) 3 lidze.....Fajny wyjazd,na mieście bez żadnych sytuacji "stykowych"a nastawienie miejscowych ludków zdecydowanie proLegijne.Przed i po meczu piwko na rynku spokojnie można było wypić w pubach,oczywiście nie kryjąc się zbyt mocno z barwami,a na dworcu,jak już wracaliśmy do Warszawy,to Falubazy aż się trzęśli,żeby sobie z nami zgodę zrobić,a "Faaaauuuulubaz i Legiaaaaa......." niosło się po całym dworcu......Fajny wyjazd,jak i wszystkie pozostałe zresztą w tamtych czasach.Teraz pewnie dominującą przyśpiewką będzie "przyyyyyyszliścieeeee chaaaaamyyyyy.......".Ech,żeby tylko miejscowi nie stwierdzili tego samego o nas.....I nie chodzi o "hoolturalny doping"tylko fason trzeba trzymać,bo Warszawiak wie,kiedy dać w mordę,a kiedy elegancko się zachować.Wbijanie na stadion i wyzywanie miejscowych (bez prowokacji z ich strony oczywiście) od "chamów" świadczy tylko o naszym poziomie.....Cóż,zdrówka......

odpowiedz
tomi - 27.11.2022 / 16:24, *.chello.pl

@XYZ: Mało kogo obchodzi co tam w Zielonej Górze dzieje się i co śpiewają,a kibicowsko to jest TRZECIA liga.Falubaz to sobie może robić zgode z Lechią Dzierżoniów,a nie Legią.

odpowiedz
WSL - 26.11.2022 / 11:06, *.orange.pl

To sie chwali bo przyjedzie "LEGIA" a wiec nie byle kto !!!

odpowiedz
Jihad - 26.11.2022 / 07:19, *.255.4

Ciekawe jak będzie można nabyć bilet. Marzy mi się dostęp do jakiejś papierowej wersji

odpowiedz
Arek - 26.11.2022 / 00:16, *.tpnet.pl

No i fajnie. Niech grają u siebie nawet przy pełnej widowni bez buforów. Dla nich tam, taki mecz to święto, więc niech działają i wbijają w jak największej liczbie. A dla nas, też ciekawy wyjazd. Pełna egzotyka. Bo ja żadnych meczów z Zg. nie kojarzę przynajmniej.

odpowiedz
Polska - 26.11.2022 / 00:14, *.inetia.pl

W samej Lechii kilku Legionistów.w ZG też sporo.

odpowiedz
Robert - 25.11.2022 / 18:44, *.play-internet.pl

Mecz 800-lecia Zielonej Góry - nieźle.

odpowiedz
Jesteśmy Najlepsi! - 26.11.2022 / 00:23, *.chello.pl

@Robert: Wielka LEGIA!

odpowiedz
Alan - 25.11.2022 / 17:17, *.t-mobile.pl

Oby tylko Ci co tam pojadą nie wyzywali miejscowych ( głównie rodzin i dzieci ) od chamow tak jak to miało swego czasu miejsce w Opolu na PP z Rychem Zdzieszowice.

odpowiedz
L - 25.11.2022 / 19:20, *.waw.pl

@Alan: oby miejscowi nie wyzywali Legii (pilkarzy, sztabu) od najgorszych jak to ma miejsce na kazdym wyjezdzie to nikt ich nie bedzie nazywal chamami. Nazywanie chama chamem to nie wyzwiska. Idz juz na forum swojego klubu bo robisz sie strasznie meczacy i nudny. Ciagle to samo piszesz i udajesz kibica Legii, ktorym nie jestes.

odpowiedz
Alan - 26.11.2022 / 05:43, *.t-mobile.pl

@L:
Odnoszę się do konkretnego meczu a Ty uogólniasz ( wtedy zadnego ublizania nie bylo ze strony miejsowych bo jeszcze raz powtorze na trybunach byly glownie rodziny z dziećmi ) No i co masz na mysli nazywając ludzi chamami..... Bo dla Mnie to nie miejsce urodzenia jest ważne ale zachowania a ten wyjazd na długo zapadł mi w pamięci bo oglądałem go w tv gdzie doping a raczej nasze wyzwiska w kierunku miejscowych bylo słychać aż za dobrze.....a to był Ruch Zdzieszowice a nie jakas np. Arka czy inna kosa.

odpowiedz
Rob - 26.11.2022 / 08:05, *.play-internet.pl

@Alan: ty anal weź już przestań...

odpowiedz
Qwe - 25.11.2022 / 16:42, *.play-internet.pl

A czemu nie na falubazie?

odpowiedz
Peter - 25.11.2022 / 18:02, *.vectranet.pl

@Qwe: To nie jest stadion piłkarski, nie ma tam nawet bramek ani murawy :-D

odpowiedz
Ding - 25.11.2022 / 18:51, *.chello.pl

@Qwe: bo żużel w Warszawie się nie przyjął

odpowiedz
Peter - 25.11.2022 / 20:09, *.vectranet.pl

@Ding: A szkoda...

odpowiedz
Piotr - 26.11.2022 / 13:48, *.orange.pl

@Ding: Pamiętam jak ten przydupas bolaka - wachowski napinał się z żuzlem na stadionie Gwardii i jeszcze wyścigi na lodzie na Stegnach też dla niego robili

odpowiedz
Piotrek Ochota - 27.11.2022 / 08:53, *.t-mobile.pl

@Piotr: Pamiętam. Nawet chodziłem na oba.
A co do tematu - będzie świetny wyjazd. Przypomina mi się Bydgoszcz 3.05.2011

odpowiedz
Hakon - 27.11.2022 / 17:33, *.plus.pl

@Peter: płyta jest całkiem niezła. Tylko zdjąć reklamy i zamontować bramki.

odpowiedz
ZC - 28.11.2022 / 10:27, *.t-mobile.pl

@Piotr: Boniek i Gollobowie byli zaangażowani

odpowiedz