Jakub Straszewski
REKLAMA

Boks

Jakub Straszewski wicemistrzem Polski seniorów

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dziś w Zabrzu zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Zawodnik Klubu Bokserskiego Legia i były pięściarz Championa Włocławek, Jakub Straszewski zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 86 kilogramów. Miesiąc wcześniej zdobył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski, a w roku ubiegłym zdobył srebrny medal młodzieżowych Mistrzostw Świata.

W Zabrzu, w drodze do finału legionista wygrał jednogłośnie na punkty trzy walki - z Michałem Wiktorowskim, Patrykiem Atanowiczem i Klemensem Szczepaniakiem.

W finale Straszewski mierzył się z Tomaszem Niedźwieckim, brązowym medalistą tegorocznych Mistrzostw Europy. Walka długo była bardzo wyrównana, po dwóch rundach na kartach sędziowskich były cztery remisy, ale na niespełna półtorej minuty przed końcem, Niedźwiecki przeprowadził akcję, która zdecydowała o jego końcowej wygranej na punkty (jednogłośnie). Zawodnik kieleckiego klubu skontrował Straszewskiego, poprawiając następnie prawym sierpowym, i po tych ciosach sędzia liczył naszego zawodnika. Straszewski do końca starał się trafić rywala, by odrobić straty, ale czasu do końca pojedynku było już niestety za mało.
Finałową walkę można obejrzeć TUTAJ.

Wyniki Jakuba Straszewskiego w MP seniorów:
I runda: Jakub Straszewski - Michał Wiktorowski (Gwardia Szczytno) 5:0
1/4 finału: Jakub Straszewski - Patryk Atanowicz 5:0
1/2 finału: Jakub Straszewski - Klemens Szczepaniak (BBB Serca Krakowa) 5:0
Finał: Jakub Straszewski - Tomasz Niedźwiecki (KKB Rushh Kielce) 0:5
przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.