fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wymiana murawy po sezonie

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Pod koniec rundy jesiennej piłkarze i sztab szkoleniowy zwracali uwagę na kiepski stan murawy na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Choć w bieżącym sezonie Legia nie grała w europejskich pucharach, to murawa była użytkowana dodatkowo przez zespół Szachtara Donieck w Lidze Mistrzów. Ostatni raz nawierzchnia wymieniana była we wrześniu 2019 roku. Jak się dowiedzieliśmy przed rundą wiosenną nie nastąpi jej wymiana.Rozważano wymianę murawy zimą, ale nie było gwarancji, że trawa odpowiednio się ukorzeni przy niesprzyjającej pogodzie. Zamiast tego klub podjął decyzję o tym, by zimą zintensyfikować prace naprawcze i maksymalnie przywrócić jakość boiska, poprzez dosiewanie specjalnymi mieszankami i dodatkową ochronę podczas gorszej pogody.

Natomiast po sezonie zaplanowane są gruntowne prace nad modernizacją całego boiska. Na przełomie czerwca i lipca wymienione zostaną wszystkie warstwy murawy. Ostatni raz takie prace odbyły się osiem lat temu. Operacja ma kosztować blisko 2 miliony złotych.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.