Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Pekhart rozwiązał kontrakt. Szwedzi chcą Johanssona?

Woytek - Wiadomość archiwalna

Tomas Pekhart odszedł z Legii po zakończeniu ubiegłego sezonu. Legia kusiła czeskiego napastnika, ale wybrał atrakcyjniejszą finansowo ofertę Gaziantep FK. Zaledwie po półrocznym pobycie w Turcji Pekhart zdecydował się rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Jesienią wystąpił w 12 spotkaniach i zdobył 2 bramki. W sumie rozegrał 515 minut, czyli niecałe 6 pełnych meczów.Ruchy zimowe transferowe Legia uzależnia przede wszystkim od tego, czy ktoś z drużyny odejdzie. Trener powtarza jednak, że potrzebuje napastnika, szczególnie w kontekście kontuzji Blaza Kramera. 26-latek najprawdopodobniej nie będzie dostępny przez najbliższe 3 miesiące. Czy klub z Łazienkowskiej podejmie rozmowy 33-letnim Czechem, który podczas pobytu przy Łazienkowskiej zdobył 39 bramek w 90 spotkaniach? "Od teraz jestem wolnym agentem i nie mogę się doczekać styczniowego okienka transferowego" - napisał w mediach społecznościowych zawodnik.

"Ikea" wróci do Szwecji?

Według szwedzkiego "Sportbladet" Mattias Johansson znalazł się na liście życzeń AIK Solna. 30-letni obrońca na początku tego sezonu był podstawowym zawodnikiem Legii, ale po zmianie ustawienia na trzech obrońców przestał być pierwszym wyborem trenera Kosty Runjaicia. Do końca jego umowy z Legią pozostało zaledwie 6 miesięcy, a przy Łazienkowskiej nie są przekonani czy warto rozmawiać o przedłużeniu umowy. "Ikea" ma łatkę gracza, który raz po raz ma problemy zdrowotne, więc nie powinna mu robić problemów w przypadku ewentualnego transferu. Johansson po pierwszym stycznia będzie mógł bez przeszkód rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.