Przemysław Małecki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Małecki: Jesteśmy zadowoleni ze sparingów

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Pierwsze dni treningów poświeciliśmy na testy i doskonalenie elementów dotyczących modelu gry, w jaki sposób chcemy grać, przede wszystkim jak budować swoje akcje, ale też bronić w strefie wysokiej. Takie były założenia na te 2 sparingi - żeby wszyscy zawodnicy zagrali w podobnym wymiarze czasowym, wykonali podobną pracę jeśli chodzi o aspekty motoryczne, ale też żeby zrealizować to, nad czym pracowaliśmy w tych dwóch mikrocyklach treningowych, sprawdzić, jak będzie to funkcjonowało w meczu - powiedział po meczu z Motorem Lublin asystent pierwszego trenera Legii, Przemysław Małecki.

{VIDEOA}

- Na gorąco można powiedzieć, że z dwóch powodów jesteśmy zadowoleni. Po pierwsze z tego, że praktycznie wszyscy są zdrowi. Z Carlitosem nie dzieje się nic poważnego, czeka go kilkudniowa przerwa. Jakościowo też jesteśmy zadowoleni z tego, jak wyglądały te mecze. Graliśmy na swoich zasadach, według tego, co sobie planowaliśmy. W wielu fragmentach występowały te rzeczy, na które zwracaliśmy uwagę na treningach. Nie ma z nami Blaza Kramera, ale jego nie było od początku, to wcześniejsza historia. Ważne, że nic się nie wydarzyło pod względem zdrowotnym w okresie treningowym i meczowym.

- Obraliśmy już pewien kierunek i w tym kierunku chcemy podążać. Nie zamykamy się na inne opcje, ale chcemy teraz dopracować te elementy, które mają nas cechować. Szczególnie w tym okresie mocno skupiamy się na tych elementach taktyki, zasad, które chcemy widzieć w naszej grze wiosną.

- Każdy z młodych zawodników wygląda dobrze. Igor Strzałek jest skuteczny. Od pierwszego treningu widzimy, że prezentuje się fajnie. Również i Kacper Skibicki, Kamiński, Jędrasik, a powinien być również Ziółkowski, ale on się rozchorował. Cieszy nas, że chłopaki wchodzą i fajnie, odważnie walczą o swoje miejsce. Na dzień dzisiejszy Wiktor Kamiński dołączył tylko na mecz, nie funkcjonuje z nami na co dzień. Jędrasik i Ziółkowski dołączyli wcześniej, ale jeszcze nie zapadły decyzje, czy pojadą na zgrupowanie do Turcji. Kadrowicze dołączą do nas po Nowym Roku.

- Nie mamy problemów kadrowych. Mamy 21-22 zawodników. Na krótko wypadł nam Carlitos. W tym okresie ważne jest, żeby zobaczyć młodych chłopaków. To też jest szansa dla nich, a zobaczymy, co będzie potem. Widzimy z jakim zapałem i zaangażowaniem chłopaki pracują i to nas napawa optymizmem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Super Coach - 12.12.2022 / 21:57, *.57.87

Do Dubaiu kiedyś Strzałka zabraLi i ho wychwaLali a potem hu... nic asz do dziś, aby wreście chłopak wskoczył na stałe do jedynki bo zasługuje na 1000%!

odpowiedz
Pytanko - 11.12.2022 / 00:25, *.lunet.eu

Za donosicielstwo do prezesa, ten pan w ogóle nie powinien być cytowany przez szanującą się redakcję. Wstyd.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 11.12.2022 / 12:28, *.plus.pl

@Pytanko:

Ty to jesteś prawilniak, jak auto ci zwiną to honorowo odpuścisz i nie zgłosisz, a za rodzinę osobiście weźmiesz kredyt i zapłacisz haracz bez pomocy

odpowiedz
exsa - 10.12.2022 / 16:56, *.orange.pl

Oby to sie przelozylo na gre w rundzie wiosennej !!!!

odpowiedz
LegiaFans - 10.12.2022 / 15:29, *.chello.pl

Wa(L)czyć Trenować Warszawa Musi Panować (L)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.