Marek Kania
REKLAMA

Łyżwiarstwo

Marek Kania 17. w PŚ w Calgary na 1000m

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W niedzielnym starcie podczas trzecich zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, Marek Kania z Legii Warszawa zajął 17. miejsce w wyścigu na 1000 metrów w dywizji B. Legionista uzyskał wynik 1:09.114 minuty, o 1.64 sekundy gorszy od zwycięzcy, Włocha, Davida Bosa.

Tym samym legionista zdobył pierwsze (cztery) punkty w obecnym sezonie do rankingu PŚ na 1000 metrów. W pierwszych zawodach PŚ, Marek Kania startował tylko na 500 metrów. Obecnie zajmuje 43. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 16-18 grudnia również w Calgary w Kanadzie, a w dniach 6-8 stycznia przyszłego roku nasz zawodnik startować będzie w norweskim Hamar. W połowie lutego dwukrotnie zawody PŚ odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.