Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kosta Runjaić (trener Legii): W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrą piłkę, jak w meczu z Koroną. Mieliśmy całkowicie mecz pod kontrolą, strzeliliśmy gola. W drugiej połowie Zagłębie, które jest moim zdaniem bardzo dobrą drużyną, podjęło ryzyko. Prowadziliśmy 2-0, ale niepotrzebnie straciliśmy kontaktową bramkę i do końca trwała twarda walka o punkty.

Oba zespoły walczyły do końca. Liczby, które widziałem po meczu, były bardzo wysokie - dystans przebiegnięty, sprinty. Obie drużyny miały dużo energii i zostawiły ją na boisku, ale myślę, że ostatecznie zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Graliśmy z dużym zaangażowaniem, mieliśmy dobry balans w zespole. W składzie było wielu młodzieżowców, ale i starsi zawodnicy jak Jędza, Mladen, Josue, Wszołek i Slisz - wszyscy zagrali dziś bardzo dobry mecz. Igor Strzałek jest młodym zawodnikiem, ale zagrał dziś ważny mecz. Jest w dobrej formie i swoją postawą zasłużył na grę. Dla nas było naturalnym wstawienie go do składu w miejsce pauzującego Bartosza Kapustki. Nie grał nerwowo i wykonał dobrą pracę. To dla niego początek, jestem zadowolony z progresu w jego grze.

Jestem dumny z postawy drużyny. Teraz chwila odpoczynku i skupiamy się na kolejnym meczu domowym.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 53601
START: 15.07.2022 / KONIEC: 03.06.2023