Płonąca pochodnia z oprawy legionistów na meczu z Widzewem - fot. Michał Wyszyński / SKLW
REKLAMA

Na stadionach: Oprawa kompletna

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami bardzo ciekawy kibicowsko tydzień. W ekstraklasie najwięcej działo się podczas meczu Legii z Widzewem, gdzie do pełnych trybun i pełnej klatki, doszły dobre oprawy z obu stron, a także konkretne racowisko po stronie Legii. Choreografię zaprezentowaną przez Nieznanych Sprawców można uznać za kompletną - pomysłową, innowacyjną i dopracowaną z najmniejszymi detalami. Konkretnie na wyjazdowym meczu ze Śląskiem zaprezentował się Lech, który przyjechał do Wrocławia w 2050 osób z bardzo dobrym pokazem pirotechnicznym.

Lechici na rewanżowym z Bodo/Glimt zaprezentowali oprawę "Hooligans Champions League". Lech awansował do kolejnej rundy Ligi Konferencji, w której zagra z ciekawym kibicowsko rywalem - Djurgardens. Po ostatnim meczu ze Śląskiem, Widzew zamknął sektor gości na swoim stadionie - oficjalnie z powodu zniszczeń w toaletach.

Oprawy w ostatnim tygodniu zaprezentowali również kibice Lechii, Zagłębia Sosnowiec, ŁKS-u, Podbeskidzia i Olimpii Grudziądz. Bardzo ciekawą zapowiedź wyjazdowego meczu ze Stomilem przygotowali fani Olimpii Elbląg.Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Lech Poznań (2085)
Na meczu we Wrocławiu niespełna 14 tysięcy kibiców na trybunach, w tym bardzo liczna grupa kibiców z Poznania (2050). Fani WKS-u musieli się mocno zmobilizować, aby być lepiej słyszalnym od licznej grupy poznaniaków. Kibice Śląska wywiesili transparent "To nie nasza wojna" z przekreśloną banderowską flagą. Poznaniacy konkretnie oflagowali swój sektor i zaprezentowali bardzo konkretny pokaz pirotechniczny w sektorze gości.

Legia Warszawa - Widzew Łódź (1730)
Komplet widzów obejrzał mecz Legii z Widzewem. Przyjezdni przyjechali dwoma pociągami specjalnymi w 1730 osób, z których część została zawinięta przez policję przed meczem. RTS zaprezentował w II połowie malowaną sektorówkę przedstawiającą postać kibica uderzającego dłonią w pierś z herbem swojego klubu oraz transparent "Ten złoty herb" + później "ty z dumą noś". Całość uzupełniła skromna ilość stroboskopów i kolejne dwa transparenty tworzące hasło "I nie pozwól by obrażał go ktoś". Legioniści na wyjście piłkarzy zaprezentowali oprawę - sektorówkę przedstawiającą kobietę (z logo amerykańskiej wytwórni Columbia Pictures) z wyciągniętą do góry - niczym Statua Wolności - prawą dłonią trzymającą pochodnię. Żyletę przykryła malowana sektorówka, łącząca się z wysokim transparentem na dole w czerwono-biało-zielonych barwach z hasłem "ULTRAS" (czcionka również z filmowej czołówki Columbia Pictures). Całość uzupełniły race odpalone na dachu idealnie wkomponowujące się pochodnię. W drugiej połowie na Żylecie miało miejsce największe racowisko w historii ruchu kibicowskiego na Legii - ok. 320 rac. Na trybunach zawisł transparent "Putin chuj".

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica (700)
Na poniedziałkowych derbach Dolnego Śląska, bardzo przyzwoita frekwencja w młynie Zagłębia i niezła (ponad 700 os.) liczba Miedzi. Przyjezdni przyjechali pociągiem, w niebieskich koszulkach. Dobrze oflagowali swój sektor i odpalili race. Zagłębie z oprawą składającą się z transparentu "Różne miasta - jedne barwy - jedna pasja", trzech malowanych sektorówek poprzekładanych chorągiewkami w barwach oraz pokazu pirotechnicznego - najpierw świec dymnych, później ogni wrocławskich, strobo i rac.

Piast Gliwice - Cracovia (489)
Fani Cracovii przyjechali do Gliwic w 489 osób, w tym Sandecja (67 z dwiema flagami). Przyjezdni wywiesili 13 flag. Piasta w młynie ok. 300.

Stal Mielec - Górnik Zabrze (360)
Zabrzanie wykorzystali pulę biletów na wyjazd do Mielca, gdzie konkretnie oflagowali sektor gości. Wraz z nimi Wisłoka (56) i GKS (5).

Lechia Gdańsk - Radomiak Radom (300)
Fani Radomiaka do Gdańska przyjechali pociągiem w ok. 300 osób. Lechiści zaprezentowali oprawę - transparent "Lechia to my", sektorówkę w kształcie koszulki i machajki oraz strobo i ognie wrocławskie. Bardzo słaba frekwencja na stadionie - niewiele ponad 5,1 tys. kibiców.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin (200)
Około 4 tysięcy kibiców na meczu w Płocku. Gospodarze wpuścili na swoje sektory delegację Pogoni (200) z flagą.

Warta Poznań - Korona Kielce (110)
Koroniarze do Grodziska Wielkopolskiego przyjechali w 110 osób ze skromnym oflagowaniem.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (90)
Raków w piątek przyjechał do Białegostoku w 90 osób z dwiema niewielkimi flagami i jednym transparentem. Jagiellonia z przyzwoitym młynem.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów - Stal Rzeszów (353)
Bardzo dobra liczba chorzowian na meczu rozgrywanym w Gliwicach. Stal również w dobrej liczbie - 353 osoby, w tym Karpaty (50), Łada (5) i Polonia (3).

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów (172)
Chrobry przyjechał do Łodzi w 172 osoby, w tym Stilon Gorzów (69) z kilkoma flagami. Z obu stron sporo wymiany uprzejmości. ŁKS z pokazem pirotechnicznym.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy (126)
Gospodarzy w młynie 230. Zaprezentowali oprawę - sektorówkę z herbami miasta i klubu, transparent z panoramą miasta oraz piro.

Resovia - Górnik Łęczna (78)

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice (-)
Otwarcie nowego stadionu w Sosnowcu zgromadziło komplet widzów (11,6 tys.). Niestety meczu nie mogli zobaczyć przyjezdni. Sosnowiczanie wspierani przez Legię (800), Olimpię, Czuwaj, Beskid (42) i Slavię. W II połowie zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Pamiętniki z wakacji", malowanej sektorówki oraz kilkunastu rac.


Wyjazd tygodnia: 2085 kibiców Lecha we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Widzewem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Widzewem Łódź:
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:Zagłębie Lubin na meczu z Miedzią Legnica:Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:Śląsk Wrocław na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:

Jagiellonia Białystok na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Lechia Gdańsk na meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Lech Poznań na meczu z Bodo Glimt:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Bodo Glimt na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z GKS-em Katowice:


ŁKS Łódź na meczu z Chrobrym Głogów:


Ruch Chorzów na meczu ze Stalą Rzeszów (w Gliwicach):


Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów (w Gliwicach):


Stomil Olsztyn na meczu z Polonią Warszawa:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z GKS-em Tychy:


Olimpia Grudziądz na meczu z Gedanią Gdańsk:


Hutnik Kraków na wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.