Kosz 3x3

Legia wygrała Lotto 3x3 Ligę!

W sobotę rozegrano turniej finałowy pierwszej edycji Lotto 3x3 Ligi, w której udział wzięły wszystkie drużyny grające w sezonie 2022/23 w PLK (czyli w koszykówce 5x5). Legia wygrała, zdobywając decydujące 2 punkty na 30 sekund przed końcem meczu! W ćwierćfinałowym meczu Legia Warszawa pokonała Start Lublin 21-14, zdobywając decydujące punkty na 3 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. W półfinale legioniści zmierzyli się z Sokołem Łańcut i pewnie wygrali 21-9. W finale rywalem Legii był zespół GTK Gliwice, który niespodziewanie pokonał faworyta turnieju finałowego - Arkę Gdynia.

Przy stanie 17-16 dla Legii (po trafieniu za 2 Kobusa), na półtorej minuty przed końcem, kontuzji doznał Adamkiewicz i musiał opuścić parkiet. Sędziowie odgwizdali przewinienie kontuzjowanego legionisty, a dzięki skutecznie egzekwowanym rzutom wolnym przez Filipa Puta, gliwiczanie wyszli na prowadzenie 18-16. 48 sekund przed końcem urazu doznał również Zarzeczny, ale dwa celne rzuty Arka Kobusa z dystansu zapewniły legionistom wygraną!

Legia wystąpiła w składzie: 25. Maciej Adamkiewicz, 17. Arkadiusz Kobus, 5. Piotr Robak, 15. Marcin Zarzeczny. Kobus i Robak występowali w przeszłości w pierwszym zespole Legii w koszykówce 5x5. Z kolei Adamkiewicz i Zarzeczny od kilku tygodni występują również w drugoligowych rezerwach Legii (5x5).

MVP turnieju wybrano Arkadiusza Kobusa. Legia otrzymała okazały puchar, a zwycięzcy otrzymają również nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych.