Koszykówka

Czarni Słupsk 73-86 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 21. kolejki PLK Legia Warszawa pokonała na wyjeździe zespół Czarnych Słupsk 86-73, który przed tym starciem miał na koncie tyle samo punktów co "Zieloni Kanonierzy". Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 10 marca o godz. 17:30 z Twardymi Piernikami w Toruniu. W Słupsku legioniści zagrali niesamowitą pierwszą połowę, w której wypracowali sobie bezpieczną, 31-punktową przewagę. Nasz zespół wystąpił bez kontuzjowanego Geoffreya Groselle'a, który będzie gotowy do gry za ok. 2 tygodnie. Bez środkowego z polskim paszportem gra Legii wyglądała zdecydowanie lepiej niż dotychczas. Czarni z kolei wystąpili bez podstawowego centra, Mikołaja Witlińskiego, który w trakcie przerwy reprezentacyjnej przebiegł zabieg.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego była perfekcyjna. Legioniści od samego początku objęli prowadzenie i konsekwentnie je powiększali. Po 10 minutach na tablicy było 29-18 dla gości. W drugiej kwarcie gospodarze rzucili zaledwie 8 punktów przy 28 oczkach Legii. Bardzo dobrze prezentowała się trójka Leslie, Garrett i Holman. Ten ostatni trzykrotnie trafił za trzy punkty.

W 25. minucie spotkania Legia osiągnęła przewagę 36 punktów (68-32), ale później Czarni nieco otrząsnęli się i odrobili 10 oczek. Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 73-47 dla "Zielonych Kanonierów". W ostatniej części Czarni odrobili 13 punktów, ale przewaga Legii była na tyle duża, że spokojnie wyczekiwała na ostatnią syrenę.

PLK: Czarni Słupsk 73-86 Legia Warszawa
Kwarty: 18-29, 8-28, 21-16, 26-13