Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Czasami trzeba wygrać w taki sposób jak dziś

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kosta Runjaić (trener Legii): To nie był łatwy mecz. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo grać na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, bo między tymi klubami jest wielka rywalizacja. Pamiętaliśmy o ubiegłym sezonie, gdy straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry i przegraliśmy. Wielki szacunek dla chłopaków, walczyli od początku do samego końca. Wygraliśmy i zachowaliśmy czyste konto. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty, szczęście też było po naszej stronie. Jestem szczęśliwy z tego zwycięstwa. Bardzo dziwnie grało nam się bez dopingu kibiców, którzy nawet na wyjeździe potrafią zrobić atmosferę.Pierwsza połowa była solidna, kontrolowaliśmy mecz. W drugiej połowie, po czerwonej kartce zrobiło się chaotycznie na boisku. Czasami trzeba wygrać w taki sposób jak dziś. Za nami ciężki tydzień, jesteśmy w półfinale PP. Zdobyliśmy 4 punkty i skupiamy się na kolejnych spotkaniach. Dystans do Rakowa jest nadal duży. Częstochowianie rozgrywają świetny sezon, a my musimy koncentrować się na własnej pracy i dalszym rozwoju. Wchodzimy w decydującą część, gdzie każdy punkt i zwycięstwo będzie miało wielkie znaczenie.

Zachowanie Josue przy zejściu z boiska?
- Josue jest naszym kapitanem, jest kluczowym zawodnikiem tego sezonu, ważnym i bardzo dobrym zawodnikiem. Uważam, że druga żółta kartka - choć tego nie widziałem jeszcze na powtórkach - była niepotrzebna. Sędzia nieco stracił kontrolę na meczem, a w jego pracy są bardzo ważne miękkie umiejętności, musi umieć rozmawiać z zawodnikiem takim jak Josue. Będzie nam go brakowało w kolejnym meczu. Nie skupiałem się na Josue w momencie gdy schodził z boiska, skupialiśmy się na tym co zrobić w tej sytuacji.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 53601
START: 15.07.2022 / KONIEC: 03.06.2023

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.