Przemysław Małecki, Inaki Astiz - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz: Mogliśmy przećwiczyć kreowanie gry

Woytek, źródło: Legionisci.com

- To było takie spotkanie, żeby zachować rytm meczowy. Chcieliśmy, żeby zawodnicy wracający po kontuzjach i ci, którzy mniej grali, złapali trochę minut i poczuli piłkę. To było dla nas ważne - powiedział po sparingu z GKS-em Katowice Inaki Astiz.

- Chcieliśmy przećwiczyć długie utrzymywanie się przy piłce, chodziło o to, żeby dyktować tempo gry. Kreowaliśmy też sytuacje, mogliśmy zdobyć kilka bramek. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, to był solidny mecz. Przede wszystkim mogliśmy przećwiczyć kreowanie gry, decyzyjność w sytuacji podbramkowej. To też może potem zrobić różnicę na boisku, po indywidualnej akcji może być klarowna sytuacja i paść bramka. Oczywiście, po meczu zawsze można analizować zachowanie na boisku, dlaczego tak, a nie inaczej, ale są takie sytuacje, które można przećwiczyć, obgadać, a potem zastanowić się, jak je rozwiązać w przyszłości. Każdy z zawodników starał się zaprezentować z jak najlepszej strony, nie tylko Muci i Sokołowski.

- Teraz piłkarze mają wolne, do treningów wrócą w poniedziałek. Nie zagrał Walerian Gwilia. On trenuje z nami, ale nie spieszymy się.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Matt - 24.03.2023 / 17:04, *.zgora.pl

Ten inteligentny i pracowity człowiek już jako piłkarz nie pasował do naszej topornej ligi. Boję się, że jako trenera to bagno go wciągnie całkowicie.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.