Stevin Kerge i Maksim Kalimullin - fot. akademia.legia.com
REKLAMA

Legia pozyskała dwóch Estończyków

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Akademia Legii pozyskała dwóch utalentowanych Estończyków z rocznika 2006. Nowymi graczami naszego klubu zostali Maksim Kalimullin oraz Stevin Kerge. Kalimullin jest napastnikiem i ostatnio występował w zespole FC Tallin.

Z kolei Kerge, posiadający również fińskie obywatelstwo, trafił do Legii z HJK Helsinki. Zawodnik występuje jako lewy pomocnik. Obaj gracze występować będą w zespole U-17 w Centralnej Lidze Juniorów.

- Akademia Legii Warszawa realizuje program siedmiu perspektyw, zorientowany na wszechstronny rozwój piłkarski, ale również edukacyjny, intelektualny i społeczny, uwzględniający multinarodowość współczesnego futbolu. Przyjście Stevina i Maksima do Akademii Legii Warszawa po pozytywnej weryfikacji przez komitet transferowy, to efekt działania skautingu międzynarodowego, który zaczął funkcjonować w naszych strukturach. Otwieranie się na zawodników z innych krajów to kolejny krok w budowie silnej, europejskiej akademii i dodatkowa możliwość jej rozwoju. Młodzieżowi reprezentanci Estonii wzbogacą nas piłkarsko i kulturowo, juniorzy zobaczą inny sposób myślenia i zachowania się na boisku. Cały czas monitorujemy również sytuację najzdolniejszych polskich zawodników - powiedział dyrektor-trener główny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa Marek Śledź.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.