fot. Michał Wyszyński / SKLW
REKLAMA

Przy stadionie Legii będzie mogła powstać hala sportowa

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Według informacji Gazety Wyborczej, na terenie przyległym do stadionu Legii, na którym jeszcze do niedawna planowano budowę nowych boisk piłkarskich dla Akademii naszego klubu, może powstać w ciągu kilku lat nowoczesna hala sportowa o pojemności powyżej 10 tysięcy miejsc.

To efekt prac nad planem zagospodarowania terenów przy Łazienkowskiej, Cyplu Czerniakowskim i Kanale Piaseczyńskim. Dokument jest już po rozpatrzeniu złożonych do niego uwag, może zostać skierowany do uchwalenia przez Radę Warszawy w najbliższych miesiącach. Zgodnie z nim, na terenie u zbiegu Łazienkowskiej i Wisłostrady, będzie mógł powstać obiekt o maksymalnej wysokości 20 metrów, mogący pomieścić nawet kilkanaście tysięcy widzów.

Ponadto jest szansa, że w przyszłym roku na terenie przyległym do Torwaru I, gdzie dziś znajduje się pętla autobusowa i niewielki bezpłatny parking samochodowy, powstanie wielopoziomowy parking naziemny.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.