Filip Rejczyk - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rejczyk przedłużył kontrakt z Legią

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Filip Rejczyk przedłużył umowę z Legią Warszawa, która wygasała wraz z końcem bieżącego sezonu. Nowy kontrakt obowiązywać będzie przez kolejne 1,5 roku, czyli do 30 czerwca 2024 z opcją automatycznego przedłużenia po spełnieniu określonych warunków.

W styczniu 16-letni pomocnik został włączony do kadry pierwszej drużyny, był na obozie przygotowawczym w Turcji, gdzie pokazał się z niezłej strony. Od tamtej pory na co dzień trenuje z "jedynką", ligowe mecze gra w trzecioligowych rezerwach stołecznego klubu.Filip Rejczyk trafił do Akademii Legii jako 13-latek w sezonie 2019/20. - Nowa umowa jest dla mnie wyrazem dużego zaufania ze strony klubu. Legia we mnie wierzy, a ja muszę pokazać swoją wartość na boisku. Ostatni rok był dla mnie bardzo intensywny. Chciałem skupić się na grze i swoją formą zapracować na uznanie trenerów. Dołączenie do pierwszego zespołu było wielkim przeżyciem. Świetnie czuję się w drużynie, chociaż cały czas adoptuję się do nowych warunków. Teraz zrobię wszystko, żeby jak najszybciej zadebiutować w pierwszym zespole - mówi Filip Rejczyk.

- Przedłużenie kontraktu przez Filipa to kolejny przykład odpowiedniego modelu prowadzenia zawodników Akademii, który wciąż udoskonalamy. Najbardziej wyróżniający się juniorzy, przy rzetelnej pracy, stałym rozwoju i ukierunkowaniu na progres w karierze otrzymają szansę dołączenia do pierwszego zespołu i - jeśli zasłużą swoją postawą w przyszłości - spełnienia marzeń o grze przy Łazienkowskiej. Legia Warszawa zapewnia kompleksowe środowisko do podnoszenia przez nich umiejętności i zaadoptowania się do warunków seniorskiego futbolu, co wymaga wysiłku i świadomości, również od najbliższego otoczenia piłkarzy. Mam nadzieję, że będący nadal w bardzo młodym wieku Filip stanie się coraz lepszym zawodnikiem i dołączy do grona absolwentów Akademii, którzy odnotowali swoją obecność w pierwszym zespole - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.