fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

Silny zespół z Ukrainy zagra w PLK w sezonie 2023/24

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2023/24 w Energa Basket Lidze występować będzie czołowy zespół z Ukrainy, BC Prometey, który do lata 2021 swoje mecze rozgrywał w miejscowości Kamianske na Ukrainie, a następnie w Slobozhanske. Obecnie ze względu na wojnę na Ukrainie, klub stacjonuje w Rydze.

Ukraińcy swoje mecze domowe prawdopodobnie rozgrywać będą w Sosnowcu. Wśród potencjalnych miast, w których mogą się odbywać również ich mecze, wymienia się Radom i Łódź. Prometey to bardzo silny zespół, który doskonale radzi sobie w obecnej edycji EuroCup, łącząc występy w tych rozgrywkach z ligą łotewsko-estońskiej. Niewkluczone, że w kolejnym sezonie, Ukraińcy będą mieli możliwość występów w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie - w Eurolidze.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
antysowiet i antybanderowiec - 10.03.2023 / 19:26, *.vectranet.pl

to jest już jakaś parodia Polski.

odpowiedz
grzesiek - 09.03.2023 / 18:44, *.centertel.pl

jakto w wnerga basket lidze???

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.