Koszykówka

Legia Warszawa 101-86 MKS Dąbrowa Górnicza

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 23. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszaw wygrała z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Jest to trzecie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, którzy pną się do góry w tabeli przed końcem fazy zasadniczej sezonu.

Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Już po niespełna dwóch minutach gry Legia prowadziła 9:0 co spotkało się z przerwą na żądanie trenera Jacka Winnickiego. Warszawianie grali z wielką energią i bardzo dobrą skutecznością. Najjaśniejszymi punktami zespołu byli Travis Leslie i Aric Holman. MKS odpowiadał trafieniami zza łuku – skuteczni w tym elemencie był zwłaszcza Gerry Blakes. Pierwszą kwartę legioniści wygrali 23:10. Nie zamierzali jednak zadowalać się 13-punktową przewagą i już w ciągu 90 sekund drugiej kwarty powiększyli ją do 21 „oczek”. Goście nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na szczelną defensywę wicemistrzów Polski. Po 13 minutach gry do szatni musiał udać się Joseph Chealey po tym jak na jego koncie pojawiło się piąte przewinienie. Warszawianie bez litości wykorzystywali każdy błąd przeciwnika raz za razem powiększając swój dorobek punktowy. Po rzutach wolnych Kyle’a Vinalesa było już 49:15 dla stołecznej ekipy. Nieznacznie tylko dąbrowianie zmniejszyli straty przed końcem pierwszej połowy udali się na przerwę przegrywając aż 25:58.

MKS zdecydował się rzucić wszystkie swoje siły, by zmniejszyć tę bardzo dużą stratę. Podopieczni trenera Jacka Winnickiego ruszyli do skutecznych ataków zdobywając 16 punktów w ciągu pięciu minut. Ofensywa Legii nie była już tak efektowna jak przed przerwą w związku z czym MKS przegrywał już tylko różnicą 19 „oczek”. Zieloni Kanonierzy w końcu jednak zaczęli grać szybciej – trafiali Janis Berzins, Łukasz Koszarek i Kyle Vinales. Goście do samego końca walczyli o jak najlepszy wynik, ale nie zdołali zbliżyć się do Legii, która triumfowała 101:86 odnosząc tym samym trzecie z rzędu zwycięstwo w Energa Basket Lidze. Z bilansem 14 zwycięstw i 9 porażek warszawianie zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli.

Kolejny mecz koszykarzy Legii Warszawa już piątek, 24 marca o godz. 17:30 w hali OSiR Bemowo. Tym razem stołeczna ekipa podejmie Start Lublin.

PLK: Legia Warszawa 101-86 MKS Dąbrowa Górnicza
Kwarty: 23-10, 35-15, 19-30, 24-31