Widzew Łódź na meczu z Lechem - fot. widzewtomy.net
REKLAMA

Na stadionach: Coś miałaś, ale już tego nie masz

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Można było spodziewać się dodatkowych atrakcji związanych z meczem Widzewa z Lechem, a wszystko za sprawą flag "Kolejorza", które od dłuższego już czasu są w posiadaniu RTS-u. Widzewiacy tym razem zdecydowali się puścić z dymem tylko jedną z nich, w związku z czym dzieła zniszczenia dokonywać będą jeszcze na kolejnych spotkaniach obu drużyn. Spaleniu flagi "Fanatycy" towarzyszyła okazjonalna choreografia skierowana do KKS-u.

Najliczniej na wyjazdowym szlaku w ostatnim tygodniu pokazała się Wisła Kraków w Bełchatowie na meczu ze Skrą Częstochowa. Armia Białej Gwiazdy stawiła się w 1500 osób, z trzema flagami i odpaliła trochę pirotechniki. W ekstraklasie w komplecie na swoich wyjazdach pokazali się Lech i Legia, ponadto w dobrych liczbach jak na swoje możliwości pojechali fani Korony (do Szczecina) i Zagłębia Lubin (do Białegostoku).

Ruch w Gliwicach kolejny raz zanotował komplet na trybunach, a na meczu z ŁKS-em nie mogło zabraknąć akcentów podkreślających zgodę "Niebieskich" z Widzewem. Choreografia pojawiła się również na meczu zgodowym Radomiaka z Legią, skromną prezentację z wykorzystaniem pirotechniki pokazał Raków, ponadto Lech odpalił piro w sektorze gości na Widzewie.

Dopiero co zamknięty był sektor gości na stadionie Widzewa, po tym jak fani Śląska dokonali w nim zniszczeń. Teraz lechici byli sprawcami kolejnej demolki, za sprawą której sektor zamknięty będzie do końca sezonu. "Pracownicy Widzewa Łódź dokonali wszelkich starań, by mecz przebiegł bezpiecznie i bez zakłóceń, a przed rozpoczęciem spotkania odkryli ślady rozkręcenia furt w wejściach na tzw. przedpole, którym kibice gości są kierowani na swoje sektory. Dodatkowo Klub kontaktował się z przedstawicielami kibiców Lecha Poznań, którzy zażyczyli sobie otwarcia punktu cateringowego. Po wejściu pierwszych osób na sektor, fani przyjezdni zmienili zdanie, w związku z czym wyprowadzono obsługę cateringu, a sam kiosk został zamknięty. Niestety, w przerwie doszło do włamania, skradzionego towaru i sprzętu użyto do rzucania w kierunku kibiców gospodarzy, a ok. 80. minuty punkt gastronomiczny został podpalony" - informuje Widzew.

Kompletnie odleciał wojewoda dolnośląski, który najpierw zamknął sektor gości w Lubinie (Zagłębie wpuściło Pogoń na swoje sektory), a teraz to samo uczynił we Wrocławiu, przekonując, że wobec zaniechań Śląska, kibice gości bez większych problemów odpalają pirotechnikę (m.in. Legia i Lech).

Fani Lecha po wyjeździe do Sztokholmu, gdzie pokazali się z bardzo dobrej strony zarówno na trybunach, jak i na mieście przed meczem, będą mieli okazję kontynuować europejską przygodę, jadąc w kwietniu do Florencji.

Ekstraklasa:

Widzew Łódź - Lech Poznań (906)
Lechici w komplecie stawili się na wyjazdowym meczu z Widzewem, wspierani przez ŁKS (150), Cracovię (12) i KSZO (8). Na Widzewie niedawno udało się uruchomić ponownie sektor gości i już trzeba go zamknąć, po zniszczeniach, jakich dokonali przyjezdni. Lechici odpalili sporo pirotechniki. Widzew na meczu puścił z dymem flagę poznaniaków "Fanatycy", zdobytą kilkanaście miesięcy wcześniej. RTS zaprezentował spory transparent "Lech kur...o" oraz malowaną sektorówkę z postacią Frycza i hasłem (z serialu "Ślepnąć od świateł") - "Coś miałaś, ale już tego nie masz".

Radomiak Radom - Legia Warszawa (650)
Na meczu przyjaźni komplet 4,5 tys. kibiców, w tym ok. 650 fanów Legii. Część osób oglądała mecz zza ogrodzenia. Na trybunach typowo zgodowy doping. Debiut zaliczyły nowe zgodowe płótna "Legia i Radomiak" oraz "Radomiak i Legia". Pod koniec I połowy zaprezentowana została wspólna oprawa. Na płocie pojawiły się barwy obu klubów, na trybunie zapłonęły race i świece dymne w barwach Legii i Radomiaka, a całość uzupełniły chorągiewki w barwach.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce (287)
Na daleki wyjazd do Szczecina Koroniarze pojechali w 287 osób. Bardzo dobrze oflagowali sektor gości, w którym machali również kilkoma flagami na kijach. Przyjezdni wspierani przez Naprzód Jędrzejów (20).

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin (271)
Zagłębie do Białegostoku pojechało pociągiem, w bardzo przyzwoitej liczbie - 271 osób. Lubinianie z siedmioma flagami. Na trybunach 6,7 tys. kibiców.

Warta Poznań - Lechia Gdańsk (264)
Lechiści do Grodziska Wielkopolskiego przyjechali w 264 osoby, w tym Śląsk (5). Upamiętnili dwóch kibiców, którzy zginęli przed 10-laty, wracając z wyjazdu do Gliwic. W Grodzisku rozciągnęli sektorówkę "Nie skryje kurz nie rozwieje wiatr" oraz transparent "Tych pokoleń Lechii Gdańsk", a całość uzupełniło kilka odpalonych na górze rac.

Raków Częstochowa - Cracovia (150)
Gospodarze z wypełnionym młynem, w którym zaprezentowali flagowisko w barwach, niewielką sektorówkę oraz odpalili kilkanaście rac. Wywiesili transparent "Departament IV MSW nie wygrał z nim za życia. Departament IV tvn nie wygra z nim po śmierci!". Cracovia przyjechała w ok. 150 osób, z sześcioma flagami.

Miedź Legnica - Piast Gliwice (109)
Skromna frekwencja na meczu w Legnicy. Miedź obok trzech swoich flag wywiesiła płótno "Łapy precz od Jana Pawła II". Piast przyjechał w 109 osób, z czterema flagami.

Śląsk Wrocław - Stal Mielec (-)
Frekwencja we Wrocławiu bardzo słaba. Śląsk wywiesił transparent pod adresem wojewody dolnośląskiego, który do końca sezonu zamknął sektor gości ("Dzisiaj kłamstwem strzela do celu, nowy Ali Agca z tęczowego TVN-u"). Wywiesili też transparent "Łapy precz od Papieża JP II".

Górnik Zabrze - Wisła Płock (-)
Na piątkowym meczu pojawiło się 9 tys. fanów. Zabrzanie wywiesili transparent "Murem za Janem Pawłem II". Kibiców gości brak, z powodu zamkniętego sektora gości.

Niższe ligi:

Skra Częstochowa - Wisła Kraków (1500)
Wiślacy do Bełchatowa przyjechali w dobrej liczbie, ok. 1500 osób. Wywiesili trzy flagi i odpalili spore ilości pirotechniki.

GKS Katowice - Resovia Rzeszów (141)
Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów (50)
Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn (44)

Ruch Chorzów - ŁKS Łódź (-)
10 tysięcy fanów Ruchu pojawiło się w Gliwicach na meczu z ŁKS-em, a sprzedaż wszystkich biletów trwała bardzo krótko. Niestety spotkanie, jak wszystkie mecze Ruchu w Gliwicach, rozegrano bez udziału kibiców gości. Chorzowianie zaprezentowali kartoniadę "Widzew Ruch", mini sektorówki obu klubów oraz transparent "Setki twarzy na straży śląsko-łódzkiego sojuszu" i odpalili świece dymne.


Wyjazd tygodnia: 1500 kibiców Wisły Kraków w Bełchatowie
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Radomiak Radom na meczu z Legią Warszawa:

Widzew Łódź na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:

Pogoń Szczecin na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Śląsk Wrocław na meczu ze Stalą Mielec:


Raków Częstochowa na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Jagiellonia Białystok na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Miedź Legnica na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Górnik Zabrze na meczu z Wisłą Płock:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań:


Ruch Chorzów na meczu z ŁKS-em Łódź:

Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:


Górnik Konin na meczu z Przemysławem Poznań:


Resovia na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu ze Skrą Częstochowa (w Bełchatowie):
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.